Під час понеділкової наради за участі міського голови найбільше говорили про зусилля, які докладають для очищення міста від снігу та від сміття. Чиновники переконують, що під час снігопаду виклались на повну, працюючи ледь не цілодобово, залучаючи на допомогу не лише усю наявну комунальну техніку, а й ресурси інших підприємств. Тим часом мешканці, переважно з приватного сектора, скаржаться на нерозчищені вулиці, а також на невивезене сміття.

Протягом тижня снігопаду багато броварців в інтернеті висловлювали незадоволення роботою комунальників. Мовляв, вулиці нерозчищені днями – «ні пройти, ні проїхати». Також у мережі люди повідомляли про невивезене сміття.

Нерозчищена вул. Богомольця, 3 березня. Фото: Ірина Шевченко

Невивезене сміття по вул. Ярослава Мудрого, 5 березня. Фото: Валентина Гацько

Як розповів заступник міського голови Григорій Голубовський, за дні снігопадів по місту загалом працювало 37 одиниць снігоочищувальної техніки – не лише комунальних підприємств, а й залучені.

Представники ЖЕКів міста запевнили, що робота над прибиранням велася постійно: були задіяні наявні трактори й інша техніка для розчищення. А деякі двірники виходили на роботу аж о 5:00.

Керівник основного підприємства, задіяного в розчищенні снігу, КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко доповів, що під час снігопаду мобілізували усі наявні ресурси – 20 одиниць прибиральної техніки, а також 3 екскаватори для вивезення снігу. Довелося працювати цілодобово. У результаті роботи вдалося залишити проїзними центральні дороги.

Андрій Василенко

Окрім того, зазначає Андрій Василенко, багато доріг розчистили за заявками мешканців. Втім, тут виникали проблеми – на підприємстві не знали багатьох вулиць міста. «Ми змогли вивчити ті дороги, які раніше нібито не обслуговували. Це – приватний сектор. Тепер ми знаємо ті дороги, котрі в нас є, виникло провулків дуже багато», – розповів очільник комунального підприємства.

Очільник відомства також розповів про випадок, коли водій, який сам із села, поїхав чистити вулицю Маяковського на Торгмаш. Така доповідь викликала сміх у залі. Міський голова Ігор Сапожко розпорядився, щоби управління містобудування та архітектури провело лікбез у КП «Бровари-Благоустрій» щодо назв і розташування вулиць.

Ігор Сапожко

Ігор Сапожко визнав, що власними силами КП «Бровари-Благоустрій» і ЖЕКи не впорались. Крім того, міський голова звернув увагу, що робота відповідних установ має бути прогнозованою. Так, наприклад, ШБУ-50 не попередили про необхідність вивести додаткову техніку. А в КП «Бровари-Благоустрій» відсутні маршрути, закріплення автотранспорту за конкретними вулицями. Якби цього не було, не виникало би проблем із пошуком потрібних вулиць.

Міський голова висловив подяку працівникам і управлінням виконкому. Він відзначив, що цієї суботи після обіду добровільно вийшли на розчищення снігу майже 70 осіб. Також мер зауважив, що підприємці Олександр Каднай, Віктор Гавриленко та Олександр Бондар постійно надають свою техніку на допомогу місту.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій