Заяви на виплату зекономлених сум субсидій приймаються до 1 вересня, — Мінсоцполітики

Новини 02 Сер. 2017 р., 16:13 54

Вперше за роки української незалежності Урядом здійснюється виплата грошей у рамках проекту з монетизації частини зекономлених субсидій. Це — перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій. Про це заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

За словами посадовця, за результатами попереднього опалювального сезону монетизації підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу — 100 кубометрів, за умови що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума, яку можуть отримати громадяни — 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений обсяг газу.

«Під монетизацію підпадають близько 2 млн домогосподарств. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року», — зазначив Віталій Музиченко.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список. Або ж надати органу соціального захисту інформацію про наявність зекономленої субсидії, що можна побачити у платіжці. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги, чому цього громадянина не було включено у відповідні списки, наголосив фахівець.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017