Зберігаємо спокій протягом напруженого дня: поради лікарів

Новини 08 Лип. 2017 р., 16:54 56

Часом проблеми на роботі чи в сім’ї накладаються одна на одну і виводять людину з рівноваги, змушують її нервувати та переживати, а часом, і зовсім призводять до стресового стану. Як же ефективно боротися зі щоденними хвилюваннями, втомою та поганим настроєм? Щоби зберегти спокій протягом напруженого дня, лікарі радять робити кілька нескладних речей, зазначають Подробности.

Медитація

Якщо ви будете глибоко та спокійно дихати, ви зможете розслаблятися під час стресових моментів. Сядьте або станьте, прийміть зручну позу, повільно вдихайте через ніс, рахуйте до п’яти й видихайте ротом, рахуючи до восьми. Вправи з дихання робіть за допомогою м’язів живота, а не за рахунок підняття плечей.

Робіть улюблену справу

Щоби подолати стрес, бодай раз на день робіть те, від чого отримуєте задоволення. Це можуть бути прогулянки з собакою, читання книг, перегляд фільмів.

Будьте вдумливими

Звертайте увагу на дрібниці. Наприклад, коли зранку чистите зуби і вмиваєтеся, відчувайте, як вода тече по ваших руках, відчувайте запах мила. Під час обіду вдумуйтеся, які продукти лежать у вас на тарілці та який саме в них смак. Такі «вправи» зроблять вас стійкішими до стресу.

Уникайте стимуляторів

Якщо ви відчуваєте себе пригніченим або роздратованим, не поспішайте налягати на цигарки, каву чи алкоголь. Краще просто випити склянку чаю та подумати про щось хороше.

Поговоріть з ким-небудь

Не тримайте переживання в собі, оскільки таким чином ви робите тільки гірше для свого самопочуття. Поділіться своїми емоціями з близькою людиною. Добрими слухачами можуть стати навіть домашні тварини.

Робіть перерви в роботі

Якщо на робочому місці ви відчуваєте сильне хвилювання, розпач, злість, влаштовуйте собі перерви по кілька хвилин. Звичайно, кращий варіант — вийти на вулицю, подихати свіжим повітрям і повернутися з ясним розумом до виконання робочих завдань.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017