Земельна комісія вчергове відмовила ТОВ «Основа» у поділі землі

Новини 28 Кві. 2017 р., 11:34 84

Депутатська комісія з земельних питань під час засідання 27 квітня розглянула лист, який надійшов до міської ради від Товариства з обмеженою відповідальністю «Основа» з проханням надати згоду на поділ земельної ділянки, що перебуває в користуванні на умовах оренди площею 10,4365 га для будівництва та обслуговування логістичного комплексу за адресою Підприємницька, 9. Відповідний проект рішення зареєстрований Апаратом ради на офіційному сайті та винесений на найближчу сесію міської ради 11 травня. Основне питання, яке вчергове виникло у депутатів при розгляді проекту рішення, чи в повній мірі підприємство сплатило пайові внески, які свого часу були визначені інвестиційною радою.

За даними довідкою, що її надав представник ТОВ «Основа» від ВАТ «Броварське шляхо-будівельне управління №50» і озвучив секретар міської ради Петро Бабич, з 01.07.2010 по 01.10.2012 р. підрядником на замовлення ТОВ «Основа» за адресою Підприємницька, 9 були виконані роботи по благоустрою території на загальну суму 1,384 млн грн. Крім того, за документами, на замовлення «Основи» робилася під’їзна дорога та промислова база на суму 2,168 млн грн.

Представник ТОВ «Основа».

Однак депутати, зокрема, Володимир Опалько, висловили переконання, що в даному випадку йшлося про покращення «Основою» власної території. Володимир Опалько нагадав, що в інвестиційні зобов’язання підприємства входили ремонтні роботи по вулиці Київська.

Як розповів представник ТОВ «Основа», спочатку його підприємством вносилися кошти на відділ земельних ресурсів міської ради у розмірі 150 тис. грн, а потім благодійна допомога на суму у 250 тис грн. Юристи ж міської ради, за інформацією представника «Основи», озвучили йому суму пайової участі у 2,469 млн грн. Щоправда, за словами представника «Основи», «коли робилися інвестиції, угод між підприємством та міською радою не укладалося».

Тим не менш, депутати стали на позиції, що балансова вартість підприємства на той час становила близько 37 млн грн, а за протоколом інвестиційної ради підприємству було визначено пайову частку у 10%. «На сьогодні балансова вартість такого підприємства становить близько 100 млн грн, а можливо і 150, а нам апелюють платіжками на суму в 400 тис. грн!», — зауважив депутат Опалько. На його переконання, по закону сума пайової участі для підприємства становить близько 3,5 млн грн і «Основа» має їх сплатити.

Нагадаємо, що на березневу сесію проект рішення по ТОВ «Основа» уже виносилося. Тоді при розгляді питання на земельній комісії, депутати зобов’язали «Основу» надати підтверджуючі документи про сплату пайової участі. Йшлося про суму близько 3 млн. грн. Підприємство увесь цей час апелює тим, що суму пайових внесків уже сплачено і «Основа» «не збирається за одне і те ж платити кілька разів».

Хоч більше половини присутніх членів земельної комісії з числа про-мерської коаліції підтримала «Основу», для необхідної більшості не вистачило двох голосів, тобто земельна комісія не рекомендує сесії підтримувати проект.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017