Із 1 січня 2019 року в Україні збільшився прожитковий мінімум, а також стартували нові правила надання субсидій та новий вид соціальної допомоги.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», установлено новий рівень прожиткового мінімуму, який з 1 січня 2019 р. зріс на 76 грн і становить 1853 грн. Очікується, що з 1 грудня поточного року він зросте до 2027 грн.

Прожитковий мінімум  — це вартісна величина,  достатня для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження її здоров’я, купівлі необхідних продуктів та мінімального набору непродовольчих товарів і послуг, потрібних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.

У свою чергу мінімальна зарплата зросла до 4173 грн на місяць. Раніше ця сума становила 3723 грн.

Із 1 січня має з’явитися новий вид соціальної допомоги, яку отримуватимуть батьки дітей, які мають проблеми в розвитку або тяжкі захворювання. Згідно з законом, на тяжкохворих дітей надається щомісячна допомога в розмірі прожиткового мінімуму. Окрім цього, до стажу роботи зараховується догляд за дитиною, якій не встановлено інвалідність.

У січні 2019-го стартує нова пенсійна програма перерахунку пенсій. Уперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції. Спочатку в січні буде перерахунок пенсій для військових, а з 1 березня – для пересічних українців.

Також із 1 січня поточного року розпочинається процес монетизації субсидій. Це означає, що отримати державну допомогу на оплату комуналки можливо «живими» грошима на рахунок, відкритий в Ощадбанку. Субсидію автоматично перераховуватимуть за комуналку, а скільки потрібно заплатити за газ, електроенергію тепло та воду  – інформуватимуть за допомогою  SMS-повідомлення.

Відбуватиметься монетизація у три етапи:

  • Із 1 січня субсидії в грошовій формі нададуть тим домогосподарствам, які вперше звернуться за їх одержанням.
  • З травня відбудеться монетизація всім домогосподарствам, які її отримують на не опалювальний сезон.
  • З 1 жовтня – повний перехід на монетизацію субсидій

Згідно із змінами до Бюджетного кодексу, запроваджено жорсткі умови перевірки отримувачів субсидій та соцдопомоги. Це допомагає виявити шахраїв, які неефективно використовують державні кошти. Наприклад, з січня по вересень 2018 року 68 тис. осіб отримували  за різними адресами декілька субсидій.

Поділитись

Про Автора