Компанія Microsoft у четвер, 24 червня, презентувала нову версію своєї операційної системи — Windows 11. Серед головних змін — спрощений інтерфейс, оновлена крамниця додатків, вдосконалення функцій мультизадачності та можливість запускати застосунки Android. Презентація транслювалася на офіційному сайті Microsoft.

Дизайн

Одна з найбільш помітних візуальних змін — переміщення кнопки «Пуск» із лівого нижнього кута в центр, що частково нагадує інтерфейс iMac.

Меню «Пуск» міститиме активні плитки (Live Tiles), які запроваджували у Windows 8 (але в «десятці» відмовилися, бо вони більше пасували моніторам із сенсорним екраном).

Дизайн Windows 11 назагал став більш спрощеним: усі вікна, іконки й стандартні продукти Microsoft тепер будуть із заокругленими краями.

Зміни торкнулися й екрану блокування: тепер годинник із датою відображатиметься в центрі згори, а не ліворуч внизу. Переходи між вікнами й під час відкриття застосунків стали більш плавними.

Зміни торкнулися й екрана блокування — тепер годинник із датою відображатиметься по центру згори, а не зліва внизу. Переходи між вікнами й під час відкриття застосунків стали більш плавними.

Мультизадачність і функціонал

У Windows 11 з’являться функції Snap Layouts, яка дозволить перемикати застосунки між різними режимами роботи, і Snap Groups — запам’ятовуватиме, де додатки зберігаються.

Так, імовірно, Microsoft хоче забезпечити коректну роботу на різних типах екранів і в тому разі, якщо екранів буде кілька. На це ж вказує автоматичне пристосування ОС до сенсорного екрана і навпаки.

Оновлення Windows 11 обіцяють ставити переважно у фоновому режимі й видавати меншим обсягом (що особливо важливо для користувачів Windows 10, які можуть чекати на встановлення оновлень десятки хвилин).

Реверанс у бік пандемії — інтеграція додатка для онлайн-конференцій Microsoft Teams безпосередньо у Windows 11: він тепер буде частиною панелі завдань.

З лівого боку екрана можна буде викликати віджет Windows із персоналізованим контентом, підібраним за допомогою штучного інтелекту — від погоди до новин, зокрема й місцевих.

Xbox та Microsoft Store

У Windows 11 обіцяють більшу підтримку Xbox: від покращення відображення та відтворення ігор до інтеграції Xbox Game Pass в операційну систему.

Крамниця додатків Windows буде оновлена й підтримуватиме застосунки сторонніх виробників — зокрема Adobe, TikTok та Instagram.

Шпилька в бік конкурентів Apple на тлі їхнього суду з Epic Games — можливість для Windows-розробників розробляти власні системи внутрішньої оплати, водночас Windows Store не братиме з них комісії.

Крім того, на Windows 11 уперше в історії операційної системи можна буде запустити Android-додатки — для цього Microsoft уклала угоду з Amazon. На презентації показали, як це виглядатиме на прикладі згаданого вже TikTok. Більше обіцяють повідомити «в прийдешні місяці».

Мінімальні системні вимоги Windows 11:
  • Процесор: 64-розрядний, двоядерний, 1 ГГц.
  • Оперативна пам’ять: 4 ГБ.
  • Сховище: 64 ГБ.
  • Дисплей: 9 дюймів, 1366 × 768 пікселів.
  • Графіка: сумісна з DirectX 12, драйвери WDDM 2.x.
  • Безпека: UEFI, Secure Boot і TPM 2.0.

Коли очікувати на Windows 11, поки невідомо. Але власники Windows 10 отримають її як безкоштовне оновлення. Водночас «десятку» перестануть підтримувати у 2025 році.

ФОТО – Microsoft

Читайте також:

  1. Уряд запровадить мобільний додаток для виклику поліції, – Аваков

  2. Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО

  3. Електронні водійські права прирівняли до паперових: Рада ухвалила закон

  4. Як броварські школярі здобувають освіту дистанційно