На сьогодні в судах перебувають дві справи за визнання повторних виборів міського голови та депутатів нової Броварської ОТГ недійсними. Позови подали київська обласна територіальна організація політичної партії «Голос» та лідер політсили «Україна славетна» Олег Кищук. Сьогодні «Голос» програв у першій інстанції, але в партії збираються подавати апеляцію. Водночас Олег Кищук програв і в першій інстанції, і в апеляції. Це означає, що перевибори за його справою офіційно визнали дійсними.

Позов «Голосу»

Як розповів «Трибуні» представник у суді партії «Голос» Олексій Скочко, підставою для оскарження стали 4 тис. зафіксованих громадян не з Броварів, які перед перевиборами 17 січня змінили виборчу адресу та прийшли голосувати. Зі слів правника, в голосуванні на виборах голови і депутатів громади мають право брати участь лише місцеві жителі.

Читайте також: Повторні вибори в Броварах: «туризм» та інший передвиборчий «креатив»

Зазначимо, раніше схожа активність відбувалася і на виборах 25 жовтня. Представники «Голосу» вказують, що таким чином, імовірно, реалізовують схему для викривлення результатів голосування.

Порушення на ДВК № 321232. Фото – рух «Чесно»

Як повідомив Олексій Скочко, сьогодні відбулося останнє засідання за позовом у першій інстанції. «Голос» програв. Представник політсили зазначив, що партія подаватиме апеляцію.

Позов Олега Кищука

Окрім іншого, Олексій Скочко повідомив, що сьогодні ж відбулася апеляція за схожим позов від лідера осередку партії «Україна славетна» Олега Кищука. Позивач так само програв справу. Касаційне оскарження не передбачене, тож рішення незабаром набере чинності.

Рішення щодо розгляду справи за позовом Олега Кищука у першій інстанції з’явилося 25 січня. Суд так само відмовив позивачу в задоволені адмінпозову.

В адмінпозові до першої інстанції Олег Кищук просив:
  • визнати протиправними рішення Броварської міської територіальної виборчої комісії про визнання результатів повторних виборів депутатів і голови Броварської міської ради 17 січня, яке було прийняте Броварською міською територіальною виборчою комісією Броварського району Київської області 21 січня;
  • визнати протиправним та скасувати протоколи Броварської міської територіальної виборчої комісії від 21 січня «Про результати голосування з виборів Броварського міського голови» та «Про результати голосування з виборів депутатів Броварського міської ради»;
  • визнати відповідно до ст. 280 Виборчого кодексу України повторні вибори депутатів Броварської міської ради Броварського району Київської області та Броварського міського голови 17 січня такими, що не відбулися;
  • зобов’язати Броварську міську територіальну виборчу комісію провести повторні вибори депутатів Броварської міської ради та Броварського міського голови.

Позивач так само посилається на те, що до списків виборців вносились особи, які не зареєстровані та не проживають у Броварському районі.

Доводи позивача у цій частині суд оцінив критично, оскільки, як указано в рішенні, Олег Кищук жодним чином не аргументував, яким чином відповідач повинен був реагувати на вказані обставини та, відповідно, яким чином така бездіяльність відповідача зумовлює протиправність оскаржуваних рішень із визнання результатів повторних виборів.

Як зазначив Олег Кищук, під час виборів були допущені порушення міжнародних стандартів їхнього проведення та національного виборчого законодавства, які свідчать про недемократичний характер та відсутність можливості встановити дійсне волевиявлення виборців.

Відповідно до тексту рішення, позивач вказує на численні порушення під час виборів, щодо яких було складено близько 20 актів. Ідеться про фотографування бюлетенів, вкидання пачки порожніх листів у скриньку замість бюлетенів, невмотивовану присутність поліції на дільницях та, навіть, у виборчих кабінках, перебування в кабінці двох людей (зокрема, дітей), а також закриття дільниць на кілька хвилин пізніше, ніж передбачено. До того ж, принаймні в одному випадку, на дільниці зафіксували банер із написом «Єднає», що співзвучно з назвою партії чинного міського голови.

Читайте також: Поліція в Броварах зафіксувала ознаки «сітки» – останні порушення

З рішення можна зрозуміти, що йдеться про порушення на дільницях №№ 321235, 321239, 321227, 321219, 321218, 320273, 321232, 321224, 321241, 321243, 321240, 321237.

Банер із написом “Єднає” на ДВК № 321232. Фото – рух «Чесно»

Як ідеться в рішенні Феміди, яка посилається на інформацію відділу комунікації поліції Київської області, станом на 20:00 17 січня до поліції Київщини надійшло 82 повідомлення, пов’язані з порушенням виборчого процесу, за наслідком яких проведено перевірки, а також складено адміністративні протоколи. Також було затримано групу киян.

Читайте також: У Броварах затримали столичних учасників виборчих «каруселей». ФОТО

Водночас у своєму рішенні суд вказав на відсутність скарг щодо порушень виборчого законодавства з боку відповідних суб’єктів. Звернення свідчить про недоведеність позивачем своїх позовних вимог та їх необґрунтованість.

Затримання киян під час перевиборів 17 січня

Окрім іншого, Олег Кищук вказує на нібито порушення термінів оскарження правомірності результатів виборів 25 жовтня. На це Феміда зазначила, що строк призначення повторних виборів був дотриманий. До того ж, постанова про призначення перевиборів не була оскаржена позивачем.

Слід зауважити, що до справи за позовом Олега Кищука третіми особами була низка учасників виборчого процесу: кандидат Ігор Сапожко, місцеві організації партій ЄС, Рідний дім, Голос, УДАР, Команда Ігоря Сапожка «Єдність», За майбутнє, Слуга народу та Батьківщина.

Обґрунтовуючи відмову в задоволенні позову, суд указує, що рішення про визнання виборів недійсними та призначення повторних виборів ухвалюють відповідно до вимог ст. 280 Виборчого кодексу лише у випадках, визначених цією статтею.

Окрім іншого, суд стягнув із позивача 4540 грн судового збору, який той, як вказано в рішенні, не сплатив під час подання позову.

Головне фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Перевибори в Броварах: поіменно та в цифрах. ПРОТОКОЛИ голосування
  2. Ігор Сапожко – мер, у міськраду його команда «заходить» більшістю мандатів, – офіційні підсумки перевиборів
  3. Як відбувалися перевибори в Броварах. ВІДЕО