В Україні штрафуватимуть за розповсюдження пластикових пакетів. Верховна Рада остаточно заборонила їх обіг. За документ проголосували 297 парламентарів. Про це відомо з трансляції засідання у Верховній Раді.

Ухвалений закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану довкілля.

Законопроєкт №2051-1 забороняє використання:
  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

При цьому винятком стануть пластикові пакети, обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинним пакуванням.

Також заборонять використовувати маркування «біо», «біопакет» та «біорозкладний», якщо пакети не мають здатності до біорозкладання згідно з європейськими нормами. Крім того, заборонять схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів.

Строк адаптації – 9 місяців. Протягом цього часу, кажуть автори закону, з’являться альтернативи: паперові пакети, торбинки багаторазового використання.

Якщо заклади торгівлі, харчування та послуг упіймали на платному чи безоплатному розповсюдженні пластикових пакетів, їм доведеться заплатити від 8,5 тис. до 17 тис. грн. За повторне порушення протягом трьох місяців – від 17 тис. до 34 тис. грн.

Якщо ж на безплатному розповсюдженні пластикових пакетів упіймають інший суб’єкт господарювання, штраф буде від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн.

ФОТО – УНІАН

Читайте також:

  1. Заборона продажу ліків дітям до 14 років: Верховна Рада підготувала законопроєкти

  2. Позичальників захищатимуть від колекторів – Рада підтримала законопроєкт у першому читанні. ВІДЕО

  3. Розсилку «листів щастя» водіям-порушникам ПДР скасовано. УМОВА

  4. В Україні узаконили «декретну відпустку» для чоловіків