Через підтверджений випадок, ризик захворіти на поліомієліт з’явився в усіх областях України. Особливо для нещеплених дітей, молодших 5 років. Тож у Міністерстві охорони здоров’я закликають українців вакцинувати своїх дітей від поліомієліту. Про це повідомляють у прес-центрі МОЗ.

«Зараз вкрай важливо говорити про поліомієліт, адже він вперше за багато років повернувся до України. І поки триває епідеміологічне розслідування цього випадку, під загрозою – всі невакциновані діти до 5 років», – йдеться в повідомленні.

У МОЗ звертають увагу на групи ризику та закликають переглянути свій погляд щодо вакцинації від поліомієліту батькам, чиї діти не отримали щеплення вчасно. Адже саме вони можуть захворіти на цю недугу та її розповсюдити.

Коли треба вакцинувати дітей

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту в 2, 4, 6 та 18 місяців, 6 років і 14 років. Щеплення проводяться безкоштовно в державних поліклініках.

Зазначимо, що цього місяця в Україні підтвердили випадок поліомієліту в дитини, батьки якої свідомо відмовлялися від вакцинації.

Зафіксований випадок

Повідомляється, що випадок паралічу зафіксовано в 1,5-річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).

«Батьки свідомо відмовилися від щеплень, передбачених медичними стандартами, з релігійних переконань», – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що перші симптоми в дитини проявилися 1 вересня, а  3 вересня вона потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Вірус поширюється від людини до людини через фекалії і слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу і воду.

Захворіти може кожна невакцинована дитина і дорослий, але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Небезпечне вірусне захворювання може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії вірусу не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку, проте продовжують інфікувати інших, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень.

ФОТО – Здоров’я 24

Читайте також:

  1. 12-річну дівчинку паралізувало: підозрюють ускладнення від кору, енцефаліт і поліомієліт

  2. Що необхідно зробити батькам школярів до 1 вересня. Поради МОЗ

  3. «Випадки смерті від вакцин» – це фейки та маніпуляції, – МОЗ. ВІДЕО

  4. Невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садки та школи – МОН