28 листопада на Незалежності продовжать демонтаж гаражів. Планується автопарковка?

Новини, Репортажі 26 Лис. 2016 р., 11:16 434

Продовжується «серіал» з демонтажем гаражів.

25 листопада на місце, де встановлено гаражі на бульварі Незалежності, 12, завітали депутати Броварської міськради Олексій Здоровець, Юрій Скотніков та в. о. начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков. Судячи з усього, ситуація набула неабиякого розголосу, бо на місці події працювало багато журналістів, було декілька телекамер.

Нагадаємо, 19 листопада у Броварах відбувся т. зв. «Гаражний Майдан», де власники незаконно встановлених гаражів різко виступили проти демонтажу. Люди вимагали позачергової сесії міськради та збиралися формувати своєрідні «мобільні групи швидкого реагування».

Олег Єжаков попередив власників гаражів, що вони мають час вивезти свої металоконструкції лише до понеділка 28 листопада, потім почнеться примусовий демонтаж.

Це повідомлення викликало хвилю обурення. Люди запитували, чи є відповідна постанова, щоби до понеділка все прибрати. Власники гаражів виправдовувалися тим, що навколишні шляхи перериті, тому вивезти гаражі неможливо.

Коли у Олега Єжакова запитали, мовляв, чому почали спилювати замки на гаражах, а раптом «там пачки грошей», в. о. начальника спецвідділу разом із депутатом Юрієм Скотніковим моментально апелювали: якщо вас пограбували, пишіть заяву до поліції.

Дії по демонтажу Олег Єжаков пояснив рішенням виконкому, яким йому делеговані відповідні повноваження.

Власники гаражів нагадали, що під час так званого «гаражного Майдану» було складено звернення до міського голови Ігоря Сапожка з проханням відмінити рішення виконкому. Олег Єжаков був непохитним, мовляв, відмінять рішення, тоді можна буде про щось говорити.

Прихильники ідеї збереження гаражів пропонували зібрати загальні збори, під час яких можна було б визначитися з орендною платою за землю, на якій встановлено конструкції, на що Єжаков категорично заявив: поставити тут особистий гараж дозволяється лише інвалідам, і лише за наявності спеціального дозволу на земельну ділянку.

Прикметно, що пан Скотніков висловив пропозицію про те, що може варто на цьому місці зробити парковку, на що з натовпу миттєво пролунало запитання: «Платну, так?». Депутат апелював тим, що встановлення гаражів по суті є самозахватом землі. І якщо після цього самозахвату люди ще мають совість вимагати якоїсь альтернативи, це взагалі виглядає парадоксально.

Конструктивного діалогу у підсумку не вийшло. Спецвідділ лишився на своїй позиції: часу лишилося обмаль, до понеділка, потім гаражі знесуть. Власники ж конструкцій не виключили силовий опір зі своєї сторони.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017