Минулої п’ятниці, 3 серпня, відбулося чергове засідання координаційної ради з питань АТО. Учасники колегіального органу поспілкувалися про квартири у двох нових багатоквартирних будинках, які мають передати бійцям після здачі об’єктів у експлуатацію. Також темою розмови стали безкоштовні спортивні заняття – для тих бійців, які хотітимуть тренуватися «на результат» та в подальшому брати участь у змаганнях.

Засідання розпочалось із вирішення конфлікту між учасниками коордради. Радник міського голови з питань АТО Станіслав Малець вибачився перед ветераном АТО Ігорем Муратовим. Раніше чиновник назвав учасника бойових дій дезертиром. Однак тепер він зауважив, що ця інформація була «неперевіреною». Ігор Муратов вибачення прийняв та назвав конфлікт вичерпаним.

Головню темою обговорення стали 76 квартир, які мають виділити для військовослужбовців у двох нових будинках – по вул. Симоненка, 113 і по вул. Олімпійській, 12-а. Представник юридичного відділу Броварської міської ради Олександр Каштанюк розповів, що серед житла лише дві квартири будуть 2-кімнатними. Решта – однокімнатні.

Як зазначив чиновник, посилаючись на слова забудовника, перший багатоквартирник перебуває на стадії закладання фундаменту. Але будівництво вже розпочате. Натомість другий на цей момент має збудованими 6 поверхів. Присутні на засіданні зазначили, що при розподілі квартир за поверхами потрібно буде врахувати фізичні можливості бійців, адже деякі з них мають інвалідність.

Після розгляду питань про забезпечення воїнів присутні перешли до питань про їхнє залучення. Олександр Каштанюк розповів про те, що Національна рада спортивної реабілітації захисників України надає можливості для бійців займатися спортом, а в подальшому брати участь у змаганнях, зокрема міжнародних. Так, наприклад, налагоджена співпраця із Федерацією футболу України.

Олександр Каштанюк зауважив, що і в Броварах ветерани мають змогу займатися безкоштовно: власник зали кросфіту «Завод» надає таку можливість, але лише для тих, хто готовий працювати системно. Наразі в місті шукають таких військовослужбовців.

Серед іншого коордрада знову намагалася вирішити питання надання дозволу на встановлення кіоска-кав’ярні «Ветерано» біля «Варуса» на майдані Свободи. Також колегіальний орган вирішив, що шістьом бійцям можна розробляти дозвіл на отримання земельної ділянки. У «різному» говорили про виділення землі під гаражі та матеріальної допомоги родинам загиблих воїнів.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій