Акція від БЦРЛ – «безкоштовна доба лікування» – стартує приблизно через місяць

Новини, Репортажі 24 Бер. 2017 р., 12:12 171

Броварська міська рада підтримала проект рішення щодо змін до бюджету на 2017 рік, який передбачає компенсування витрат на так звану першу «безкоштовну» добу лікування.

Нагадаємо, ідея полягає у тому, що пацієнту, який потраплятиме до лікарні, у першу добу перебування не потрібно буде платити ні за медикаменти, ні за медичні послуги.

За словами головного лікаря Валентина Багнюка та секретаря тендерного комітету БЦРЛ Наталії Дмитриченко, компенсація витрат на одну добу безкоштовного лікування на одного пацієнта на рік складає 25 мільйонів гривень (14 мільйонів з міського бюджету і 11 — з району).

Щоправда, точних розрахунків, з чого б випливала цифра у 25 мільйонів гривень, ані на засіданнях бюджетних комісій, ані на погоджувальній раді, ані на сесії представники Броварської ЦРЛ так і не надали. Не отримали депутати також і відповіді на питання щодо системи контролю, чи надаватимуться медичні послуги безкоштовно і які. Не прозвучало на сесії і роз’яснення, як буде проводитися інформаційна кампанія для пацієнтів.

Тим не менш, 19 голосів на підтримку Броварської центральної районної лікарні назбиралося. Вирішальним став голос депутата міської ради Володимира Опалька. Своє рішення він аргументував тим, що додаткове фінансування на лікарню завжди потрібне, а компенсація на лікування хворих, хоча б на першу добу, необхідна. «Заможні люди можуть дозволити собі лікуватися і в дорогих приватних клініках, а люди збіднілі або середнього достатку, яких у країні найбільше, мають фінансову можливість лікуватися лише в державних лікарнях, та й то далеко не всі. Тому, аби дати можливість хоча б у перший день отримати безкоштовну допомогу хворим, я і проголосував «за», — розповів депутат.

Проте ухвалення рішення ще не означає, що вже 24 березня пацієнти зможуть лікуватися безкоштовно.

Як пояснив головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк, спочатку на виділені кошти з обох бюджетів (міського та районного) будуть проведені закупівлі усіх необхідних ліків та матеріалів. І лише після того, як будуть проведені закупівлі через систему «Прозорро», можна буде запускати систему «безкоштовної» доби лікування для пацієнтів.

«Думаю, що на підготовку потрібно буде, щонайменше, місяць часу. Але про старт цієї кампанії обов’язково будуть дані оголошення», — запевнив Багнюк.

Розрахована така кампанія, за словами головного лікаря БЦРЛ, на рік, а саме до березня 2018 року.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017