«Акція від влади»: постав самовільно гараж — отримай місце в кооперативі

Новини, Репортажі 03 Бер. 2017 р., 10:47 599

Проект Меморандуму між міською владою і власниками встановлених без дозвільних документів гаражів узгоджений і буде оприлюднений на офіційному сайті Броварської міської ради. Вже наступної п’ятниці 10 березня Документ має бути підписаний.

Такий підсумок зустрічі з питання демонтажу самовільно встановлених гаражів у місті, яка пройшла 2 березня у міськраді.

Цього разу на засіданні було чи не найбільше присутніх за останні кілька зустрічей — заступник міського голови Олександр Рєзнік, секретар міської ради Петро Бабич, депутати міської ради, власники гаражів та активісти, загалом понад п’ятдесят осіб.

Вперше за увесь переговорний процес під час засідання заговорили про тих мешканців Броварів, які свого часу не ставили самовільно гаражі у місті. Зокрема, піднімалися питання:

— чому у Меморандумі жодним словом не йдеться про можливість вступу до кооперативу тих бажаючих,  хто не ставив самовільно металеві конструкції;

— чому не виділялася земля під гаражі для бажаючих, які не порушували норми при встановленні гаражів.

Ініціатором цих та інших подібних питань стала частина активістів та депутат Сергій Батюк.

Зокрема, пан Батюк наголосив, що якщо Меморандум між владою і власниками самовільно встановлених гаражів буде укладений, то він звернеться до громади, яка не порушувала законів, і приведе до стін міської ради тисячі людей, які просили земельні ділянки під гаражі і яким земельний відділ та міська влада загалом відмовили у їхніх проханнях.

Сергій Батюк.

«Що ж виходить? Якщо законослухняна людина просила ділянку під гараж і не порушувала при цьому закону, то їй відмовили, а людині, яка самовільно захопила землю і поставила свою конструкцію, їй дають земельну ділянку в кооперативі? У нас що, акція: встанови самовільно гараж — отримай місце в кооперативі?», — сказав депутат Батюк, і наголосив, що з боку влади і сам переговорний процес, і майбутнє підписання Меморандуму є заграванням з частиною громади як з електоратом.

Присутні депутати з промерської більшості не знайшли нічого іншого як заявити, що слова Батюка — це передвиборний піар.

Частина власників гаражів та активістів звернулися до присутніх на засіданні представників управління архітектури та будівництва із запитаннями про долю конкретних ділянок землі, які будуть звільнені від металевих «коробок»: що планується на їх місці будуватися? Чи багатоповерхівки чи щось на кшталт дитячих та спортивних майданчиків?

Представник управління архітектури і будівництва не змогла дати чіткої відповіді і питання можливої забудови багатоповерхівками ділянок, де будуть прибрані гаражі, так і залишилося відкритим.

Петро Бабич та представник управління архітектури.

Нечіткість у відповідях з боку чиновників викликала наступну реакцію з боку власників гаражів: якщо влада не дає гарантій, що на вивільнених місцях не буде багатоповерхівок, то де гарантія, що на тій земельній ділянці, яку дають під гаражний кооператив, не почнеться якесь будівництво, а самих «гаражників» звідти не виженуть? Але на такі репліки секретар міської ради почав говорити, щоб виступаючі не займалися політиканством та демагогією, а у підсумку наголосив, що пункт про оренду на 49 років дає гарантію, що «гаражників», принаймні, цей період ніхто не чіпатиме.

Наостанок було вирішено утворити робочу групу у складі секретаря міської ради та двох депутатів — Вадима Мутила і Олексія Здоровця щодо пошуку тих металевих конструкцій, які були демонтовані восени минулого року і, за словами власників гаражів, вивезені у невідомому напрямку (сам в. о. начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм Олег Єжаков запевняє, що демонтовані гаражі цілі, на штрафмайданчику в районі Промвузол і власники їх можуть забрати).

Також власники боксів заявили, що їх не зовсім задовольняють земельні ділянки під кооператив аж «на виселках» (одна ділянка під кооператив «Марії Лагунової-2015» буде в районі вулиці Залізнична, а друга на одній території з кооперативом «Патріот» для бійців АТО – в районі старого кладовища перед Княжицьким переїздом), а також те, що конструкції доведеться демонтувати, перевозити та ставити в гаражному кооперативі коштом самих господарів гаражів. На такі претензії у коридорі один із представників влади після засідання відреагував: «Незаконно захопили землю, поставили гаражі, ми їм даємо ділянку під кооператив, але їх ще щось не задовольняє. Може до земельної ділянки кожному з власників ще й по шматку ковбаси видати?».

Зрештою демонтаж та перевезення конструкцій господарі гаражів здійснюватимуть своїми силами або за власний рахунок.

Очікується, що «гаражний» Меморандум буде підписано 10 березня о 15.00.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017