«Алею кохання» доведеться ремонтувати забудовнику

Новини, Репортажі 17 Сер. 2017 р., 14:50 324

Міській раді необхідно звернути увагу на провали, які пішли по траншеях каналізаційних мереж в районі пішохідної алеї — Алеї кохання.

На такій проблемі наголосив під час розгляду проекту рішення «Про безоплатне прийняття майна, що перебуває у власності та на балансі житлово-будівельного кооперативу «Ярославський» у комунальну власність територіальної громади» депутат міської ради Володимир Опалько.

За проектом рішення до комунальної власності на безоплатній основі від ЖБК «Ярославський» переходять зовнішні мережі водопроводу від житлового будинку по вулиці Симоненка, 117 вздовж внутрішньо квартального проїзду, зовнішні мережі самопливної господарчо-побутової каналізації від житлового будинку по вул. Симоненка,117 до каналізаційно-насосної станції, яка розташована на земельній ділянці ЖБК «Діамант» та зовнішні мережі дощової каналізації від житлового будинку на Симоненка Василя,117 до однойменної вулиці.

Депутат Опалько звернув увагу, що на пішохідній алеї («Алея кохання», вулиця Короленка) з’явилися провали по траншеях каналізаційних мереж і невесело пожартував, запропонувавши не ухвалювати рішення, пов’язані з ЖБК «Діамант» до проведення ремонту на алеї (каналізаційні мережі прокладав забудовник саме цього комплексу). У відповідь міський голова Ігор Сапожко повідомив, що по цій ситуації уже забудовнику надані приписи, а підрядник, який виконував роботи по прокладенню мереж водопроводу, має укласти і забудовником додаткову угоду на виконання ремонтних робіт. В Управлінні архітектури та містобудування повідомили, що забудовником ЖБК «Діамант» є ТОВ «Будстандартінженерінг».

У коментарі «Трибуні-Бровари» Володимир Опалько розповів, що коли постало питання про реконструкцію Алеї кохання, забудовник теж підняв питання про прокладення каналізаційної мережі якраз по території пішохідної алеї. «Якби Алею кохання проклали раніше, забудовнику довелося б для прокладення своїх комунікацій її розбирати. Міська рада «пригальмувала» роботи по реконструкції і пустила забудовника попереду. Зокрема, я вимагав від забудовників прокладання траншей мереж у відповідності до технологій, за якими траншеї підсипаються піском. Але забудовники підсипали траншеї глиною. Була небезпека, що там, де прокладені траншеї, будуть провали. Сапожко взяв із забудовників гарантію на 10 років, що вони будуть слідкувати за траншеями. Гарантій як таких я не бачу, а ось провалини уже є», — розповів Опалько.

У спецвідділі з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном повідомили, що вивчають ситуацію детальніше.

У аналогічному проекті рішення теж про безоплатне прийняття майна у комунальну власність територіальної громади, ще один забудовник — ТОВ «Альянс-Новобуд» передав на безкоштовній основі:

— зовнішні мережі тепловодопостачання від камери ВТ11 до будівлі №5 (ВТ12);

— зовнішні водопровідні мережі від врізки біля вул. Київської ВК1/ВР (ПК-0) по вул. Симоненка Василя до камери ВК4/ПГ;

— зовнішні водопровідні мережі діаметром 315 мм від вул. Київської по вул. Чорновола до вул. Симоненка з закільцюванням в існуючій камері водопровідної мережі діаметром 500 мм на перехресті по вул. Чорновола та вул. Симоненка;

— зовнішню зливову каналізацію (1 п. к., колодязі №1-№7 (ДК1-ДК12) по вул. Соборній.

Проблема каналізаційних мереж у місті Бровари, нагадаємо, не нова і актуальна.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017