Безкоштовна доба в Броварській лікарні: чи платив пацієнт, перевірять Багнюк і Сапожко

Новини, Репортажі 22 Бер. 2017 р., 15:28 787

Ходити з депутатами по відділеннях лікарні з перевіркою та обдзвонювати кожного пацієнта — таку методику контролю за безкоштовним перебуванням пацієнтів протягом однієї доби у Броварській центральній районній лікарні запропонували під час засідання Погоджувальної ради головний лікар Валентин Багнюк та міський голова Ігор Сапожко.

Нагадаємо, мер Броварів виступив з ініціативою зробити у 2017 році першу добу перебування у Броварських лікарнях (дорослій та дитячій) безкоштовною – за рахунок міського бюджету. Попри неодноразові вимоги депутатів бюджетної комісії надати розрахунки щодо витрат на одного пацієнта та дієві механізми контролю за наданням послуг у першу добу та їх витрат, БЦРЛ цього не виконувала. Тобто крім озвученої суми витрат у 14 млн грн, жодних пояснень, як саме вирахували зазначену цифру. Лише напередодні погоджувальної ради депутатам було розіслано в електронному варіанті документи без чіткої схеми розрахунку, які вони б мали вивчити за добу, щоб ухвалювати рішення.
Під час засідання погоджувальної ради депутати вчергове підняли питання про механізм контролю за тим, чи отримуватимуть пацієнти послуги та медикаменти у першу добу лікування. На що міський голова Ігор Сапожко з посмішкою зазначив: «Хто контролюватиме? Ми з вами — я та депутати. Наприклад, гуманітарна комісія може виїхати до лікарні та пройтися по всіх відділеннях і перевірити».

Головний лікар Валентин Багнюк запропонував не менш «дієвий» спосіб: обдзвонювати кожного пацієнта персонально і запитувати, чи купував той у перший день перебування в лікарні ліки або отримував платні послуги. На що депутати слушно поцікавилися: «А хто це буде робити? І як це робити, якщо є закон про лікарську таємницю і захист персональних даних?».

Валентин Багнюк.

Уже в коридорі кілька депутатів «не на камеру» прокоментували пропозиції міського голови та головного лікаря: «Хто по телефону буде таке коментувати? Хто взагалі на таку тему буде говорити? Відправлять під три чорти і навіть розмовляти не будуть!».

Залишається без відповіді і питання контролю за тим, чи буде пацієнту видане усе необхідне — обстеження, ліки, процедури тощо — саме у перший день, який планують зробити безкоштовним.

Здебільшого, коли людина лягає на стаціонарне лікування, у перший день перебування у лікарні, їй не призначають обстежень чи процедур. Тож, чи не вийде так, що у перший день їй не призначать обстежень чи ліків, а перенесуть все на наступний? Адже дієвого механізму контролю за цим головним лікарем і міським головою так і не було запропоновано. Як і немає гарантій, що весь «комплекс лікування/обстеження», необхідний хворому, буде призначено саме у «безкоштовний» день.

Чи не вийде так, що лікування залишатиметься так само платним, але кошти з розрахунку на пацієнта за «безкоштовний» день з бюджету виділятимуться і будуть просто витрачатися на щось інше?

Уже завтра 23 березня о 10.00 почнеться сесія міської ради, на якій цей проект планують включити в порядок денний.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017