«Безкоштовне» лікування за 14 мільйонів: депутати не дочекалися кошторису від Багнюка

Новини, Репортажі 21 Бер. 2017 р., 19:31 210

Під час засідання 21 березня члени бюджетної комісії повторно розглянули звернення головного лікаря Броварської центральної лікарні Валентина Багнюка про виділення 14 мільйонів гривень на компенсацію витрат за безкоштовне перебування пацієнта одну добу на лікуванні, однак належних розрахунків щодо «ноу-хау» від міського голови Ігоря Сапожка за кошти міського бюджету так і не отримала.

Після тривалого обговорення проекту з головним лікарем Багнюком, члени бюджетної комісії зобов’язали Броварську ЦРЛ надати на засідання погоджувальної ради 22 березня точні розрахунки, на які медикаменти та медико-санітарні матеріали передбачатимуть кошти з розрахунку на одного пацієнта.

Наталія Дмитриченко.

Як розповіла секретар з тендерних закупівель Броварської центральної районної лікарні Наталія Дмитриченко, розрахунок для міста на суму в 25 мільйонів гривень (14 млн грн має дати місто, 11 — район) був зроблений з урахуванням витрат на добу: від приймального відділення і завершуючи усіма можливими відділеннями лікарні на основі статистичних даних звернень та викликів попереднього року. Цього разу вже йшлося не про добу перебування на стаціонарі, а про будь-яке звернення в лікарню через приймальне відділення центральної і дитячої лікарень та поліклініки.

Як і минулого засідання, у депутатів виникло багато запитань до бухгалтера лікарні та головного лікаря, оскільки не зрозуміло, як робили розрахунки, скільки коштів потрібно в середньому на одного пацієнта, хто контролюватиме, чи отримав пацієнт безкоштовну допомогу, і що саме буде визначатися як допомога. Головний лікар надав лише розрахунок витрат на охорону здоров’я Броварської ЦРЛ на 2017 рік. Надалі ж, на переконання народних обранців, взагалі має бути окремим проектом рішення виписана програма компенсації витрат на безоплатне лікування для пацієнтів на першу добу.

 

Замість того, щоб дослухатися до аргументів членів бюджетної комісії, головний лікар Валентин Багнюк на підвищених тонах запевняв, що депутати мають прийти до лікарні, де він надасть «купу документів та матеріалів», а самі члени комісії, якщо не ухвалять рішення про виділення коштів, будуть винні у тому, що пацієнти залишаться без можливості лікуватися одну добу безкоштовно. При цьому аргументи від депутатів, що кошториси належним чином не підготовлені і це не зробили бухгалтерія лікарні і фінансовий відділ міської ради, присутні представники виконавчих органів міськради вирішили ігнорувати.

Валентин Багнюк.

Не дочекавшись належних розрахунків щодо компенсації з міського бюджету за «ноу-хау» від міського голови, депутати дали протокольне доручення керівництву Броварської центральної лікарні надати їх на погоджувальній раді 22 березня.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017