Броварчани перевірили рівень глюкози в крові

Новини, Репортажі 24 Лис. 2016 р., 11:14 82

18 та 21 листопада у броварській школі №10 відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. Близько ста вчителів, співробітників школи та батьків школярів мали можливість перевірити свій рівень глюкози у крові. Це особливо важливо для осіб після 40 років, для тих, хто має зайву вагу та у кого є родичі, хворі на діабет. У цих груп ризику періодично спостерігаються проблеми з цукром в крові.

Захід проводився об’єднанням «Самопоміч». Відзначимо, що завдяки сучасним методам діагностики, перевірка відбувається дуже швидко. У людини натщесерце береться проба крові, закладається у глюкометр, і за пару секунд прилад видає результат. Тим, у кого підвищений рівень, бажано зменшити вживання цукру, використовувати спеціальні дієти, щоби уникнути розвитку діабету.

У майбутньому плануються подібні акції, розраховані на більш широке коло місцевих мешканців. Це не є досить затратним у плані коштів, але забирає досить багато часу. Так, одна медична сестра за годину може взяти проби максимум у 30 чоловік.

Діабет є серйозною проблемою для всього людства. Станом на сьогодні у світі зареєстровано близько 200 мільйонів випадків захворювання на цукровий діабет. При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%, а кожні 12-15 років — подвоюється.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом відзначається у всьому світі 14 листопада. Дата обрана на честь одного з відкривачів інсуліну Фредерика Бантинга, який народився саме цього дня. Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом об'єднує діабетичні громади 145 країн з метою підвищення обізнаності про це небезпечне захворювання.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017