Броварська міська рада йде з російських серверів, поштових скриньок та акаунтів

Новини, Репортажі 22 Тра. 2017 р., 12:06 119

Усі чиновники броварської міської ради «під підпис» мають ознайомитися із затвердженим президентом України Петром Порошенком рішенням Ради Національної безпеки і оборони про блокування на території України серверів Yandex.ru та Mail.ru, а також соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники».

Про це під час оперативної наради виконавчих служб міської ради наголосив міський голова Ігор Сапожко.

Під час свого виступу начальник відділу інформаційного забезпечення та господарської діяльності Броварської міської ради Руслан Федун зазначив, що залишаються проблеми зі своєчасним наданням інформаційному відділу звітів управліннями та відділами про свою діяльність для викладення інформації на офіційний сайт міської ради.

Міський голова зазначив, що потрібно не лише своєчасно надавати звіти про виконану роботу, а й результати реагування на звернення громадян.

Руслан Федун нагадав, що на серверах Яндекс та Майл. Ру можуть знаходитися поштові скриньки працівників Броварської міської ради і потрібно їх позбутися.

«Ми перевірили офіційні робочі скриньки, програми та додатки міської ради та виконавчих органів влади. Зараз на офіційному рівні жодних програм Броварської міської ради на російських серверах немає. Усі додатки, які були на Яндексі ми або перевели на інші сервери, або знищили. Але в кожної людини можуть бути особисті скриньки чи акаунти», — звернув увагу пан Федун.

Доповідає Руслан Федун.

За його словами, до міської ради надходив лист від Служби безпеки України, де нагадувалося про обов’язкове виконання Указу президента України. Також Руслан Федун навів приклад, що днями надійшов лист від однієї з громадських організацій, де на бланку організації була вказана пошта з російського серверу Майл. Ру. «Зверніть увагу, щоб такого не було», — зазначив Федун.

Сапожко ж наголосив на тому, що це не прохання і не рекомендація, і всі працівники структурних підрозділів, управлінь та відділів повинні підписатися під тим, що з Указом президента вони ознайомлені.

Зазначимо, що в контексті депутатів Броварської міської ради, які не є чиновниками, а мають виборні посади на добровільних засадах, про такі вимоги не йшлося.

Як розповіли «Трибуні-Бровари» у Секторі інформаційного забезпечення Броварської міської ради, цілком логічно, що вже найближчим часом може бути видане розпорядження міського голови про реагування на інформаційні запити або на звернення, які надходитимуть з поштових скриньок російських серверів або з вказуванням для контакту у листах таких скриньок.

«Поки що до нас таких листів, з моменту прийняття закону, не надходить. Щойно ми отримаємо запити або звернення, де будуть контакти з російських серверів, ми звернемося до міського голови за роз’ясненнями. А як тільки-но з’явиться розпорядження мера, ми будемо реагувати відповідно. Не виключено, що такі листи та звернення будуть завертатися назад», — повідомили у Секторі інформаційного забезпечення БМР.

Нагадаємо, доменами поштових скриньок серверів Яндекс та Майл. ру є: @yandex.ru, @yandex.ua, @mail.ru, @inbox.ru, @list.ru, @bk.ru, @mail.ua.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017