Броварські переселенці отримали продуктові набори від «самаритян України»

Новини, Репортажі 25 Січ. 2017 р., 10:25 220

24 січня у вестибюлі міської ради в обідній час відбулася роздача пайків. Жінкам та чоловікам (близько 50 чоловік), що стояли у довгій черзі, роздавали запаковані мішки працівники Броварського осередку «Червоного Хреста».

Як вдалося з’ясувати кореспонденту «Трибуна-Бровари», роздавали продуктові набори переселенцям із зони бойових дій на сході України.

Одна з жінок у черзі розповіла, що вимушені переселенці нині живуть у місті у найманих квартирах. Оренда житла вкупі з комунальними послугами сягають понад 5 тисяч гривень на місяць.

У її сім’ї є донька, яка знаходиться у декретній відпустці, але при цьому не отримує ні декретних, ні соціальних виплат на дитину. «Війна не дала нам можливості вчасно оформити належно документи», — пояснила жінка.

Як розповіли адміністратори, які роздавали пайки, це допомога однієї з благодійних організацій «Спілка самаритян України», Київське об’єднання (організація створена за ініціативи Спілки Робітничих Самаритян м. Мюнхена (Німеччина), у квітні 1993 року зареєстрована Міністерством юстиції як недержавна незалежна громадська доброчинна організація, метою якої є надання допомоги у сфері охорони здоров'я та соціального захисту населення).

Продуктові набори роздають переселенцям на Київщині у таких містах як Бровари, Боярка, Бориспіль та Ірпінь.

Списки, як розповіли представники організації, формують соціальні служби, зокрема, броварський осередок «Червоного Хреста»; їх перевіряють, визначають, хто з них є інвалідами І та ІІ груп, багатодітні сім’ї, одинокі мами та діти не старше 10 років. Саме ці люди отримують допомогу від благодійної організації.

Відзначимо, що пільговими категоріями серед переселенців займається управління соціального захисту населення. І хоча лише в частині надання державної допомоги, але саме в цьому управлінні вони реєструються. Якщо переселенці із складними життєвими обставинами, то вони йдуть у центр соціальних служб, і там їм надають необхідну допомогу.

Як стало відомо «Трибуні-Бровари», на рівні соціальних служб міської ради така акція не обговорювалася, не звучала про неї інформація і під час оперативної наради у міського голови.

Нагадаємо, що питання функцій місцевого осередку міжнародної організації «Червоний хрест» і чи потрібне на нього фінансування, порушувалися під час 23 позачергової сесії при розгляді бюджету міста на 2017 рік.

Зокрема, депутат Сергій Батюк тоді нагадав, що ще 1 грудня 2016 року представники Міністерства охорони здоров’я повідомили, що фінансування Товариства «Червоного Хреста України» (ТЧХУ) на 2017 рік не передбачається. Аргументація — ТХЧУ по своїй суті дублює функції Міністерства соціальної політики України.

Востаннє «Червоний Хрест» в інформаційному просторі проявляв себе у ролі «офіціантів» під час «Різдвяного балу» для людей похилого віку.

Виникає також питання: якщо списки формуються соціальними службами, то як їх отримує «Червоний Хрест» — волонтерська організація? Наприклад, коли депутати міської ради, підприємці Леонід Черепейнік та Андрій Василенко зверталися з проханням надати їм списки дітей, щоб привітати їх зі святим Миколаєм, їм цього не надали.

За офіційними даними, у Броварах мешкає близько 5,5 тисяч переселенців, що складає 5% населення міста. За співвідношенням щодо загальної кількості населення міста, Бровари — лідер Київської області.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018