Бюджетна комісія рекомендує виділити мільйон гривень на проїзд пільговикам

Новини, Репортажі 01 Лют. 2017 р., 16:09 110

Депутатам міської ради пропонують підтримати зміни до міської Програми «З турботою про кожного» на 2015—2017 роки», згідно з якими з місцевого бюджету відшкодовуватимуться витрати за безкоштовне перевезення пільгових категорій населення міста пасажирським транспортом. Йдеться про суму в 1,244 млн грн (244 тис. грн. уже виділялися, додати потрібно ще 1 млн. грн.). Таку рекомендацію дала депутатська комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Як розповіла керівник управління соціального захисту Алла Петренко, зміни у програмі пов’язані зі змінами в бюджетному кодексі й багато видатків перекладено на місцевий бюджет.

До цього часу в рамках програми бюджет міста відшкодовував витрати на перевезення пільгових категорій населення без обмежень комунальними автобусами, які були взяті в оренду перевізниками. За домовленістю, перевізники з 2006 року возили безкоштовно трьох пільговиків по місту і одного – до Києва, і кошти на це не виділялися. У 2014 році витрати покривалися за рахунок державної субвенції, і сума складала близько 1 млн грн.

Алла Петренко

Пані Петренко запропонувала прибрати з пункту слова «відшкодовування без обмежень», оскільки на це потрібно близько 15-20 мільйонів гривень, і залишити кількість пільгових пасажирів — 3 людини на транспортну одиницю. Якщо брати один мільйон гривень і компенсувати з розрахунку одна поїздка — 3,5 грн., то виходить 100-110 машин на рік.

У разі, якщо депутати підтримають цей пункт проекту на сесії, то тоді відділ економіки буде розробляти регуляторний акт, тобто порядок відшкодування.

За законами України право на безкоштовний проїзд мають:

— учасники бойових дій та особи, прирівняні до них ( у т ч. учасники АТО);

— інваліди війни та особи, які прирівняні до них;

— особа, яка супроводжує інваліда війни I групи;

— громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: віднесені до категорії 1, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2, діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;

— інваліди I, II, III групи;

— інваліди по зору I-II груп;

— дитина-інвалід,

— особа, яка супроводжує інваліда I групи або дитину-інваліда;

— пенсіонери за віком;

— військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісті під час проходження військової служби;

— ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони , ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

— діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;

— діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння);

— діти з багатодітних сімей;

— реабілітовані громадяни;

Місто є замовником внутрішніх перевезень, а тому може компенсувати, за словами Петренко, тільки витрати на пільгові категорії на міські перевезення.

Як пояснив начальник відділу економіки Микола Загуменний, 244 тис. грн закладається для пільгових категорій на єдиний комунальний маршрут — №5, а 1 мільйон – на компенсацію витрат для пільговиків на міські маршрути та приміські, але в межах міста. Як запевнив пан Загуменний, така сума навіть не буде покривати збитки та витрати перевізникам, а на повну компенсацію потрібно, щонайменше, 4 млн грн.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018