Депутати про басейн ЗОШ №9: спочатку перевірка, потім — фінансування

Новини, Репортажі 10 Сер. 2017 р., 16:15 225

Депутатська комісія з фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» виступає за розгляд питання дофінансування басейну після фінансового аудиту.

9 серпня у Броварській міській раді відбулося засідання Робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр». Робоча зустріч була проведена для обговорення проекту рішення, що виноситься на сесію 15 серпня щодо затвердження Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста на 2017—2018 роки.

За цим проектом, нагадаємо, передбачається виділення коштів для різного роду аудитів для КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», КП «Броваритепловодоенергія» та КП «Бровари-Землеустрій». А саме: на проведення аудиту фінансової діяльності КП «ОРЦ» — 50 тис. грн., проведення фінансово-господарського та енергетичного аудиту в КП «Броваритепловодоенергія» — 550 тис. грн. та погашення заборгованості із заробітної плати і погашення заборгованості за комунальні платежі для КП «Бровари-Землеустрій» — 90,3 тис. грн. та 9,1 тис. грн.

Однак уже під час засідання бюджетної комісії 8 серпня з голосу були підтримані зміни до проекту рішення, які передбачають дофінансування Програми фінансування КП на 2017 рік на суму в 350 тис. грн. Нагадаємо, перед травневою сесією міської ради робоча група не підтримала Програму фінансування, визнавши її недосконалою і без практичних шляхів виходу із фінансової кризи та подолання тенденцій щодо постійного збільшення заборгованостей. Однак міський голова Ігор Сапожко та його депутатська більшість проголосували за виділення 780 тис. грн. При цьому на сесії міський голова Ігор Сапожко, попри зауваження депутатів про відсутність у керівництва КП «ОРЦ» чіткого бізнес-плану, наголосив, що восени треба буде басейн дофінансовувати.

Присутні на зустрічі секретар міської ради Петро Бабич, голова робочої групи депутат Ірина Веремчук, депутати Вадим Мутило та Борис Дудко та представники громадськості нагадали керівництву комунального підприємства про те, що протокольним дорученням попереднього засідання перед ним була поставлена вимога надати план виходу із фінансової кризи та запобігання негативної тенденції щодо постійного збільшення заборгованості.

Під час засідання керівник підприємства Олена Семенюк надала підготовлені орієнтовні показники по можливому надходженню коштів до кінця 2017 року до комунального закладу з розрахунку, що басейн працюватиме безперебійно і буде зайнятий постійно користувачами послуг. Також була представлена таблиця по видатках підприємства.

Аналізуючи надані показники доходів та витрат, керівник робочої групи Ірина Веремчук зазначила, що по різниці витрат та доходів цілком можливо вийти в «нуль», але якщо при цьому підійти до ведення господарства підприємства відповідально.

Учасники засідання звернули увагу, що немалу частку витрат КП складає оплата за опалення та електроносії. Члени робочої групи поцікавилися, чому закладені досить великі суми витрат на опалювання. На це питання пані Семенюк повідомила, що послуги за січень та лютий надавала компанія «Фелікс-Трейд».

«Проаналізувавши витрати підприємства, ми перейшли на газ (Броварський ВР ТОВ «Київоблгаззбут» прим. Т. Б.)», — зазначила далі Семенюк.

Далі керівник робочої групи пані Веремчук вчергове наголосила на тому, що потрібно обов’язково розповсюдити оголошення по усіх навчальних закладах міста — школах та садочках, а також дорослій та дитячій лікарнях — щодо переліку послуг, які надаватиме басейн.

Учасники засідання також звернули увагу, що залишається чимало послуг для населення, які є недопрацьованими, за рахунок яких доходи б підприємства могли б збільшуватися.

Під час наради стало відомо, що на багаточисельні протокольні доручення робочої групи, було проведено енергоаудит будівлі даної установи (провів ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності» ДП «Київоблбудінвест»).

З огляду на представлені на засіданні висновки енергоаудиту, депутати дійшли згоди, що потрібно проводити утеплення горищного перекриття, цоколя та, можливо, стін, а також зменшити витрати електроенергії шляхом встановлення енергозберігаючих ламп тощо.

Члени робочої групи зазначили, що не заперечують проти розгляду варіанту збільшення мотивації співробітників КП по зарплатах, але якщо ті докладуть зусиль по залученню якомога більшої кількості клієнтів.

Робоча група наголосила на необхідності проведення інвентаризації майна управлінням комунальної власності та звернули увагу на таку проблему, як відображення доходів через касовий апарат. На що пані Семенюк запевнила, що інвентарні номери стоять на всьому обладнанні, а адміністрація проводить усі послуги через касові апарати.

У підсумку робоча група з фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» дійшла висновків:

— депутати-члени робочої групи обговорять у своїх фракціях про те, що Програму підтримки комунальних підприємств потрібно підтримати, тобто виділення коштів на проведення фінансового аудиту КП «ОРЦ».

— керівництво КП зобов’язане через Управління освіти максимально донести інформацію про безкоштовні послуги для дітей Броварських навчальних закладів.

— розпочати процес зменшення витрат за комунальні послуги шляхом утеплення будівлі.

— зобов’язати підприємство провести необхідні інформаційно-рекламні заходи для залучення якомога більшої кількості клієнтів і, відповідно, збільшення надходжень коштів.

— обговорити всередині своїх фракцій про те, щоб поки що не підтримувати дофінансування на 350 тис. грн. до проведення фінансового аудиту.

Повне відео засідання тут.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018