Депутати звернули увагу на раціональне використання сцени МКЦ «Прометей»

Новини, Репортажі 29 Лис. 2016 р., 13:34 226

28 листопада розпочалася підготовка до сесії, що відбудеться 15 грудня — почали роботу постійні депутатські комісії. Стартували гуманітарії, які розглянули низку питань свого профілю.

Серед інших, на розгляд депутатів було представлено проект рішення «Про затвердження індивідуальних штатів міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради на 2017 рік»

Згідно з додатком проекту, з 01 січня 2017року штат МКЦ «Прометей» має налічувати 38,5 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 81 664 грн.

До реорганізації центру на існуючу квадратуру було передбачено для обслуговування та проведення заходів 60 штатних одиниць.

Як доповіла заступник начальника управління культури Лариса Метьолкіна, типового положення про штатний розклад міського культурного центру не існує, оскільки він один в Україні, тому посадові одиниці МКЦ «Прометей» затверджуються щорічно.

У порівнянні з минулим роком, управління просить додати до основного штату ставку культорганізатора і півставки акомпаніатора для студії народного танцю «Барвінок».

metolkina

Лариса Метьолкіна

Якщо до штатних питань у депутатів зауважень не було, то до організації роботи самої студії народного танцю питання виникли.

Зокрема, депутат Галина Негода звернула увагу на репетиційну базу колективу, оскільки проведення репетицій на основній сцені МКЦ видається нераціональним.

Лариса Метьолкіна зауважила, що керівнику колективу Олександрі Левченко було запропоновано перейти у більш пристосоване приміщення міського клубу (вулиця Гагаріна), де для проведення плідної роботи є і роздягальні, і станки, і дзеркала та паркетна підлога. До того ж, при переводі, усі матеріальні заохочення керівника зберігаються ( посадовий оклад на 2017 рік планується в розмірі 2430 грн).

Підтвердила цю інформацію і Галина Негода, що була присутня на репетиції колективу і на відкритому занятті «Барвінку» 27 листопада.

За словами депутата, керівник колективу зазначила, що не хоче працювати на «периферії». Проте, використовувати для звичайних репетицій сцену, утримання якої дорого обходиться для міста, не є логічним.

При обговоренні питання депутат Тетяна Крилова запитала — чи знайдеться людина, що буде за такі кошти (приблизно в 500 грн.) працювати акомпаніатором. Але, згідно з індивідуальними штатами, що йшли додатком до проекту рішення, півставки складе 1155 грн., при тому, що послуги акомпаніатора будуть затребувані колективом двічі на тиждень.

krylova

Ще один депутат Сергій Батюк, в свою чергу, наполягав на тому, що «Барвінок» потрібно переводити до міського клубу, як для економії енергоносіїв, так і для створення нормальних умов роботи керівника та розвитку дітей.

У результаті дискусії депутати прийшли до висновку, що питання з роботою «Барвінку» потрібно вирішувати в робочому режимі, оскільки на розгляд комісії винесено лише питання затвердження індивідуальних штатів. Проект рішення рекомендований гуманітарною комісією до розгляду на сесії міськради одноголосно.

P.S. У контексті проведених нещодавно бюджетних слухань, кожного разу виникає питання економії коштів для виживання тієї чи іншої галузі.

Чомусь у Броварах усі спірні питання не вирішуються, а замовчуються.

Спірні моменти роботи колективу «Барвінок» виникли не вчора. і не місяць тому.

Причини звільнення-поновлення на роботі керівника Олександри Левченко, судова тяганина учасників процесу, неналежні умови проведення репетицій колективу, доцільність використання великої сцени для поточних репетицій…

Ні колишньому начальнику управління культури ця тема виявилася не цікава, ні профільний заступник міського голови не допомагає вирішувати ситуацію по суті. Про це, зокрема, свідчить відсутність Лариси Виноградової як на відкритому занятті «Барвінку» 27 листопада, так і на засіданні гуманітарної комісії.

Доробок дітей, що показували свої можливості не зацікавив і депутата Тетяну Крилову, що публічно проявляє опіку над колективом — на відкритому уроці не було.

Тим часом, сцена, що може здаватися за реальні кошти і поповнювати спецфонд — використовується нераціонально. Хоча МКЦ «Прометей» потребує в 2017 році  з бюджету розвитку міста чималих капіталовкладень — 1 918 700 грн.

Чому вирішенням проблемних питань має займатися маленька частина депутатського корпусу, а не посадові особи, до чиїх обов’язків це входить?

Ухопилися за владу, то беріть і відповідальність!

[Not a valid template]

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017