Дев’ять прописаних в домі Немчиних для отримання житла: подробиці від Виноградової та «заява в прокуратуру»

Новини, Репортажі 13 Кві. 2017 р., 19:30 925

Броварська міська рада звернулася щодо питання виділення матеріальної компенсації учаснику АТО Юрію Нємчину до Міністерства юстиції України та Міністерства соціальної політики.

Державні відомства мають вивчити ситуацію та надати комісії з питань отримання грошової компенсації для придбання житла сім’ями загиблих учасників АТО та інвалідами І-II групи з числа учасників АТО свої рекомендації. Про це «Трибуні-Бровари» розповіла заступник міського голови Лариса Виноградова.

Нагадаємо, у березні комісія розглянула звернення учасника Антитерористичної операції, військового 11 окремого мотопіхотного батальйону Юрія Немчина (його дружина – Тетяна Немчина – відома у місті як лідер ГО «Комітет громадського самоврядування Київщини, позивач у справах перейменувань вулиць та представник в окремих судових справах депутата Олексія Здоровця).

«Ми звернулися до Міністерств юстиції та соціальної політики, оскільки стало відомо, що у приватному будинку трьох членів сім’ї Немчиних (сам Юрій Миколайович, його дружина пані Тетяна та єдиний повнолітній син), у грудні 2016 року були прописані ще дев’ять абсолютно сторонніх осіб, які з ними не пов’язані родинними стосунками.

Ми не можемо в повній мірі вивчити ситуацію, оскільки не маємо копії паспортів та ідентифікаційних номерів цих дев’ятьох осіб і не можемо перевірити, чи є у них наявне житло, земля і якесь інше майно.

Чи правомірно пан Нємчин був поставлений на квартирний облік, враховуючи, що окрім приватного будинку на вулиці Михайла Ружного (Торгмаш) у родини Немчиних є ще квартира на вулиці Гагаріна, 11, яка переведена в нежитловий фонд? Як для трьох членів сім’ї достатньо житлової площі. І лише реєстрація 9-х сторонніх осіб стала підставою взяття пана Немчина на квартирний облік», — розповіла пані Виноградова.

Лариса Виноградова

За її словами, 9 осіб було зареєстровано у будинку у грудні 2016 року, а на квартирний облік пан Немчин став у лютому 2017 року. Щодо квартири за адресою Гагаріна, 11, то за інформацією заступника міського голови, вона переведена в нежитловий фонд, але залишається власністю Тетяни Немчиної, дружини Юрія Немчина.

Як зазначила під час попереднього засідання комісії начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик, квартиру спочатку було обладнано під перукарню, а потім під громадський заклад харчування. У приміщенні на першому поверсі будинку Гагаріна, 11, зі сторони міської ради та магазину «Кулінічі» планується відкриття кафе.

«Зараз ми чекаємо роз’яснення від міністерств, чи не порушимо ми законодавство тим, що підтримаємо звернення пана Немчина і проголосуємо за виділення компенсації з державного бюджету. Все-таки йдеться про немалу суму коштів», — зауважила Виноградова (під час розгляду справи звучало, що розрахунок зроблений на суму 876 тисяч 141 гривня).

Зазначимо, що на попередньому засіданні комісії її члени підтримали звернення пана Немчина майже одноголосно і лише за наполяганнями начальника відділу капітального будівництва Людмили Павлик та лідера ГО «Авангард АТО Броварії Ігоря Муратова переглянули своє рішення та рекомендували відділу з житлових питань провести службове розслідування.

«Без копій паспортів та ідентифікаційних номерів ми не можемо перевірити, що це за особи. Даних лише за формою 3, навіть якщо там записані прізвища, імена та по-батькові, не достатньо.

На сьогодні є прогалина у законодавстві. Раніше прописатися на території житла можна було лише за наявності квадратних метрів житла на кожного члена сім’ї або такого, хто має право користуватися житловим приміщенням. Зараз поняття реєстрації змінилося і маємо ситуацію, коли, образно кажучи, на трьох квадратних метрах можна прописати хоч 30 людей, навіть не пов’язаних родинними стосунками», — розповіла Виноградова.

Зазначимо, що під час засідання комісії 13 квітня також розглядалося два питання про виділення матеріальної компенсації двом бійцям АТО Андрію Кареву та Ростиславу Мартинюку. «До цих бійців жодних питань не було і їхні звернення були підтримані одноголосно. Щодо ситуації з Юрієм Немчиним, то, як бачимо, питання залишаються відкритими», — зазначив у розмові з «Трибуною-Бровари» член комісії, лідер ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов.

 

Коментар Тетяни НЕМЧИНОЇ, дружини учасника АТО Юрія Немчина, лідера ГО «Комітет громадського самоврядування Київщини» «Трибуна-Бровари» подає дослівно:

— Ви Конституцію читали? Приватне життя — це моя особиста сімейна таємниця. Цей будинок (на вулиці Михайла Ружного — прим. Т. Б.) належить мені особисто. Скільки чоловік проживає у моєму особистому будинку, це моя особиста справа. І ні Виноградова, ні журналісти не мають права втручатися в моє особисте життя. Ночують у мене ці люди чи не ночують, у яких родинних стосунках я з ними знаходжуся, це моя особиста справа. Це приватна таємниця, захищена Конституцією.

Тетяна Немчина.

Результатом службової недбалості пані Виноградової стало те, що я подала в прокуратуру заяву про відкриття кримінальної справи. Щодо службової недбалості, в результаті якої стало втручання в особисте життя особи. І Ви, як журналіст, цю інформацію розповсюджуєте через інтернет-видання.

Юрій Немчин у будинку прописаний і проживає на таких же підставах, як і інші чоловіки, які там проживають. Не раджу і Вам втручатися в моє особисте життя.

Інформація, яка звучить на комісіях є службовою. Будинок належить мені особисто, він до нього стосунку не має і прописаний так само, як і інші чоловіки, які там проживають. Мої стосунки з цими людьми — це моя особиста справа, я їх не на вулиці знайшла.

Я буду захищатися в правовому полі. Щодо Юрія Миколайовича, то він подав документи відповідно до чинного законодавства, жодним чином нічого не порушивши. Пишіть і Ви, як журналіст, дотримуючись законодавства.

 

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017