Довгий шлях до Меморандуму: активісти наполягають на зупинці будівництва ЖК «Скандія»

Новини, Репортажі 09 Лют. 2017 р., 9:58 557

7 лютого в малій залі виконкому Броварської міської ради відбулося засідання робочої групи щодо забудови ІІ житлового мікрорайону в районі вулиць Богунського та Маяковського.

Головою робочої групи призначено Петра Бабича, до складу групи включено представників відділів та управлінь БМР, депутатів та представників громадськості міста.

Засідання робочої групи розпочалось з організаційних питань, проте швидко перетворилось на монолог Віктора Малофієнка стосовно своєї кандидатури на місце заступника голови робочої групи. Проте шляхом голосування кандидатуру Малофієнка було відхилено, через що робоча група лишилась і без секретаря від представників громади.

Після 20-хвилинних організаційних «дебатів» все ж вдалося розпочати роботу «по суті».

Начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик поцікавилась долею трьох будинків, які найближчим часом планують добудувати. Оскільки перші будинки планується здати в експлуатацію до 1 липня 2017 року, постає питання водопостачання та водовідведення для майбутніх мешканців.

Представники забудовника зазначили, що водопостачання буде забезпечуватись за рахунок артезіанських свердловин до моменту вводу в експлуатацію централізованих водогонів.

Стосовно каналізаційних стоків було заявлено про будівництво локальних очисних споруд. Також представники забудовника повідомили про розробку проекту та його узгодження в частині збросу каналізаційних стоків після попередньої очистки в р. Осинку за межами населеного пункту Княжичі.

На зауваження Людмили Павлик щодо ситуації з водопостачанням та водовідведенням забудовники зазначили, що діють згідно технічних умов, наданих відділами Броварської міської ради. Крім того, за інформацією забудовників, наказ керівника відділу архбудконтролю щодо призупинення будівництва скасовано рішенням суду 12.12.2016 року, апеляційне оскарження відсутнє. Тому на даний момент, з точки зору забудовника, немає законних підстав для зупинки будівництва.

Далі більшість часу було згаяно на визначення винних замість конструктивного діалогу: активісти звинувачували забудовників та звинувачували відділ архітектури і будівництва в бездіяльності, останні наводили контраргументи та просили від слів перейти до реальних справ.

Ситуація така, що з часу останньої зустрічі із забудовниками кількість претензій сторін поки не зменшилася.

Петро Бабич намагався вивести дискусію в площину загального розуміння ситуації, чи буде взагалі будівництво ЖК «Скандія» як таке, і якщо буде, то на яких умовах?

Проте противники «скандінавського міра» в Броварах знову поверталися на початок дискусії. Громадські активісти наполягали на повній зупинці будівельних робіт і проведенні гідродинамічних робіт по запобіганню підтопленню території забудови для можливості видачі забудовнику містобудівних умов на подальші види робіт. Крім того, була озвучена пропозиція стосовно збільшення потужностей побутової та дощової каналізації для задоволення потреб приватного сектору.

Забудовник розробляє проект на відведення вод з 731 га місту, бо саме з такої площі буде збиратись вода згідно математичної моделі. Також, за словами Петра Бабича, місто не може вирішити проблему підтоплення Броварів за рахунок одного забудовника. Зі свого боку забудовник заявляє про високий відсоток готовності проектів до здачі їх на експертизу, проте гальмує цей процес відкликання містобудівних умов.

Присутні вкотре піднімали питання і зони відпочинку в районі будівництва, і пайової участі забудовника, але всі розмови велись не на рівні діалогу, а на рівні сварки на підвищених тонах.

Суть конфлікту навіть зводилась до того, що деякі присутні навіть не читали пропозиції по меморандуму, обговорення яких планувалось зробити з представниками забудовника, громадськості, представників відділів та управлінь і депутатів.

Варто зазначити, що пропозиції щодо Меморандуму по ІІ житловому мікрорайону були надіслані членам робочої групи 30 січня.

Наприкінці «засідання», коли члени робочої групи почали залишати малу залу, було вирішено надати пропозиції в письмовій формі.

На наступному засіданні робоча група буде визначатись з долею містобудівних умов для забудовника. Прозвучала також пропозиція робочі зустрічі до напрацювання єдиних вимог проводити без присутності забудовника.

Орієнтовна дата наступної зустрічі робочої групи у вівторок 14 лютого.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018