Довідки для дітей перед школою: альтернативи талонам немає, міг би врятувати Ibox

Новини, Репортажі 18 Сер. 2017 р., 13:58 809

Напередодні 1 вересня батьки з маленькими дітьми змушені прямувати до медичних закладів для проходження обстеження та отримання висновків комісії, де стикаються з чергами, некомфортними коридорами, задухою та втратою кількох годин життя.

Проходити медичну комісію для зарахування дитини до першого класу можна або безкоштовно в поліклініці, або платно у приватній лікарні.

Для початку потрібно забрати медичну карту дитини в садку, відвідати свого педіатра, який після загального огляду дитини видає направлення на здачу аналізів і пише список вузьких фахівців, у яких треба пройти огляд і отримати висновок.

Обов’язковим проходження такої процедури як проба Руф’є, яка визначає групу здоров'я дитини для занять на уроках фізкультури. Бланк для її проходження, зазвичай, видається в школі, а заповнюється в поліклініці в кінці медогляду, після виконання простих фізичних вправ і підрахунку пульсу.

Необхідні аналізи, які має пройти дитина:

— загальний аналіз крові;

— кал на яйця глистів;

— загальний аналіз сечі.

Якщо дитина перебуває на обліку у будь-якого вузького спеціаліста, то треба здати ще всі необхідні аналізи для підтвердження або зняття діагнозу.

Фахівці, яких потрібно пройти для медогляду перед школою: 

— хірург-ортопед — стан хребта;

— окуліст — для правильного визначення відстані від парти до дошки;

— стоматолог — виявлення і своєчасне лікування карієсу;

— ЛОР-лікар — стан носоглотки і слуху;

— кардіолог — здатність переносити емоційні та фізичні навантаження;

— невропатолог – перевірка психічного стану дитини;

— гінеколог — для дівчат.

Щодо дитячого садка, то тут малюкам потрібно пройти таких лікарів: педіатра, окуліста, хірурга, ортопеда, невролога, отоларинголога, стоматолога, дерматолога, логопеда.

Необхідні аналізи, які має здати малюк:

— загальний аналіз крові;

— кал на яйця гельмінтів;

— загальний аналіз сечі;

— соскоб на ентеробіоз;

— бактеріологічне дослідження калу.

Для дітей молодших класів потрібен лише огляд у дільничного педіатра та лікарів, у яких на диспансерному обліку.

Чому ж виникають черги у поліклініках, зокрема, міста Броварів та які рекомендації від головних у місті медичних фахівців, як уникнути такого неприємного явища?

За словами головного лікаря Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова, черги виникають не до дільничних педіатрів, а до фахівців вузького профілю.

Ігор Кравцов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Заключення комісії дійсне упродовж року, і проходити її можна так само упродовж року. Ми повідомляємо Управління освіти, спілкуємося з батьками і робимо оголошення про те, що краще проходити такі медичні комісії в інші пори року, аби уникати таких черг. Займайтеся дітьми упродовж року: однієї суботи пройдіть певних лікарів, наступної інших, і спокійно пройдіть комісію, не відкладаючи на останні дні перед навчальним роком. Ні! Всі хочуть відпочити, з’їздити на моря, а потім в один день пройти усю комісію. Ті батьки, які думають наперед, проходять комісію після Нового року. Усі знають ці проблеми, але чекають, коли прийде 20 серпня, щоб похапцем бігти до поліклініки.

Ще раз наголошую: заключення медичної комісії для дітей діє упродовж року, тож батьки самі можуть уникнути такої ситуації як черги, ведучи дітей в інші періоди, а не перед школою. Щодо талонної системи, то до педіатрів та терапевтів вона не потрібна і невиправдана, а ось до профільних спеціалістів — навпаки, необхідна. Та хто її дотримується?

Якщо по талону написано прийти на 11.00, він обов’язково прийде о 9-й, виправдовуючи це тим, що пройде обстеження, щоб потім займатися своїми справами. При цьому не враховується, що збивається порядок і це призводить до таких черг. Тут не в системі справа, будуть хоч електронні черги, хоч по талонах. Це культура поведінки самих батьків», — зазначає Ігор Кравцов.

Попри те, що медична довідка видається для дітей упродовж року і висновок медичної комісії діє рік, керівник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталій Прокопенко все ж радить проходити медичний огляд дитині перед початком навчального року та навесні після зимових канікул.

Віталій Прокопенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дитина має прийти до навчального закладу здорова і не бути джерелом інфекції. Потрібно провести обстеження не лише на інфекційні захворювання, а й загальні патології. І після літніх канікул, і після зимових. Можливо, дитина перехворіла якоюсь інфекцією і пішли ускладнення. І якщо вона прийде до школи із серцевими вадами чи легеневими на фізкультуру… Педіатр має дати заключення, що у дитини здорові серце, легені, кишечник та інші органи. Бувають випадки, коли діти у літній період хворіли на туберкульоз. Тобто, дітей мають оглядати усі фахівці, які передбачені наказом МОЗ», — вважає Віталій Прокопенко.

Як розповів в. о. головного лікаря Броварської центральної лікарні Григорій Павлін, ще у квітні він звертався до головного лікаря Броварської дитячої лікарні Наталії Волошиної з проханням зробити оголошення для Управління освіти та через нього батькам про те, що медичні комісії можна проходити упродовж року, а їх заключення — діють рік.

«Вважаю, що внаслідок різних медичних реформ, коли ми отримали сто головних лікарів різного напрямку, маємо ось такий безлад. Лікарі первинної ланки мають узгоджувати з другою ланкою, скільки пацієнтів вузькопрофільні спеціалісти можуть прийняти по талонах. Якщо буде таке узгодження, то люди не будуть сидіти в таких великих чергах. На сьогодні ж, Наталія Волошина скаржиться, що центр первинної допомоги цього не робить.

Такий безлад – результат «чудо-реформи». Поки не було її, було все організовано. Треба зробити розділення, щоб фахівці проводили обстеження по довідках, і окремо по захворюваннях. А коли всі йдуть вкупі і без розбору, то маємо таку ситуацію як черги», — розповів Павлін.

У коментарі «Трибуні-Бровари» головний лікар Броварської дитячої лікарні Наталія Волошина прокоментувала ситуацію так:

«Довідки для навчальних закладів видає первинна ланка. Наша поліклініка проводить лише огляди профільними лікарями. За відповідним наказом МОЗ України, такі обстеження та отримання довідок можна робити упродовж року, і не обов’язково в останній день серпня.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Днями у нас була ситуація, коли було багато батьків та дітей у чергах і ледь не побили медичних працівників. З’ясувалося, що частково батьки прийшли без направлень, а за принципом «я так хочу», частково тому, що їм сказали в дитячих садочках — підіть пройдіть медичний огляд. Проаналізувавши ситуацію, ми з’ясували, що 25% дітей взагалі не повинні були приходити до поліклініки.

Потрібно вчити персонал, батьків, щоб була санітарна освіта, починаючи від сімейного лікаря. Щодо рекомендацій оглядати дітей після літнього відпочинку, то це робота первинної ланки медицини, нехай вони оглядають», — розповіла пані Волошина.

Щодо альтернативних варіантів формування черги, окрім по талонах, то вони не можливі, оскільки не передбачені законом.

«Електронні черги дуже б урятували ситуацію. І бажано б зробити таку фіксацію, що якщо батьки не прийшли на призначений час, то щоб в цей день їхня черга втрачалася. Зі здоровими дітьми треба, щоб батьки приходили один раз в день. І ми вже багато років просимо первинний центр облаштувати Ibox, який би видавав талончики на певний час до лікаря. Це врятувало б ситуацію», — резюмувала пані Волошина.

Фото соціальної мережі Facebook

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017