Два питання з 35-ти: чому сесія Броварської райради несподівано призупинила роботу

Сергій Гришко, голова райради, закрив засідання через відсутність кворуму. Трохи більше ніж за 2 хвилини сесію залишили шість депутатів фракції «Наш край», «Опозиційного блоку» та «Нові обличчя».

Подібне за останні роки в історії Броварської райради трапляється вперше. Хоча розпочиналася чергова сесія досить звично. Після реєстрації та офіційного відкриття, до речі, на сесію прибули 24 з 36 депутатів, керівництво райради та РДА квітами, поцілунками та обіймами привітали депутатів-іменинників.  До трибуни вийшли керівник та учасники дитячого фольклорного колективу «Промінь» з Бобрика. Пані керівник розповіла про їхню поїздку до Болгарії на «Балкан-фолкфест», яка стала можливою, за її словами, завдяки допомозі депутатів райради та особисто голови райради. Сергію Гришку гурт привіз та вручив подарунок від болгарського градоначальника.

Вітально-подарункова частина на цьому ще не завершився. Слово взяв директор КП «Центр муніципального управління та розвитку  місцевого  самоврядування» Олексій Максак. Він повідомив, що днями побував у Широкіному та привіз особисту подяку від 11-го батальйону голові райради Сергію Гришку. Після вручення подяки сесія розпочалася…

Депутати затвердили порядок денний зі змінами – всього 35 питань. Серед них були, зокрема, і такі, які викликали неоднозначне ставлення у депутатів під час розгляду на постійних депутатських комісіях. Це, наприклад, створення та затвердження статутів  комунальних підприємств райради — «Броварський районний будинок культури», «Броварська районна централізована бібліотечна система».

Крім того, на сесію прийшли просити додаткові кошти (не вперше) на  проживання редакції газети «Нове життя» та міськрадіомовлення. Зацікавлені були в позитивних рішеннях нинішньої сесії ще деякі категорії працівників району. Зокрема, це стосується педагогічних кадрів «Школи естетичного виховання», котрим депутати мали затвердити підвищення тарифних розрядів.

Але результативна робота ї 30-ї сесії тривала трохи більше двадцяти хвилин. Безпроблемно депутати пройшли перші два питання, які стосувалися виконання бюджету  та внесення змін до нього.

Далі головуючий озвучує наступне питання  – «Про затвердження районної Програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку на 2017 рік». Вчергове воно виноситься на розгляд депутатів. Після проходження комісій здається, що вже тепер документ буде депутатами проголосований. На трибуну піднімається доповідач, заступник голови РДА Юрій Плакся. Не встигає сказати й кількох речень, як його на півслові зупиняє Сергій Гришко та робить зауваження деяким депутатам, котрим нібито смішно. При цьому голова райради радить їм або відвідати кімнату сміху, або піти в цирк.

А в ці секунди, хвилини певний рух відбувається в сесійній залі. Щойно голова райради оголосив слухання саме цього питання,  як одразу встав і вийшов із зали депутат райради Олександр Куценко (фракція «Наш край». Буквально через 6 секунд  таку ж процедуру проробляє його колега Олександр Борсук («Наш край»).  Минає ще 6 секунд і піднімається зі свого місця та направляється до виходу  Валерій Чабур («Нові обличчя»).  Через 4 секунди дружно піднімаються і залишають зал два депутати райради від Опозиційного блоку  — Олександр Кеуш та Валерій Дяченко.

На цьому процес прорідження депутатських рядів  на цій сесії не завершується. Годинник відраховує ще 38 секунд і услід за опоблоківцями до виходу направляється  Роман Шибіко («Наш  край»). Годинник відраховує ще 12 секунд і все, що відбувається на сесії, перестає бути цікавим для Олександра Козлова («Наш край»).

Таким чином за 2 хвилини 14 секунд сесійний зал залишили один за одним  шість депутатів.  Юрій Плакся продовжує доповідати Програму соціально-економічного розвитку. Олександр Козлов ще не вийшов із зали, а головуючий знову зупиняє доповідача та просить депутатів пройти перереєстрацію. Як тільки із секретаріату пролунала інформація, що в залі зареєстровано  18 депутатів (на початку було 26), що унеможливлює ухвалення рішення, Сергій Гришко миттєво оголошує перерву в роботі сесії. Сказавши, що про день і час продовження роботи 30-ї сесії буде оголошено згодом, швидко залишає трибуну та виходить із зали…

До всього цього слід додати, що на сесії не було жодного представника фракції «Батьківщина».

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017