Директора «Прометею» обирали за зачиненими дверима: ЗМІ та депутата не впустили

Новини, Репортажі 26 Лип. 2017 р., 18:59 320

У середу 26 липня об 11.00 відбулася так звана перша частина конкурсу на вакантну посаду директора Міського культурного центру «Прометей». Так звана, оскільки, як з’ясувалося, конкурс розбили на дві частини — першу, коли, за інформацією начальника відділу культури, вивчали анкети конкурсантів, і другу, коли буде представлення їхніх програм. Перша частина конкурсу уже ознаменувалася скандалом: захід пройшов за закритими дверима, у коридорі опинилися представники ЗМІ та депутат Броварської міської ради і за сумісництвом член постійної депутатської комісії з гуманітарних питань.

За кілька хвилин до 11-ї години «Трибуна-Бровари» спостерігала таку картину: у вестибюлі стояла депутат БМР Галина Негода, яку не пускали на засідання конкурсу, а вахтер заявила, що конкурс на посаду директора МКЦ «Прометей» закритий і не для преси.

Тим не менш, кореспондент піднявся на другий поверх, де проходив сам конкурс. У коридорі стояли претенденти на посаду керівника «Прометея» — Олег Здоровець, Анна Мельник та В’ячеслав Рудий.

Конкурсанти: Рудий, Мельник та Здоровець

Як розповіли конкурсанти, їх викликали на першу «технічну» частину конкурсу, однак у кабінет не запрошували. Кілька разів журналіст та депутат Галина Негода, яка повернулася назад на другий поверх, стукали у двері, але там не відчиняли. Водночас, з балкону було видно, що у кабінеті горить світло та там перебувають люди.

У коридорі кореспондент зустрів працівницю МКЦ «Прометей» Анну Остапенко, яка подавала заяву на конкурс попереднього разу (місяць тому, тоді він був скасований і не відбувся). На запитання «Трибуни-Бровари», чому вона не висунула кандидатуру повторно, пані Анна повідомила, що це її добровільне рішення і не спричинене зовнішнім тиском, але обумовлене сімейними обставинами.

«Склалися таким чином сімейні обставини, що я не можу бути задіяна на постійній роботі. Але якби не ці обставини, бажання у мене працювати є», — повідомила Анна Остапенко. Як стало відомо «Трибуні-Бровари», у родині Анни занедужала близька людина.

Після завершення «технічної» частини засідання, з кабінету вийшло близько семи осіб.

На запитання депутата Галини Негоди та журналіста, на якій підставі їх не пустили на конкурс, заступник керівника відділу культури Лариса Метьолкіна стала посилатися на статтю 21 п. 3 Положення про проведення конкурсу, що журналісти мають право знаходитися на відкритій частині конкурсу, де будуть представлені програми конкурсантів та проходитиме співбесіда. А ось норм законів чи будь-яких положень, які б забороняли ЗМІ та депутатам знаходитися на першій частині конкурсу, керівники відділу культури не продемонстрували. Їх, в принципі, в природі не існує.

Лариса Метьолкіна (ліворуч)

Як розповіла «Трибуні-Бровари» депутат Галина Негода, вона збиралася бути присутня на засіданні, однак спочатку заступник керівника відділу культури Лариса Метьолкіна, а потім і очільник відділу Інна Савченко заявили про те, що засідання буде закритим, оскільки того вимагають норми закону. Які норми і якого закону чиновниці не пояснили. За словами пані Негоди, щойно вона вийшла з кабінету, як за нею зачинили двері. Будь-які аргументи про те, що це комунальний заклад і всі заходи у ньому мають бути публічними, за словами пані Негоди, були проігноровані.

 

* Стаття 351. Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради

  1. Невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації — 

 

караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Як заявила заступник керівника відділу культури Лариса Метьолкіна, на «технічному» етапі конкурсу визначалося, хто з трьох кандидатів буде допущений до фіналу. За її ж словами, до другого етапу пройшли усі троє.

За словами Інни Савченко, за зачиненими дверима розглядали та обговорювали анкети та заяви конкурсантів (на відміну від першої спроби, коли конкурсантами були Анна Остапенко, Павло Дубленич та Ольга Константюк, у кандидатів Олега Здоровця, Анни Мельник та В’ячеслава Рудого анкет та програм у вільному доступі не було).

«Нічого забороненого ми не робили. До того ж, вівся відеозапис засідання, який буде опублікований на офіційному сайті Броварської міської ради», — заявила Інна Савченко.

На запитання, що якщо нічого забороненого конкурсна комісія не робила, то чому засідання проходило за закритими дверима і що конкурсній комісії є приховувати, пані Савченко заявила: «Так ви ж прийдете завтра на відкрите засідання і все побачите!».

Інна Савченко: "Завтра прийдете і все побачите

"

Зазначимо, що у комунальному ЗМІ, газеті «Нове життя» (№ 24 від 16 червня 2017 р.), яке є офіційним засобом інформації Броварської міської ради та Броварської районної ради, так само як і на офіційному сайті БМР розміщене оголошення відділу культури щодо умов та термінів конкурсу. Однак у анонсі вказується термін прийому заяв на конкурс, до 15 липня, але зазначено, що «конкурсний добір має пройти не пізніше 14 серпня». Водночас не вказується ні дати проведення конкурсу, ні те, що він пройде у два етапи і один, «технічний», буде закритим, а один — відкритий. На запитання ж щодо терміну 14 серпня очільниця відділу культури Інна Савченко зазначила, що у газеті вийшла помилка і заяви приймали від бажаючих до 14 липня.

Уже завтра 27 липня о 10.00 має відбутися фінальна частина конкурсу. На неї, як зазначили очільники відділу культури, запрошуються усі бажаючі.

 

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017