Гепатит та кишкові інфекції у школах Броварів — оперативні «медичні» новини

Новини, Репортажі 09 Жов. 2017 р., 17:53 854

За минулий тиждень зафіксовано 58 звернень по Броварському району щодо інфекційних захворювань або підозр на них, з них 38 — звернення з Броварів. 

Про це у понеділок, 9 жовтня, під час оперативної наради виконавчих служб міської ради повідомив керівник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держcанепідслужби України» Віталій Прокопенко.

Випадки кишкових інфекцій зафіксовані у ДНЗ «Катюша» та ЗОШ №9 (по одному хворому) і НВК (три випадки). В останньому випадку встановлено, що одна хвора дитина харчувалася в школі, тож лабораторний центр провів усі необхідні профілактичні заходи в можливому джерелі спалаху інфекції. Ще два випадки кишкових інфекцій не пов’язані з харчуванням у школі.

Два випадки вірусу гепатиту зафіксовано у сестер-близнят, які ходять до ЗОШ №10. За словами Віталія Прокопенка, в контакті з ними перебувало 29 дітей. «Інших випадків не зареєстровано. Встановлено спостереження з боку педіатрів за дітьми упродовж 35 днів. На харчоблоці виявлено ряд порушень, які могли призвести до поширення інфекції в школі», — прокоментував Віталій Прокопенко. Як запевнила начальник Управління освіти БМР Оксана Мельник, вона візьме інформацію до уваги та докладе зусиль для розв’язання проблем і по ситуації, і по харчоблоку загалом.

Згідно зі звітом Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги рівень захворюваності на ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) за вересень зріс майже вдвічі. Якщо у серпні хворих було 1171 особа, то у вересні вже 2686. За минулий тиждень зареєстровано 754 випадки захворювань на різні інфекції, з них 545 дітей. За словами начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександри Вакарчук, у дитячих садках на гострі респіраторні вірусні інфекції хворіє 5,3% дітей, по школах — 9%.

Крім того, Віталій Прокопенко нагадав про новий штам грипу — «Мічиган»: «Можна очікувати значно більшої кількості хворих на грип у порівнянні з попереднім роком. Також Міністерство охорони здоров’я прогнозує, що два штами грипу, які вже були попереднього року — «Гонконг» та «Брісбен», цієї зими прогресуватимуть. Але до цих двох штамів у населення є імунітет, тож вони не так страшні.

Враховуючи вищесказане, необхідно забезпечити готовність закладів охорони здоров’я до епідеміологічного підйому захворюваності, керівникам підприємств незалежно від форм власності необхідно забезпечити температурний режим в приміщеннях, а вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів уже має початися. Потрібно також розпочинати вакцинацію грипу». З посиланням на МОЗ Прокопенко повідомив, що необхідна до поточного сезону вакцина буде вже на цьому тижні.

Олександра Вакарчук

Традиційно проводилася на минулому тижні перевірка якості води, що подається населенню. Всього було взято 11 проб, по всіх 32 вимогам вода відповідає державним нормам. Також у зв’язку з похолоданням була проведена перевірка температурного режиму 15 вибіркових закладах міста. За результатами перевірки визначено, що опалювальний сезон вчасно розпочався в усіх навчальних закладах міста, за винятком ясельного корпусу ДНЗ «Віночок» та ДНЗ «Трембіта». Ще в одному дитсадку, «Лісова казка», були проблеми з опаленням, але в п’ятницю 6 жовтня, за запевненнями Олександри Вакарчук, усі проблеми були вирішені.

Згідно регламенту, нагадав Прокопенко, температура в дитсадочках має бути 19-23 градуси, у школах — 17-20. В усіх закладах режим дотримується.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018