Гранат просить з бюджету майже 100 тисяч гривень на волонтерство

Новини, Репортажі 31 Січ. 2017 р., 20:18 229

31 січня відбулося засідання депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Деякі проекти рішень, які розглядалися і виносяться на сесію, викликали чимало дискусій. Так, у проекті рішення про зміни до програми «З турботою про кожного» на 2015—2017 роки за додатком №2 завдання 8 пропонується виділити кошти у розмірі 95 тисяч гривень на Громадську організацію інвалідів «Дзвони Чорнобиля». За цим доповненням, як розповіла керівник управління соціального захисту Алла Петренко, передбачається перерахування 48,2 тисячі гривень на транспортні витрати і 46,8 тисяч гривень на матеріальне заохочення працівників організації.

Члени комісії попросили представників ГО «Дзвони Чорнобиля» представити свою організацію (робив це колишній депутат Броварської міської ради Авксентій Гранат, який виявився її керівником). Депутати також звернули увагу, що в додатках не вказано, на які заходи плануються ці кошти.

Пан Гранат розповів, що займається гуманітарною допомогою для чорнобильців уже рік, але у зв’язку з подіями на сході країни до статуту організації були внесені зміни, які передбачають допомогу бійцям АТО на фронті. За словами Авксентія Граната ГО опікується удовами чорнобильців, яких близько 300, інвалідами ІІ групи, яких близько 600 осіб та інвалідами І групи, яких близько 70-и.

Центр збору гуманітарної допомоги, за словами Граната, знаходиться аж у Рокитному і тому, щоб не «ганяти» кожного разу по машині, доводиться везти по 3-4 «Газелями» (одежі приблизно на 3-4 тони). Гуманітарка, за словами доповідача, надходить з Німеччини — якісний одяг та продукти.

Члени комісії, зокрема, депутат Ірина Веремчук поцікавилася, чи є в організації «Дзвони Чорнобиля» офіційний сайт, звітування та інформування. Гранат не дав чіткої відповіді на це питання, лише зазначив, що звертається до депутатів міської ради з проханням допомогти йому в інформуванні населення. Так само пан Гранат не дав чіткої відповіді на запитання депутата Юрія Скотнікова, скільки осіб входить до його організації. Висловлюючи переконання, що кошти можуть бути виділені «не зрозуміло під що», пан Скотніков запропонував Гранату попрацювати ще рік, відзвітуватися і попросити кошти під конкретний кошторис.

«Йдеться про бюджетні кошти, про які потрібно звітувати, а видавати їх не зрозуміло під що — це неприпустимо. Подивіться на волонтерів хоча б «Зеленої палатки» біля «Варуса»: люди допомагають уже два роки бійцям АТО і чомусь не кричать: дайте нам бюджетні кошти на це», — сказав Скотніков.

Також депутат Ірина Веремчук звернула увагу ще на таку деталь: у поданні говориться про «матеріальне заохочення працівників організації».

«Отже, йдеться про штат працівників?», — уточнила пані Веремчук. Гранат повідомив, що кошти підуть на зарплату керівнику організації і бухгалтеру (на півставки, по 1 тис. грн), а також на оплату роботи вантажників. І потім не дав чіткої відповіді про те, чи будуть ці кошти виплачуватися готівкою чи по відомостях.

Попри позицію частини депутатів не підтримувати цей пункт, проект виноситься на розгляд сесії.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018