Громадський бюджет: розробка документації деяких проектів навіть не розпочалася

Новини, Репортажі 26 Вер. 2017 р., 20:02 148

26 вересня у сесійній залі Броварської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань проектів Громадського бюджету (бюджету участі).

Після підбиття підсумків голосування громадою про проекти переможців у міській раді певний час не згадували. Майже через два місяці міський голова, керівництво Управління ЖКГ та автори проектів зібралися на робочу зустріч, аби розібратися, з чого починати реалізацію проектів.

Автори проектів від громадськості були переконані, що після майже двох місяців з часу оголошення переможців їхні ідеї вже втілюються у життя, а проектно-кошторисна документація вже розроблюється за замовленням профільних управлінь та відділів, проте, як виявилося, в плані реалізації проектів присутні розпочали фактично з «чистого аркушу». З яких причин частина проектів не пройшла навіть етап розробки проектної документації — невідомо.

Проект «Побудова та облаштування спортивного майданчика для дітей 3 житлового району (вул. М. Лагунової, 17а)» — автор Оксана Попова — бюджет 999 650 грн.

Як розповів один із авторів проекту, сам проект має наразі пройти державну експертизу, після чого буде визначатися підрядник по виконанню робіт. Підготовчі роботи на місці вже тривають, але казначейство не реєструє дозволи на виконання робіт, оскільки експертизи ще немає.

Проект «Спортивний майданчик з функціонального тренінгу (парк Приозерний)» — Артем Гринько — 326 700 грн.

Тут міський голова Ігор Сапожко попросив звернути увагу на те, що до залучення на розробку проектно-кошторисної документації не бажано залучати компанію «InterAtletika», оскільки у неї зараз велике навантаження замовленнями і проект може «загальмуватися». Члени робочої групи висловили думку про те, що проект потребує додаткового аналізу і, можливо, дофінансування.

Проект «Капітальний ремонт спортивного майданчику вул. С. Петлюри, 25» — Ірина Веремчук — 452 350 грн.

Тут виникло питання: чому так довго проектант не розробляє проект. Як наголосила автор проекту депутат міської ради Ірина Веремчук, вона враховувала в загальному кошторисі розробку самої проектної документації. Однак виявилося, що кошти на розробку документації, які складають 15 тис грн, Управління ЖКГ ще не перераховало, тому проектант не розпочав роботу.

Під час обговорення стало зрозуміло, що сам проект можуть розробити до кінця жовтня. «А коли ж будувати тоді сам майданчик? Взимку?», — зависло у повітрі запитання. Єдиним підсумком розгляду проекту стало призначення на завтра 26 вересня на 11.00 робочої зустрічі з проектантом, на якій будуть обговорювати проект конкретніше.

Проект «Чисте місто» (Вуличні урни для сміття)» — Олена Лахно — 500 000 грн.

Автор проекту Олена Лахно висловила бажання дізнатися інформацію, хто буде розробником проекту та визначатиме, у яких місцях стоятимуть сміттєві урни. Конкретної відповіді чиновники поки що не дали, проте в. о. начальника Управління ЖКГ Світлана Решетова повідомила, що проектом реконструкції вулиці Київська передбачено облаштування сміттєвими урнами кожної транспортної зупинки.

Олена Лахно та Ірина Веремчук

Щодо самого проекту, то він уже виставлений на тендер і станом на 6 жовтня запланований аукціон, однак на сьогодні поки що жодного претендента немає.

Проект «Створення скверу в районі будинку по вул. Шевченка, 4 б» — Ірина Нікітчина — 836 632 грн.

Щодо цього проекту, то на засідання з’явився проектант, який висловив бажання розробити проектно-кошторисну документацію. Фахівець наголосив на тому, що йому потрібні вихідні дані, а саме креслення цього скверу. У ході обговорення прозвучало, що сквер можуть облаштувати обладнанням для поливу клумб, громадські туалети. Учасники засідання запропонували також проаналізувати проект з проектантом, прийти до спільного знаменника, щоб було зручно для громадськості та розглянути можливість дофінансування проекту.

Також присутні обговорили проект «Дитячий майданчик вул. С.Петлюри,15-15а» — Максим Семенов — 193 500 грн.

Під час засідання також виступив з певною ініціативою депутат міської ради Борис Дудко. Він звернув увагу на те, що зараз в Україні розвивається новий вид спорту Street workout — тренування на брусах та турніках, а збірна країни уже успішно виступає на міжнародному рівні. Борис Дудко запропонував об’єднати зусилля чиновників, які мають те чи інше відношення до спорту і докладатимуть зусиль для реалізації проектів спортивних майданчиків, з тим, щоб у Броварах на базі того чи іншого проекту майданчика з’явилися тренувальні обладнання і для цього виду спорту. Присутні ідею підтримали, хоча відкритим залишилося питання, чому депутат Борис Дудко свою ідею не хоче реалізувати у формі подання відповідної заявки на проект Громадський бюджет участі.

Борис Дудко

Також присутні депутати звернули увагу на те, що у районі Торгмаш не вистачає дитячих та спортивних майданчиків і наголосили на необхідності в подальшому звернути на це увагу виконавчих органів влади. Загалом учасники засідання дійшли згоди, що у подальшому потрібно звертати увагу на технічні тонкощі при підготовці та подальшій розробці проектів.

Наступне «практичне» засідання робочої групи заплановане на завтра 26 вересня на 11.00. Спільно з проектантом буде обговорюватися проект майбутнього будівництва спортивного майданчика на вулиці Симона Петлюри, 25.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018