Гуманітарна комісія: видатки на ветеранські організації, «прописка» депутатів та «комунальний» футбол

Новини, Репортажі 13 Вер. 2017 р., 9:46 94

12 вересня засіданням постійної депутатської комісії з гуманітарних питань розпочався підготовчий цикл до сесії БМР, яка запланована на 28 вересня 2017 року.

Більшість проектів рішення, запропонованих до розгляду депутатами-гуманітаріями були підтримані з внесеними змінами.

Так, практично без обговорення було проголосовано зміни до Положення про Броварської міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю міської ради, згідно з якими визначається підпорядкування центру Управлінню соціального захисту населення Броварської міської ради. Крім того, зазначаються умови зарахування та відрахування із закладу та затвердження логотипу Центру.

Отримали підтримку депутатів гуманітарної комісії зміни в кошторисах витрат на утримання Броварської міської організації ветеранів. Згідно з планом використання бюджетних коштів на 2017 рік голова організації Тельман Надиров пропонує збільшити фінансування організації на 69500 грн, обґрунтовуючи суму рішенням Кабміну стосовно підвищення мінімальної заробітної плати до рівня 3200 грн. Також пропонується виділити кошти в розмірі 4500 грн на оплату комунальних послуг, оскільки організація переїхала в приміщення по бульв. Незалежності,2.

Тож, виходячи з проекту рішення, з 162000 грн загального фінансування 140544 грн передбачено на заробітну плату та нарахування трьом особам – голові ради ветеранів, заступнику голови та бухгалтеру, які мають розподілити, проконтролювати та відзвітувати за надання допомоги всім іншим ветеранам міста у розмірі 16500 грн?! (у 2016 році надання допомоги ветеранам було передбачене у розмірі 20000 грн.)

Виникає запитання: а як же турбота про тих, хто через стан здоров’я чи елементарної необізнаності не може бути членом ветеранської спільноти чи брати участь у масових заходах на кшталт «сезонних» балів? Чому повага до людської праці чи служби виражена переважно в утриманні апарату ветеранської організації? Чому одиниці отримують 3200 грн на місяць у вигляді матеріальної підтримки, а тисячі не менш «заслужених» – «турботливий» лист від Ігоря Сапожка та 100 грн лише напередодні виборів:

Передвиборчі листи броварським пенсіонерам «З турботою про кожного»

Нагадаємо, станом на 01.07.2017 року в Броварському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області перебуває на обліку 46362 пенсіонери (з яких по Броварському району 20886 пенсіонерів, місто Бровари відповідно – 25476 пенсіонерів), середній розмір пенсії 1907,12 грн.

Зміни у фінансуванні Броварського відділення спілки ветеранів війни в Афганістані стосуються оплати комунальних послуг в розмірі 4500 грн та підтримані депутатами одноголосно. Як повідомив голова спілки Віталій Івашковський, допомога членам організації надається за заявою останніх у розмірі 500 грн, у випадку з онкохворими членами – разові 1000 грн.

Зміни у програмі «Позашкільна освіта» стосуються дообладнання приміщення ДЕНЦ «Камелія», а саме: придбання електропіаніно (2 шт) вартістю 50 тис. грн кожне, мультимедійні проектори (2 шт.) вартістю 20 тис. грн кожен, 2 комп’ютері в зборі по 14 тис. грн та придбання приточно-витяжної  вентиляції вартістю 170 тис. грн. Крім того, під час комісії було заявлено додаткові видатки на ремонтні роботи у розмірі 143, 5 тис. грн. Таким чином загальна сума витрат на позашкільний заклад складе 481,5 тис. грн.

Додаткове питання, пов’язане з діяльністю Управління освіти і науки Броварської міської ради, було викликане зменшенням фінансування заходів по програмі «Дошкільна освіта». У результаті перерозподілу коштів в середині програми до бюджету міста повернеться близько 545 тис. грн.

У порядку денному члени гуманітарної комісії розглянули питання зміни робочого місця депутата Людмили Кулініч. Як повідомила на засіданні очільниця фракції «Об’єднання Самопоміч» Тетяна Крилова, відповідний проект ініційований у зв’язку зі спільним фракційним рішенням. «Людмила Кулініч після виходу з фракції мала взагалі скласти депутатські повноваження. Але оскільки вона цього не зробила, фракція вирішила «відсадити» її на вільне місце в залі», — зазначила пані Крилова. Наразі за інформацією апарату ради відомо, що заява на зміну робочого місця від Людмили Кулініч не надходила. На засіданні гуманітарної комісії проект від броварської Самопомочі підтримали Сергій Бельський та Тетяна Крилова.

Серед додаткових питань було заслухано звернення до членів комісії від Олега Рожка, яке стосувалось приведення у відповідність до правопису написів на пам’ятних знаках у м. Бровари.  Розглянути по суті звернення комісія не змогла у зв’язку з відсутністю заявника.

«Під завісу» засідання гуманітарної комісії відбулась дискусія стосовно розвитку та підтримки футболу в м. Бровари. Представники Броварської федерації футболу Микола Логінов та Віталій Кусташ ознайомили присутніх зі своїм баченням розвитку даного виду спорту в місті. На думку пана Кусташа одним з можливих варіантів сприяння розвитку футболу у Броварах є створення Комунального підприємства « Броварський футбольний клуб», яке б дозволило популяризувати цей вид спорту та дало можливість спортсменам досягти високого рівня підготовки. Крім того, на думку доповідачів, створення такого підприємства дало б можливість розвивати всі види футболу а також унеможливило відтік «готових» кадрів до інших футбольних клубів. Думки присутніх щодо подібних футбольних перспектив розділились, але дана інформація носила лише ознайомчий характер з натяком на роздуми на майбутнє.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017