Кір, гепатит та перевірки медичних закладів — новини оперативної наради

Новини, Репортажі 15 Сер. 2017 р., 9:50 465

14 серпня відбулася оперативна нарада у міського голови Ігоря Сапожка. Засідання запам’яталося інформуванням медичними службами про відносно спокійну ситуацію у місті.

Як розповів керівник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталій Прокопенко, епідеміологічна ситуація на минулому тижні в цілому була спокійною, а масових інфекційних захворювань не реєструвалося.

Водночас дещо загострилася ситуація із захворюванністю кишковими інфекціями, зокрема, таких як гастроентероколіт. 35 осіб звернулося по медичну допомогу, з них 11 — дорослих. Серед хворих дітей — більшість віком від 2 до 4 років. Між собою епідеміологічно випадки не пов’язані, так само як і не мають зв’язку випадки з дитсадками. Єдиний заклад, де була зареєстрована кишкова інфекція серед дітей — ДНЗ «Катюша», два випадки у зведених в єдину з двох груп дітей. В обох випадках захворювання не пов’язані з харчуванням. За навчальним закладом встановлено медичний нагляд.

Зареєстровано три випадки вірусного гепатиту, в тому числі два такої форми, коли вірус передається через кров при медичних та косметичних маніпуляціях, нестерильним інструментарієм при переливанні крові або статевим шляхом. Інкубаційний період при такому захворюванні досить довгий — 90-120 днів. Захворіли на гепатит «С» в даному випадку чоловік 49 років та жінка 33-х. Обоє людей знаходяться в інфекційному відділенні.

Щодо інфекцій повітряно-крапельної форми, то серед дітей таких зареєстровано не було. Є один випадок захворювання на кір. Йдеться про жінку 29 років, яка ймовірно заразилася під час лікування своєї дитини в інфекційному відділені Броварської ЦРЛ, де в той час лікувалася від кору група дітей з Калинівки. Дитинці 9 місяців, нещеплена, оскільки за календарем щеплень процедура розпочинається в 12 місяців.

Віталій Прокопенко

Зареєстрований один випадок хвороби Лайма. Цього разу дорослу людину вкусив кліщ у броварському лісі.

Проводився моніторинг досліджень у пологовому відділенні лікарні та проведено ряд профілактичних заходів на попередження внутрішньо-лікарняних інфекцій, дослідження інструментарію на стерильність, взяті зразки повітря в пологових залах на предмет забруднення, проведена оцінка роботи автоклавів. Також обстежено персонал на носіння бактерій золотистого стафілококу. У двох осіб виявлені бактерії стафілококу.

Про відсутність надзвичайних ситуацій у Броварській центральній лікарні розповів один із заступників головного лікаря. Станом на 14 серпня у ЦРЛ перебувало 678 хворих, за попередню добу до приймального відділення надійшло 38 хворих та 42 особи звернулися амбулаторно.

Про дві дорожньо-транспортні пригоди повідомила під час наради представник служби екстреної медичної допомоги Олеся Олексяк. Так, 8 серпня на Окружній дорозі при повороті на Требухів було збито велосипедиста (на попередній оперативній нараді пані Олексяк повідомляла про схожий випадок, що стався 6 серпня), якого з травмами середньої тяжкості доставлено до центральної районної лікарні. Другий випадок: на перехресті Гагаріна та Незалежності у ДТП зіткнулися відразу три автомобіля. Постраждала одна дитина, у якої травма ноги. Всього за минулий тиждень було зафіксовано 12 випадків алкогольних сп’янінь та 4 наркотичних.

За інформацією головного лікаря Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова, за попередній тиждень майже на 300 випадків збільшилося звернень щодо захворювань на інфекції повітряно-крапельним шляхом. На ГРВІ зафіксовано 133 випадки захворювань серед дітей та 165 — серед дорослих.

Повідомив також пан Кравцов про те, що зараз перевіряються амбулаторії на дотримання техніки протипожежної безпеки представниками обласного управління ДСНС. Уже перевірені та дані рекомендації по усуненню недоліків по протипожежній безпеці в амбулаторіях №6 та №2. Перевірки продовжаться і в інших амбулаторіях.

Щодо випадку захворювання на кір у дитячому садочку «Барвінок», то дитина, за словами Кравцова, більш-менш перенесла захворювання, а більше випадків захворювання дітей, які з нею контактували, немає.

Завершив свою доповідь пан Кравцов повідомленням про те, що на вулицю Симона Петлюри, 36 переїхав циганський табір із селища Калита Броварського району. Там також є дитина, яка захворіла на кір.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017