Кліщі, собаки та кишкові інфекції — оперативні новини від головних медичних служб міста

Новини, Репортажі 12 Чер. 2017 р., 14:04 336

Минулого тижня до Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України надійшло 41 повідомлення про небезпечні інфекційні захворювання або підозри на них. Про це під час оперативної наради виконавчих служб міської ради розповів керівник відділу Віталій Прокопенко.

Серед цих повідомлень: 19 випадків — кишкові інфекції, в тому числі, один випадок — це вірус гепатиту «А» (хворий — чоловік 29 років, ніде не працює). За словами пана Прокопенка, дане розпорядження центру первинної медико-санітарної допомоги упродовж 35 днів проводити спостереження за всіма членами родини, хто міг контактувати із хворим.

Гепатит «А» — гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки. У багатьох випадках захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, особливо у дітей та молодих людей. Спостерігають нетривалу гарячку у перші 3 дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках — може бути блювання, біль у животі. Гостра печінкова недостатність виникає рідко та найчастіше її зустрічають серед людей з фоновими тяжкими хворобами.

За результатами досліджень визначено, що показники захворюваності на групу кишкових інфекцій у порівнянні з попереднім роком зросла на 54%. Так, у 2017 році зареєстровано 238 випадків гастроентероколітів різного типу проти 154-х за цей же період попереднього року. Зафіксовано також 6 випадків сальмонельозу.

Якщо аналізувати віковий склад хворих на кишкові інфекції, то це здебільшого діти — 79,8%. Серед дітей — здебільшого малюки від 0 до 2 років. Водночас фахівець наголосив, що це випадки, які між собою не пов’язані, а масових та групових захворювань не зареєстровано. Усі випадки захворювань серед школярів, що зафіксовані, не пов’язані із харчуванням у літніх таборах на базі навчальних закладів.

Віталій Прокопенко.

Є також випадки захворювання від крапельної інфекції. Один такий випадок — кашлюку. Йдеться про учня ЗОШ №6. Дитина перебуває на канікулах і не була привита від цієї хвороби.

Зареєстровані також 3 випадки скарлатини та 6 випадків вітряної віспи.

Зафіксований один випадок хвороби Лайма. Йдеться про 20-річну жительку міста, яка була у лісі за ТРЦ «Термінал». Спочатку 9 травня у неї з’явилася температура — +38,5, а через 11 днів — почервоніння на лівій нозі. Коли дівчина звернулася до лікарні, їй поставили діагноз — хвороба Лайма і зараз вона переведена до інфекційного відділення.

Фахівець наголосив на тому, що в цей період небезпечними зонами, де є кліщі, залишаються: парк «Перемога» та броварський ліс. Зафіксовані також кілька випадків і на вулиці Симона Петлюри. «На жаль, у цьому році кліщі діють набагато інтенсивніше, ніж у попередні роки», — зазначив Прокопенко. Головний санлікар міста порадив у випадку укусу кліща негайно звертатися до лікаря-інфекціоніста та вживати антибіотики, які він назначить.

Актуальною для міста залишається тема укусів людей бродячими тваринами. За минулий тиждень було 9 звернень. Усі тварини — відомі. Постійні їх місця проживання — поблизу магазину «Борисфен» на вулиці Шевченка, поблизу кафе «Оазис» (парк «Перемога»), стадіону «Спартак» та поблизу будинку вулиці Незалежності, 2 А. Серед покусаних — здебільшого діти.

Не змінюється тенденція надходжень до лікарні чималої кількості хворих у вихідні дні. Про це зазначив головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк. За словами Багнюка, багато хворих направляється відразу з приймального відділення до реанімації з діагнозами інсульт та інфаркт. «Переважна більшість пацієнтів — із легеневими та серцево-судинними захворюваннями», — розповів Багнюк. Ще близько десяти чоловік поступили на приймальне відділення з різними травмами та переломами.

Ще одна проблема, на яку звернув увагу головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, — повільна реалізація програми «Доступні ліки». Нагадаємо, у квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», згідно якої хворі на серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму можуть в аптеках, що беруть участь у програмі, отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. «В аптеках майже немає тих ліків, які є безкоштовними або з невеликою доплатою. Є скарги на аптеки, але, наскільки відомо, цих ліків немає у постачальників. Фармкомпанії, наскільки я зрозумів, не беруться за це, бо їм краще займатися тими ліками, які є дорожчими з тих, що випускаються за держстандартами», — розповів Кравцов.

Ігор Кравцов.

На завершення доповіді головний лікар первинної ланки повідомив, що у новій амбулаторії, яка відкрилася на Торгмаші за адресою вулиця Володимира Великого, 10 (6 червня був перший офіційний робочий день), відразу ж виникли перші проблеми: виявилося, що в тому будинку вирізаний телефонний кабель, тож довелося центру первинної допомоги вести переговори з «Укртелекомом». Заступник міського голови Григорій Голубовський, який головував на засіданні (міський голова Ігор Сапожко перебуває, за словами адміністрації у відпустці) пообіцяв посприяти у вирішенні цієї проблеми. «Зараз питання уже вирішується», — повідомив «Трибуні-Бровари» пан Кравцов.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017