Координаційна рада не внесла до нового списку на земельні ділянки «районних» учасників АТО

Новини, Репортажі 22 Сер. 2017 р., 20:07 223

22 серпня у Броварській міській раді відбулося засідання Координаційної ради з питань АТО.

Як з’ясувалося, термін повноважень складу Координаційної ради згідно статуту спливає і тепер потрібно затверджувати новий склад.

Присутні члени Координаційної ради ухвалили рішення рекомендувати ввести до нового складу ради ті 15 членів, які були присутні на засіданні. При цьому учасники АТО зазначили, що їхнє рішення є рекомендаційним і склад Координаційної ради ще коригуватиметься. Принцип формування складу буде за представництвом від місцевих військових підрозділів, а затверджуватиме – виконком.

Серед присутніх 15 учасників АТО були радник міського голови з питань АТО Станіслав Малець та лідер ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов, а серед відсутніх: голова ГО ВО «Асоціація воїнів АТО «Київська Русь» Олександр Чекмаз, голова ГО «Броварське об’єднання ветеранів АТО «Рідний край» Руслан Яцюк, голова ГФ ОГП «Варта Бровари «Зеніт» Борис Шкуропадський. Прозвучала інформація, що серед відсутніх є ті, які на даний момент знаходяться у зоні бойових дій.

Станіслав Малець

Як зазначив у коментарі «Трибуні-Бровари» Ігор Муратов, він вважає неправильним, що члени Координаційної ради збираються майже у повному складі лише на початку своєї каденції і наприкінці: «Так не має бути. Координаційна рада має працювати і до неї мають входити ті представники, які справді будуть відвідувати засіданні і брати участь у роботі. До того ж, особисто у мене склалося враження, що на Координаційну раду зіштовхують ті питання, у розв’язанні яких вона не має повноважень. Відповідальність несе, а повноважень не має».

Також Координаційна рада розглянула списки нових претендентів на отримання земельних ділянок під гараж на ділянці в десять гектарів за Княжицьким переїздом.

Зазначимо, що при поданні на сесію 22 червня найпершого списку претендентів на земельні ділянки, учасники АТО та члени Координаційної ради говорили про те, що вони не можуть ділити побратимів на «міських» та «районних». Депутати те побажання Координаційної ради підтримали.

Потім, попри запевнення Координаційної ради, що вона надалі рекомендуватиме на отримання земельних ділянок у списках лише «міських» учасників АТО, на серпневу сесію міської ради знову був підготовлений проект рішення, де у списках були і «районні» учасники АТО, і «міські».

Цього разу було по-іншому: Координаційна рада затвердила список із 41 учасника АТО, які є броварчанами або мешкають у Броварах, а ось 85-м бійцям відмовили. Прозвучало уточнення: районні за пропискою будуть включатися в списки, а ось ті, які не зареєстровані, а лише проживають, або не відносяться навіть до району, в першу чергу включатися не будуть. Один із членів Координаційної ради Ігор Муратов під час обговорення питання зазначив: «Коли голодні брат або сестра з одного боку і діти — з іншого, кого ви будете в першу чергу годувати? Брата чи сестру? Тож спочатку ми забезпечимо усіх міських учасників АТО, а вже потім районних». Таке рішення викликало негативну реакцію у присутніх у залі атовців з району і вони демонстративно залишили залу. Координаційна рада порадила бійцям писати звернення на земельний відділ району.

Ігор Муратов

Як розповів «Трибуні-Бровари» у коридорі міської ради один із учасників бойових дій на сході із смт. Калинівка Броварського району, він подав документи до земельного відділу Броварської міської ради і там його запевнили, що жодних документів більше не потрібно доносити чи оновлювати. «Я сам із Житомирської області, нещодавно прописався у Калинівці. Коли в АТО ми йшли, нас не питали, чи районний ти, чи міський. Ми йшли воювати усі не розділяючись. А тепер самі бачите, що виходить — нам відмовляють. Прикро і образливо», — сказав атовець. На запитання, чи звертався він до районного земельного відділу, калинівчанин відповів: «У районному відділі сидять такі ж як і у міському — нічого добитися неможливо».

Член Координаційної ради волонтер Оксана Савоста повідомила, що списки ще можуть уточнюватися, а кінцевий варіант буде зареєстрований у апараті ради та вивішений як проект рішення до найближчої сесії міської ради, яка запланована на 28 вересня.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017