Меморандум з ЖК «Скандія»: активісти саботують підготовку проекту

Новини, Репортажі 24 Лют. 2017 р., 10:01 461

Збиратися вузьким колом фахівців, представників компаній забудовника ЖК «Скандія», відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради, управління архітектури і будівництва без громади, активістів та, можливо, без ЗМІ — до такого висновку дійшла робоча група з розробки Меморандуму із компаніями забудовниками ІІ житлового району.

Чергова зустріч робочої групи (вже четверта за останні 7 днів) знову не принесла жодного позитивного результату, а сторони не дійшли згоди. Зовсім непредметна розмова складалася не лише через налаштованість частини депутатів та активістів не слухати аргументи іншої сторони, зокрема, забудовників, а ще й пасивну позицію представників влади: кілька разів учасники засідання ставили питання про виведення із зали активіста Віктора Малофієнка, але секретар міської ради Петро Бабич лише робив «останнє китайське попередження».

Єдине, до чого дійшла робоча група: потрібно проаналізувати Детальний план території та виправити усі порушення, які були допущені забудовником станом на сьогодні.

Зазначимо, що на таку територію (близько 80 га) згідно ДБН допускається забудова на 17 тисяч населення. Про будівництво з розрахунку на таку кількість населення говорили представники ЖК «Скандія», активісти Ірина Нікітчина та Олександр Остапкович (обидва фахівці в будівельній сфері). Про те, що такі норми теоретично допустимі, підтвердила і начальник управління архітектури і будівництва Лілія Рибакова.

Однак такі активісти як Микола Ковальчук та депутат Юрій Скотніков наполягали на тому, що там потрібно вести забудову на 10 тисяч населення. Навіть якщо при цьому забудовник візьме на себе меншу кількість зобов’язань, то решту зобов’язань та витрат, зокрема, по будівництву системи водовідведення, частково візьме, на їх переконання, місто.

Микола Ковальчук та Леонід Черепейнік

Якщо зараз забудовник пропонує взяти зобов’язання побудувати парк на 6,5 га, то активісти та депутат Юрій Скотніков вимагають 20 га, озеро на 1 га пропонує «Скандія», але «опоненти» забудовника вимагають на 6 га. При цьому депутати та активісти, які помірковано налаштовані до забудовника зазначили, що якщо буде зменшена кількість населення до 10 тисяч, то це автоматично призведе до зменшення додаткових «благ» від забудовника для міста, тобто не буде парку чи шкіл або садочків.

Слушну пропозицію вніс депутат Броварської міської ради Леонід Черепейнік: земельний відділ, ДАБІ, управління архітектури та будівництва і активісти повинні надати усі пропозиції до забудовника в електронному вигляді, а сам забудовник має прорахувати, які він може виконати зобов’язання при комплексній забудові з розрахунку на 10 тисяч населення і на 17 тисяч, щоб робоча група (мешканці, активісти, депутати) побачили різницю і нарешті прийняли остаточне вигідне для міста рішення.

Сьогодні, 24 лютого, робоча група на рівні представників забудовника та фахівців виконавчого комітету міської ради зустрінуться для вироблення технічного каркасу Меморандуму, але без активістів та представників громади. А потім планується, що технічні напрацювання проекту Меморандуму будуть представлені робочій групі в її повному складі.

Повернеться робоча група до обговорення проекту Меморандуму за тиждень.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018