На гуманітарній комісії з’ясовували, чому відбирають кошти у дітей і дають Гранату

Новини, Репортажі 27 Січ. 2017 р., 15:58 362

26 січня відбулося засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань. Попри відсутність двох її членів – Оксани Мельник та Сергія Бойка – кворум для прийняття рішень був.

У зв’язку із заявою депутата Бориса Дудка про зняття проекту рішення про створення комунального закладу «Інститут муніципальної освіти» порядок розгляду питань довелось змінити.

Наступним розглядали питання про зміну назви Міського центру соціальної реабілітації дітей інвалідів Броварської міської ради та затвердження нової редакції Положення структури і штату Міського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Броварської міської ради. Оскільки питання технічне і не призводить до зміни штату чи кошторису витрат закладу, то його було розглянуто і схвалено без обговорення та зауважень одноголосно.

Після цього начальник управління соціального захисту населення доповіла стосовно змін до міської програми «З турботою про кожного», а саме: на цей раз пропонують «піклуватись» про перевізників, що надають свої послуги по місту Бровари. Якщо раніше на відшкодування витрат за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян було закладено 244 800 грн, то нині пропонується збільшити цю цифру на мільйон гривен. У разі схвалення сесією проекту рішення буде розроблено регуляторний акт з механізмом відшкодування витрат перевізникам.

Зважаючи на останні події з тарифами на міжміські перевезення та високу імовірність подібного кроку на внутрішніх рейсах, депутати підняли питання щодо можливості компенсації вартості проїзду для школярів. Зумовлено це тим, що майбутнє збільшення вартості проїзду суттєво зменшить сімейні бюджети броварчан, діти яких змушені діставатись до шкіл або гуртків міським транспортом. Тим більше, що досвід такого відшкодування вже існує. За словами представників управління освіти, в Броварах раніше відшкодовувались витрати на перевезення учнів, щоправда, тільки до спеціалізованих навчальних закладів.

Крім того, в програму вносять зміни стосовно фінансової підтримки громадської організації інвалідів «Чорнобильські Дзвони» (голова – Авксентій Гранат) , на підтримку якої пропонується виділити з міського бюджету 95 тис. грн: транспортні витрати – 48,2 тис. грн, матеріальне заохочення працівників – 46,8 тис. грн. Але в даній частині проекту у присутніх виникли питання, оскільки на бюджетних слуханнях пан Гранат просив відшкодувати транспортні витрати та зобов’язувався надати детальний кошторис витрат громадської організації. Проте жодного обґрунтування досі не надав. Більше того, за словами представника управління, в письмовому клопотанні до міського голови «просив» близько 130 тис. грн.

Тому у депутатів вкотре постало питання стосовно доцільності та важливості фінансування громадських організацій, а також «справедливого» розподілу коштів. Оскільки в структурі управління соціального захисту не було повністю враховано бюджетний запит двох громадських організацій, а саме: ГО «Батьки «Мозаїки» та ГО «Можливо все», які отримали «урізане» фінансування. Натомість інші розпорядники коштів отримали запитувані суми і навіть збільшені відносно бюджетного запиту. Оскільки йдеться про громадські організації, які займаються дітьми з інвалідністю, депутати запросили для роз’яснення начальника фінансового відділу Наталію Постернак. Після тривалого обговорення депутати внесли правку в проект рішення для розгляду бюджетною комісією можливості дофінансування даних громадських організацій. З внесеними правками проект рішення було схвалено членами гуманітарної комісії. Під час обговорення Наталія Постернак зазначила (і депутати її повністю підтримали), що за такого «ліберального» фінансування громадських організацій з міського бюджету потрібно підвищувати вимоги до обґрунтування витрат та звітування щодо використання коштів даними громадськими організаціями.

Наступним, але поза чергою, комісія розглядала питання змін кошторису витрат по програмі відпочинку та оздоровлення дітей на період 2016—2017 років, оскільки й тут депутати вимагали пояснень від начальника фінансового відділу. Суть суперечки полягала в тому, що згідно запиту служби у справах дітей та сім’ї у затвердженій раніше редакції на оздоровлення пільгових категорій дітей було закладено – 5323 тис. грн для оздоровлення 961 дитини. Запропонованими змінами з програми «знімались» 3773 тис. грн. Тобто на програму оздоровлення фактично залишалось 1550 тис. грн., а з урахуванням здорожчання путівок скористатись своїм правом зможуть лише 260дітей. І це при тому, що нині на обліку перебуває 131 сирота, 1744 – з багатодітних сімей, 400 – дітей учасників АТО, 329 – дітей категорії «внутрішньо переміщені особи»( такі дані були озвучені Ларисою Теплюк на бюджетних слуханнях). То за рахунок якої категорії дітей хотіли зменшити витрати на програму при наявному профіциті бюджету, коли «вільні залишки» становлять близько 72 млн грн? Після тривалої дискусії депутати внесли правку, яку ще має розглянути бюджетна комісія, аби зменшити витрати на оздоровлення до 3900 тис. грн. Зрештою, і депутатам, і спеціалістам відділів та управлінь є над чим працювати, оскільки потреби у лікуванні та оздоровленні певних категорій дітей щороку лише зростають.

Потім депутати підтримали до затвердження звіт про виконання міської програми відпочинку та оздоровлення дітей протягом 2016 року. За повідомленням начальника служби у справах дітей та сім’ї Лариси Теплюк, за звітний період було освоєно 1374 тис. грн.

Розглянула гуманітарна комісія проект рішення щодо перейменування БДЮТ у ПТДЮ. Керівник будинку дитячої та юнацької творчості Валентина Павлученко представила точку зору педагогічної ради закладу стосовно передумов перейменування. Депутати наголосили на низці важливих проблем з майбутнім Палацом. Але щодо самого перейменування, то всі депутати підтримали проект рішення.

Наступним депутати розглянули проект рішення «Про підвищення посадових окладів працівників навчальних закладів». Мова йде про педагогів дошкільних та позашкільних навчальних закладів. За законом таке підвищення передбачене лише з 1 вересня 2017 року , але щоб не «утискати» педагогів, пропонується прийняти рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників, використавши право на це органів місцевого самоврядування.

З проханням про доплату до посадових окладів звернулось керівництво Центру соціальних служб. За інформацією Аліни Ярмоленко, працівники служби разом зі скасуванням статусу держслужбовця втратили можливість преміювання працівників. Тому, аби запобігти звільненню працівників, просять затвердити встановлення доплати працівникам Центру на рівні 50% до посадового окладу. Ініціатива підтримана депутатами одноголосно.

Заробітна плата працівників Центру в 2016 році.


Прогнозована заробітна плата працівників Центру за 2017 рік.


Рівень заробітної плати у разі прийняття рішення.

Наприкінці засідання технічну правку до програми підтримки військовослужбовців вніс радник міського голови з питань АТО Станіслав Малець. Питання було додатковим, змін в кошторисі не вимагало і було підтримано комісією одноголосно.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018