На що хворіють броварчани: ГРВІ, всі форми гепатиту та навіть хвороба Лайма

Новини, Репортажі 30 Січ. 2017 р., 13:07 290

30 січня у Броварській міській раді відбулася оперативна нарада виконавчих органів влади. Теми масового харчового отруєння на Броварщині та респіраторних захворювань стали ключовими.

Броварський відділ державної міграційної служби. У Броварах збільшилася кількість дітей, на яких потрібно оформлювати ID-картки (паспорти, виготовлені у формі картки, що містить безконтактний електронний носій).

Як розповіла начальник РВ УДМС України у Київській області Лідія Петрик, це пояснюється необхідністю оформлювати електронні картки для дітей з 14 років, оскільки будь-які організації без них нічого не оформлюють, а закордонні паспорти не надаються без наявності ID-карток.

Доповідає Лідія Петрик

Екстрена медична допомога. Як розповіла представниця ЕМД Олеся Олексяк, 25 січня бригада швидкої допомоги виїжджала на вогнепальне поранення.

Броварська центральна районна лікарня. Головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк прокоментував ситуацію з харчовим отруєнням дітей та дорослих в дитячому садку села Гоголів. За словами Багнюка, до лікарні з тієї групи (11 дітей і двоє дорослих) звернулася одна мама з дитиною (ясельна група, 2,5 роки), ще одна мама з дитиною приїжджала на консультацію, але від госпіталізації відмовилася. «Ситуація уже нормальна», — сказав Багнюк.

Броварський центр первинної медичної допомоги. За словами головного лікаря БЦ ПМСД Ігоря Кравцова, за минулий тиждень виросла кількість хворих на пневмонію. Якщо на позаминулому тижні серед дитячого населення було зафіксовано два випадки, то на минулому вже 9 і діти госпіталізовані до дитячої лікарні.

Броварський районний відділ лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦД СЕСУ. За словами керівника відділу Віталія Прокопенка, згідно показників по місту епідемія грипу пригальмувала. Наприклад, на позаминулому тижні було госпіталізовано 17 осіб, а вже на минулому — 11. Водночас, по району кількість зафіксованих хворих зросла на 30%. Отже, говорити, що епідемія грипу пішла на спад, ще зарано.

Віталій Прокопенко

Крім того, на минулому тижні зафіксовано вісім випадків вірусних інфекцій – вірусний гепатит, форма А — одна доросла людина (хворий знаходиться на стаціонарному лікуванні). Пан Прокопенко звернув увагу, що також є випадки захворювання на гепатит В та С. У багатьох випадках у таких хворих є ризик отримати цироз печінки, а перехворівши, вони можуть залишатися носіями хвороби. Передаватися форма В і С можуть, наприклад, через переливання крові. Є ризик захворіти, коли здійснюються косметичні процедури — тату або пірсинг.

Щодо стану дітей із дитячого садка у Гоголєві, за словами Віталія Прокопенка, є випадки блювоти, але без симптомів інтоксикації, температури та кишкових розладів. «Клінічно діти (окрім одного випадку) не підлягають госпіталізації. Ситуація не страшна і вона під контролем», — розповів Прокопенко.

По крапельних видах інфекції зараз 15 хворих, і один випадок туберкульозу (за словами Прокопенка, незаразна форма і хвора перебуває на амбулаторному лікуванні).

Є один випадок хвороби Лайма (інфекційна, яка передається через кліщів). За словами Прокопенка, ураження шкіри відбулося ще у червні минулого року і зараз людина має третю стадію захворюваності (при ній вражаються суглоби, з’являється артрит, порушення мозкових функцій).

 

 

 

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018