Наставник і вчитель молоді 80-х: у Калиті пройшов турнір пам’яті Миколи Новосьолова

30 квітня у селищі міського типу Калита Броварського району Київської області відбувся другий Дитячо-юнацький футбольний турнір пам’яті відомого вчителя та тренера з легкої атлетики, наставника багатьох відомих нині спортсменів, членів національної збірної України з легкої атлетики Миколи Семеновича Новосьолова.

У футбольному турнірі, який відбувся за ініціативи та організації одного із його учнів, тренера місцевого футбольного клубу «Вікторія» Петра Селянського, взяли участь загалом 6 дитячих та юнацьких команд.

Учасники турніру — діти 2005, 2006, 2007 та 2008 років народження, а також старшокласники місцевої школи — сьогодні уже не пам’ятають викладача і тренера Миколу Новосьолова. Але для старшого ж покоління 70-х та 80-х років Микола Семенович, якого школярі ласкаво називали «Семенович», став справжнім духовним батьком та символом.

Усе, що тільки можна було пов’язати зі спортом у Калиті та її школі, на той час імені Леніна — легка атлетика, біг, стрибки, штовхання ядра, лижі, плавання, спортивні секції — баскетбол, волейбол — усе було так чи інакше пов’язано з Миколою Семеновичем Новосьоловим. Комусь він був тренером, комусь наставником, а когось надихав своїм життєвим оптимізмом на різні спортивні удачі та успіхи.

А ще було безліч різних походів — по Криму, в Карпати… З усією, притаманною походам романтикою — палатки, казанки, гітари, багаття…

Багато дівчат і хлопців, займаючись у шкільній спортивній секції легкої атлетики під його керівництвом, брали участь у різних районних, обласних та всеукраїнських змаганнях та здобували призові місця. Багато вихованців потім йшли вчитися до Броварського вищого училища фізичної культури та до Київського державного інституту фізичної культури.

Микола Семенович Новосьолов став першим тренером для таких відомих спортсменів, родом з Броварщини, як Аліна Фьодорова — Майстер спорту України міжнародного класу із семиборства, призер чемпіонатів світу, Олександр Марчугайтес — легкоатлет-багатоборець, член національної збірної України та багатьох інших спортсменів. За вклад у розвиток спорту Київщини свого часу був нагороджений головою Національного Олімпійського комітету Сергієм Бубкою…

Майстер спорту України Аліна Фьодорова — вихованка Миколи Новосьолова

У турнірі, який проходив на центральному стадіоні за підтримки ентузіастів та меценатів Броварщини Володимира Бородавки, Валентина Плакси та депутата Броварської районної ради Віктора Скрибацького, узяли участь загалом 6 футбольних команд — 4 дитячі колективи зіграли у груповому турнірі, ще 2 команди провели товариський матч.

Передували безпосередньо змаганням показові виступи юних талантів місцевої секції кікбоксингу, де наставником є заслужений тренер України Ігор Гречиха.

У дитячих змаганнях взяли участь такі команди: Броварські ДЮСШ-1 та ДЮСШ-2 (2005—2006 р. н.) та дві команди калитянського футбольного клубу «Вікторія» (2005—2006 р. н. та 2007—2008 р. н.).

Турнір відбувся за круговою системою: кожна команда грала з кожною по два тайми по 15 хвилин.

Дві команди — ДЮСШ-1 (Бровари) та ДЮСШ-2 (Бровари) стали переможцями групового етапу, а оскільки здобули однакову кількість очок, між ними був розіграний своєрідний фінал.

ФК «Вікторія» (Калита)


Срібні призери — ДЮСШ-2 (Бровари)


Переможець турніру — ДЮСШ-1 (Бровари)

Переможцем стала команда з Броварів ДЮСШ-1 під керівництвом тренера Юрія Макарова, яка виграла у своїх земляків з рахунком 2:0. ДЮСШ-2 стала «срібним» призером, команди клубу «Вікторія» розділили 3 та 4 місце. Зазначимо, що броварські команди у своїх складах мали здебільшого виконавців 2005 року, тоді як калитянські — 2006-го та 2008-го р. н. відповідно. Тож, проти більш старших виконавців калитянські юні футболісти, хоч і боролися гідно, але протистояти було складно.

Як розповіли організатори турніру, до Калити мали завітати аматорські футбольні колективи із Заворичів та Княжич, але, на жаль, в останній момент у них не склалося. Тому було вирішено провести товариський матч між двома калитянськими командами. Під керівництвом викладача фізичної культури Калитянської середньої школи Володимира Афоніна шану тренеру та наставнику віддали юніорська збірна школи (вік від 1 по 8 клас) та загальна збірна Калитянської школи.

Володимир Афонін

Присутні на турнірі фахівці та учні, які пам’ятають Миколу Семеновича, поділилися спогадами та враженнями від співжиття зі своїм наставником.

Після розвалу Радянського Союзу Микола Семенович із сім’єю певний час жив за кордоном, в Канаді. Останні роки проживав у Княжичах Броварського району, де вів активне спортивне та тренерське життя. Ті, хто його пам’ятають у Калиті, розповідають, що тренер до останнього активно займався спортом: бігав кроси, проїжджав величезні дистанції на лижах. І тренував — дітей, підлітків, молодь. «Про нього говорили і були переконані: житиме 200 років, таким життєрадісним та фізично підтягнутим він завжди був», — розповіли його учні та вихованці.

Та сталося непоправне: під час одного із тренувань біля серця лопнула кровоносна судина і Миколи Семеновича не стало миттєво.

Як розповів один із учнів тренера, мешканець Калити, дитинство якого пройшло у 70-80-і роки Анатолій Пінчук, Микола Семенович жартував: «Не хочу померти старим і від хвороб. Мій наставник і тренер помер на роботі, під час тренувань. Хочу теж померти на своїй роботі, яку дуже люблю». Трагедія сталася саме так…Хоча, як розповів Анатолій Пінчук, незадовго до непоправного Микола Семенович скаржився, що болить час від часу серце…

Анатолій Пінчук та Микола Семенович Новосьолов

По завершенню турніру на його учасників чекали призи та подарунки. Усі чотири дитячі команди отримали від організаторів турніру на чолі з тренером Петром Селянським та голови Калитянської об’єднаної територіальної громади Олексія Христинченка грамоти, медалі, кожна команда отримала торти та солодощі, а також переможні перехідні Кубки.

Олексій Христинченко та Петро Селянський

За сприяння Ради об’єднаної територіальної громади усіх учасників та присутніх пригостили смачним кулішом, який приготували працівники шкільної їдальні.

У пам’яті кількох поколінь 70-х та 80-х років селища Калити Микола Семенович Новосьолов залишився веселим, бадьорим, фізично і духовно красивою людиною та наставником…

[Not a valid template]

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017