«Немає дозволу — немає МАФа»: на бульварі Незалежності демонтували павільйон «Київхліба»

Новини, Репортажі 20 Лип. 2017 р., 13:42 255

19 липня Броварські виконавчі служби міської ради у складі працівників спецвідділу з контролю за благоустроєм, КП «Бровари-Благоустрій» та на чолі із заступником міського голови Олександром Резніком провели своєрідний рейд – боротьба з незаконно встановленими МАФами у місті. На бульварі Незалежності неподалік від перехрестя з вулицею Короленка був демонтований МАФ, який належить виробничому цеху ПАТ «Київхліб».

Екскурс в історію

Близько двох тижнів тому торгова комісія надала дозвіл виробнику хліба дозвіл на виїзну торгівлю, так звана «Купава», що являє собою павільйон на колесах.

У ніч з 10 на 11 липня на бульварі Незалежності в районі стихійного ринку виріс величезний павільйон. Як розповідали тоді мешканці будинку по Незалежності, 10 (на першому поверсі знаходиться міська стоматологічна поліклініка), коли вночі встановлювали МАФ, гуркіт стояв такий, що заважали спати.

11 липня в присутності поліції спецвідділ на чолі з в. о. начальника Олегом Єжаковим залишив припис з рекомендацією демонтувати МАФ у триденний термін. Мотивація дій комунальників була такою: дозвіл отримано на виїзну торгівлю, а встановлено будівлю для постійної торгівлі.

Того ж дня, коли збиралися демонтувати МАФ, на місце події прибув директор підприємства Олексій Хорьков. Головна суть пояснення пана Хорькова щодо появи будівлі звелася до того, що він не знав, що порушує закон, встановлюючи павільйон постійної торгівлі замість тимчасової. При цьому керівник підприємства зазначав, що виробник сплачує податки, дає робочі місця, а територію навколо павільйону він хотів «облагородити», виклавши плиткою.

Тоді між Олегом Єжаковим та Олексієм Хорьковим була «укладена» усна домовленість: МАФ стоїть місяць, але при цьому пан Хорьков займається процесом узаконення його встановлення.

Та попри «джентльменську угоду» увечері 19 липня комунальні служби та працівники спецвідділу на чолі із заступником міського голови Олександром Рєзніком та депутатом міської ради Борисом Дудком розпочали демонтаж МАФа на вулиці Незалежності.

Як розповів «Трибуні-Бровари» Олександр Рєзнік, попри домовленості, що ПАТ «Київхліб» розпочне процедуру узаконення встановлення павільйону на бульварі Незалежності, підприємство незаконно встановило ще один павільйон на вулиці Короленка (біля магазину «Форум»). Ще один МАФ, як розповіли працівники спецвідділу, «виріс» на території Броварської центральної лікарні.

У МАФи на Незалежності та на Короленка навіть завезли усю необхідну техніку для початку торгівлі — холодильник, полички, стелажі. Працівники, які встановлювали обладнання в МАФі, повідомили, що днями павільйон готовий розпочати торгівлю.

 «До рішучих дій з боку влади підштовхнула нахабність виробника. Якби «Київхліб» звернувся офіційно до міської ради з відкритим проханням, пропозиціями та бажанням вести переговорний процес у законному руслі, МАФ на Незалежності б може стояв би ще місяць», — заявив Олександр Резнік.

З діалогу, почутого між керівником спецвідділу Олегом Єжаковим та Олександром Рєзніком, стало зрозумілим, що розглядався варіант демонтажу МАФа і на Короленка, але, як наголосив пан Єжаков, там ще не пройшов обов’язковий триденний термін після вручення припису, а тому демонтаж 19 липня формально буде незаконним.

«Але ж за ці три дні підприємство встановить обладнання, завезе продукцію і розпочне торгівлю! Ось тоді вже складно буде щось зробити. Парадокс: люди порушують закон і тут же законом прикриваються!», — сказав Рєзнік.

Зазначимо, що на місце події на Незалежності прибули представники і «Київхліба». Комунальники запропонували їм самим прибрати незаконно встановлений МАФ на Короленка. Чи захочуть дослухатися представники підприємства, так і залишилося загадкою: від будь-яких коментарів пресі власники павільйону відмовилися.

МАФ на вулиці Короленка

Спочатку довелося довго чекати техніку для доволі об’ємного МАФа, потім павільйон відвезли на територію КП «Бровари-Благоустрій» (біля «Старого» міського кладовища за залізницею). Там, за словами комунальників, павільйон буде стояти допоки власники офіційно не сплатять санкції, які еквівалентні вартості задіяння техніки при демонтажі.

Резнік додав, що зараз триває процес розробки єдиної концепції розміщення МАФів у місті. Передбачається, що вони будуть оформлені в єдиному дизайні.

Щодо МАФа на вулиці Короленка, то за словами комунальників, є попередня домовленість з керівництвом ПАТ «Київхліб» про те, що підприємство у найближчі два дні свою продукцію завозити не буде. А щодо ситуації передбачається додаткова зустріч між очільниками підприємства та представниками влади.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9IT4stObcKs&feature=youtu.be

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017