Отруєння грибами, відсутність «туберкуліну» та п’яний на електричці — оперативні «медичні» новини

Новини, Репортажі 02 Жов. 2017 р., 16:38 433

За минулий тиждень до районного відділу лабораторних досліджень надійшло 65 повідомлень по місту та району щодо виявлення небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них.

Про це 2 жовтня під час оперативної наради виконавчих служб міської ради повідомила завідуюча відділом організації санітарно-гігієнічних досліджень Броварського районного відділу ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держcанепідслужби України» Віра Товстоног.

Повідомлення опрацьовані, 38 з них — стосуються міста. Загалом інфекційні захворювання носять кишковий, повітряно-крапельний та паразитарний характер.

На гострі кишкові інфекції захворіло 25 осіб, з них 24 — з діагнозом гастроентероколіт (19 дітей та 5 дорослих), 13 хворих лікуються у стаціонарі. За інформацією пані Товстоног, усі випадки не пов’язані між собою.

Серед хворих — дві дитини, які відвідують дитячі садочки «Ромашка» та «Катюша» та шість дітей, які відвідують школи. З них лише троє харчуються в шкільних їдальнях (ЗОШ №2, №5 та №10).

Зафіксовано один випадок вірусного гепатиту, йдеться про пенсіонерку, що проживає на вулиці Шолом-Алейхема.

На інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом захворіло шість осіб, з них четверо дітей. Зафіксовано один випадок інфекційного мононуклеозу у ЗОШ №5, вітряна віспа у ЗОШ №9 та ДНЗ «Золота рибка».

Щодо укусів тварин – зареєстровано п’ять випадків. Оскільки в усіх випадках кусали відомі домашні тварини, то щеплення потерпілим не проводилося.

Як зазначила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук, на минулому тижні у зв’язку з почастішанням випадків укусів домашніми тваринами були проведені щеплення «домашніх улюбленців». Усього було щеплено близько 1 тисячі собак та біля 500 котів.

Було проведено дев’ять проб води з міського водогону, усі вони показали, що відповідають стандартам по всіх 32 показниках.

Олександра Вакарчук

Актуальною залишається проблема отруєння грибами. Так, зафіксований один випадок, йдеться про одну особу, яка мешкає по вулиці Шолом-Алейхема. Потерпілий був госпіталізований 23 вересня до інфекційного відділення БЦРЛ з діагнозом вірусний гепатит, але після проведення обстежень було змінено діагноз на «отруєння грибами». При розслідуванні було встановлено, що хворий, на його думку, вживав «білі» та «польські» гриби. Ще один випадок, як уточнив представник БЦРЛ, стався 30 вересня. Обидві людини перебувають на стаціонарному лікуванні.

Як розповіла пані Вакарчук, минулого тижня були здійснені рейди по ринках міста з метою перевірки дотримання норм при реалізації харчових продуктів. Проводилися такі перевірки були у зв’язку з випадком захворювання на сальмонельоз у Львові (там причиною масового інфекційного захворювання стало отруєння рибою з місцевого ринку, постраждало понад 70 осіб). У перевірках взяли участь правоохоронці та працівники ветеринарного відділу. «Довідка про результати перевірки ще не готова, оскільки перевірки тільки розпочалися», — повідомила Вакарчук.

Крім того, відбулася перевірка районним відділом Держспоживслужби за скаргою на забруднення повітря підприємства «Полімер Колор». У ході перевірки цій компанії було надано рекомендації щодо дотримання норм при виробництві. Але, як нагадала фахівець, на цій же території знаходиться ще одне підприємство — «Леал-Глас», яке використовує у своїй діяльності розчинні фарби. «Тож і по цьому підприємству потрібно буде попрацювати», — наголосила пані Вакарчук.

За інформацією в. о. головного лікаря Екстреної медичної допомоги Романа Рудокваса, минулого тижня було зафіксовано 222 звернення, здійснено 145 виїздів, з них — 124 екстрених та 15 — невідкладних.

29 вересня був виїзд на два ДТП. Перший стався на вулиці Грушевського – о 07.46 автомобіль врізався у стіну будинку, один постраждалий із травмами середнього ступеня тяжкості госпіталізований. Другий випадок стався о 18.40 на вулиці Олега Оникієнка – авто перевернулося на мосту. Потерпілий з травмами середньої тяжкості теж госпіталізований.

Ще один випадок стосується електротравми: 30 вересня о 21.55 на залізничному вокзалі чоловік заліз на електропотяг. За інформацією пана Рудокваса, потерпілий перебував у стані алкогольного сп’яніння, з опіками його було доставлено до лікарні. Всього за минулий тиждень зафіксовано по п’ять випадків алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Як розповів головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, на сьогодні у нього відсутній «Туберкулін» (діагностичний препарат для виявлення алергічної реакції у хворих на туберкульоз). «На цей рік нам поступило 3 тисячі доз. У нас були залишки, але препарат відсутній. Кошти у нас є, щоб його докупити, але на даний час «туберкулін» проходить сертифікацію в МОЗ. Нам обіцяють, що усередині жовтня зможуть ці препарати пройти сертифікацію і ми зможемо їх закупити», — повідомив Ігор Кравцов.

Ігор Кравцов

На амбулаторне лікування минулого тижня звернулося близько 6 тисяч осіб, з них близько 3200 — це доросле населення. 77 випадків зареєстровано гостро-респіраторних захворювань, у більшості з яких хворі — діти.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018