Палати переповнені, лікарі звільняються, а нові на нинішню зарплату не йдуть, — Багнюк

Новини, Репортажі 06 Бер. 2017 р., 13:00 1 298

Броварські лікарні переповнені пацієнтами, кількість медперсоналу скорочується (кадри переводяться до Києва), а нові фахівці йти працювати не хочуть. Таку інформацію під час оперативної наради виконавчих органів міської ради озвучив головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк.

За словами Багнюка, зараз у лікарнях знаходиться близько 920 хворих і кількість пацієнтів постійно збільшується.

Так, у ніч на 6 березня було понад 40 звернень щодо захворюваності дітей, з них 21 дитина госпіталізована (це дані окрім звернень до Броварського центру медико-санітарної допомоги). З дорослих госпіталізовано 29 чоловік (звернень було понад 60).

Одна людина повернулася з Греції і була госпіталізована з підозрою на малярію, у суботу 4 березня хлопця було переведено до столичної лікарні.

За словами Багнюка, йде постійне зменшення штату лікарів. «Ніхто не хоче працювати у Броварах. Не вистачає медсестр. Переходять до столиці, оскільки там зробили збільшення заробітної платні за рахунок місцевого бюджету», — сказав Багнюк.

Валентин Багнюк.

Присутній на оперативній нараді директор Броварського центру зайнятості Максим Вітер, у свою чергу зазначив, що безробітні на такі посади як медсестра та санітарка не реєструються, оскільки у лікарнях такі вакансії постійно відкриті.

Як розповів «Трибуні-Бровари» заступник головного лікаря Броварської ЦРЛ Григорій Павлін, нині у лікарнях працює близько 900 медичних сестер, близько 600 санітарок та біля 330 лікарів.

«Наприклад, у дитячій лікарні ми ледве знайшли на чергування лікарів-педіатрів. У нас були молоді дівчата, які отримували мінімальну зарплату в три тисячі. Але вони знайшли приватну лавку в Києві, де зарплати по 15 тисяч. Вони плюнули на нашу лікарню і поїхали в столицю і там влаштувалися. А Багнюку шукай нових», — розповів Григорій Павлін.

Щодо інформації «медичного блоку». Як розповів завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД СЕСУ Віталій Прокопенко, ситуація у місті контрольована, оскільки не було зафіксовано випадків отруєнь та масових захворювань.

Віталій Прокопенко.

Щодо грипу, то процент захворювання йде на спад. У порівнянні з позаминулим тижнем кількість хворих зменшилася на 17,8%. Якщо брати кількість хворих на 10 тисяч осіб, то за показниками їх нижче епідеміологічного порогу на 40%.

Є один випадок туберкульозу (закрита форма, без небезпеки для оточуючих).

Зареєстровано 27 випадків дитячими інфекціями, зокрема, скарлатиною, вітряною віспою, з них 11 — в дитячих закладах. Оскільки проти таких хвороб немає щеплень, то потрібно проводити профілактичні заходи згідно передбачених правил для дитячих закладів та шкіл. Направлені рекомендаційні заходи ЗОШ №1, №7, №9 та завідуючим дитячих закладів «Золота рибка», «Барвінок», «Ромашка».

На гострі кишкові інфекції захворіло 26 осіб, госпіталізовано з гастроентероколітами — 19. Щодо останнього показника, то з 19-и 9 — це діти, які навчаються у школах та дитячих садках. Зокрема, два випадки зафіксовано у ДНЗ «Теремок», по одному випадку в ЗОШ № 4, 7, 9, 10 та ДНЗ «Барвінок», «Віночок» та «Лісова казка». За словами Прокопенка, епідрозслідування показали, що ці випадки не були пов’язані з харчуванням в навчальних закладах, а виникли внаслідок порушення особистої гігієни батьками в побуті.

Шестеро мешканців міста звернулося за медичною допомогою внаслідок укусів собаками. За словами Прокопенка, за всіма тваринами можна вести спостереження.

Як розповів головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, за минулий тиждень зменшилася кількість хворих на пневмонію, було зафіксовано 6 випадків, одна особа — госпіталізована. Також зменшилося викликів невідкладної медичної допомоги: їх зафіксовано на 35 випадків менше, ніж було позаминулого тижня.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017