Перевантажена дорога до лікарні та «невідомі» громадські формування, — що депутати розглядали у «Різному»

Новини, Репортажі 24 Чер. 2017 р., 11:02 407

Окрім проектів порядку денного сесії міської ради 22 червня депутати розглянули у «Різному» багато додаткових питань та звернень від громади, які потребували обговорення.

Характеристику людям мають писати не депутати

Перше питання, яке розглядалося — «Про складання депутатами міської ради характеристик за місцем проживання». Доповідачем у ньому виступив голова регламентної комісії, депутат Володимир Оксютенко.

Володимир Оксютенко.

Народний обранець висловив переконання, що питання дуже суперечливе, і навів приклад з власного життя, коли він перебував на похоронах, а йому зателефонував слідчий прокуратури і сказав: «Кидайте все і терміново пишіть характеристику на мешканця, який проживає у вашому окрузі».

Як розповів Оксютенко, практика написання характеристик на сьогодні вже майже відійшла у минуле, а складаються рекомендаційні листи.

Хто має складати такі листи? Проаналізувавши це питання з фахівцями юридичного відділу БМР та Апарату ради, депутат зупинився на Положенні про дільничних інспекторів. «Посадовець, який найбільше повинен знати людей на місцях — це дільничний інспектор. Жодна характеристика, так звана «побутова», не може бути не підписана дільничним. І печатка на документі повинна бути не міськвиконкому, а дільничного. Поліція не може нам, депутатам, доручати проводити слідчі дії, це ми можемо звертатися до поліції. Характеристика ж пишеться зі слів людини, про яку її дають, з паспортними даними та контактними даними», — пояснив Оксютенко.

Депутати дійшли згоди, що потрібно звернутися до Броварської поліції з листом-проханням розглянути можливість поліцією перенаправити такі функції дільничним інспекторам.

У поліції вимагають пояснити — звідки взялося формування «Безпека життя»

Як і було анонсовано для депутатів Апаратом ради, у «Різному» виносилася на розгляд інформація про виконання Програми заходів із забезпечення діяльності громадських формувань за І півріччя.

Згідно цієї інформації на території Броварів поширюється діяльність 14-и громадських формувань, а саме: «Броварське міське громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону», ГФ «Галід», ГФ «Альфа-Безпека», ГФ «Правопорядок», ГФ ««Добровільна Народна Дружина Броварів», ГФ «Гроза», ГФ «Руєвит», ГФ «СКОБ», ГФ «АТО-М», ГФ «Зеніт», ГФ «Ворон», міськрайонне ГФ «Честь і гідність», ГФ «Комкон», оперативний молодіжний загін з охорони громадського порядку «Пітон».

Два вже не діють: «Гроза» та «Добровільна Народна Дружина Броварів».За рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 01.10.2014 року припинено діяльність ОПЗ з охорони громадського порядку «Пітон».

Як розповів начальник відділу БМР з надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Петро Приказчик, Броварська поліція з позитивної сторони відзначила п’ять ГФ: «Галід», «Альфа-Безпека», «Руєвит», «Правопорядок», «Комкон».

Петро Приказчик.

На матеріально-технічне забезпечення діяльності ГФ на перші півроку виділено 1299,3 тисгрн. З них використано 102,122 тис грн.:

— 39,874 тис. грн. — ГФ «Руєвит»;

— 62,248 тис. грн. – ГФ «Правопорядок».

На машини та пальне при цьому кошти не використовувались.

Під час доповіді Приказчика депутати поцікавилися історією появи у Броварах громадського формування «Безпека життя» та висловили переконання, що система отримання земельних ділянок під охоронні будки нагадала методику появи у місті кіосків «Кулінічі». «Ми за виділення цих діляночок не голосували», — нагадав депутат Сергій Батюк.

Начальник відділу надзвичайних ситуацій Петро Приказчик повідомив, що подібні питання не до нього, і озвучене формування не у відомстві органів місцевої влади — відділу чи виконкому. Фахівець зазначив, що навіть Броварська поліція, куди він звертався, заявила, що немає до формування відношення.

Депутати резюмували, що ситуація досить дивна, коли у місті з’являється силове формування, але при цьому невідомо кому воно підпорядковане і хто за нього відповідає.

Ще один депутат, Юрій Скотніков, повідомив, що з приходом нового силового формування поліція почала відмовлятися від послуг його ГФ. «Через те, що прийшло нове поповнення, машини ми так і не отримали, а на своїх їздити — втомилися», — розповів депутат. Пан Скотніков обурився, що місцевим формуванням дозволено патрулювати лише спільно з поліцією, а новому «Безпека життя» можна і самостійно. «Невідома структура під патронатом (МВС — прим. Т. Б.). Сьогодні вони під патронатом, завтра — з патронами», — резюмував депутат Скотніков. Ще один депутат, Володимир Оксютенко, висловив думку, що ситуація йому нагадує подібну до кримської – «зелені чоловічки». «Невідомі, озброєні люди ходять по місту і ніхто не знає, хто вони і звідки», — сказав Оксютенко.

Депутати зійшлися на думці, що вони зробили відкриту усну заяву, на яку поліція має відреагувати та надати пояснення, що це за формування, його функції, повноваження, кому підвідомче.

Броварчани звертають увагу на перевантаженість шляху до лікарні

Забудова масиву площею 3,6 га на вулицях Фельдмана та Кобилянської може обернутися для мешканців Броварів та району великими проблемами. Таку письмову заяву під час сесії зробила ініціативна група з числа місцевих активістів.

У заяві йдеться про те, що БК «Діамант» планує побудувати 11 семи- та п’ятиповерхових будинків площею 4 тис. кв. м. Виїзд із цього масиву, як говориться у заяві, єдиний і він співпадає з єдиним прямим заїздом до лікарні та поліклініки, який неможливо розширити — вулиця Шевченка.

«На сьогодні до лікарні та поліклініки щоденно під’їжджає 2500 автомобілів. Забудова та заселення житлових комплексів «Альянс», «Лісовий квартал», Зелений квартал», «Діамант», «Паладіум», «Ярославський», «Шоколад» призведе до повної блокади вулиць Симоненка та Чорновола. Але в цих масивів є порятунок — прямий виїзд на вулицю Київську.

Коли «швидка» везтиме Вас, ваших рідних чи близьких у тяжкому стані в лікарню, іншої дороги нема — лише вулиця Шевченка. Заселення «Зеленої поляни», «Купави» і «Таунхаусів», що будуються, робить ситуацію небезпечною для кожного мешканця Броварщини», — говориться у заяві.

Як розповів заступник головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Григорій Павлін, проблематика навантаження на вулицю Шевченка, як єдиний заїзд до лікарні, й справді існує.

«Особисто я не підтримую насичення цього району житловими комплексами та забудовами. Вулиця Шевченка і справді перевантажена. Мало не щодня маємо проблеми, коли «швидка» не може нормально виїхати на центральні вулиці міста, оскільки дорога вузенька. Вважаю, якщо зараз будівництво нових житлових комплексів тільки на початкових стадіях, то потрібно обговорювати їх появу з урахуванням думки і керівництва лікарні. А якщо уже все вирішилося без «простих смертних», то сенс товкти воду в ступі?», — поділився думками Павлін.

А ось начальник Управління містобудування і архітектури Лілія Рибакова повідомила, що містобудівні умови на забудову території в районі вулиць Фельдмана і Кобилянської видані БК «Діамант». «Дозвільні документи ми їм видали, це буде багатоквартирна забудова будинками у 3-5 поверхів. Забудова здійснюватиметься відповідно до рішень Детального плану території», — розповіла Лілія Рибакова.

На запитання «Трибуни-Бровари» щодо проблематики навантаження вулиці Шевченка автотранспортом, то головний архітектор повідомила, що документація готувалася з урахуванням і цього питання.

«Проблеми насичення вулиць автотранспортом виникли не вчора, і ми, безперечно, їх враховуємо в містобудівній документації. Містобудівні умови враховують транспортні навантаження на дороги навіть за умови, якби усе місто було б повністю забудоване багатоповерхівками», — повідомила пані Рибакова.

Як розповів «Трибуні-Бровари» громадський активіст, інженер-проектувальник за фахом Олександр Остапкович, потрібно зважити ще й на таку проблематику, як порушення вуличної структури житлового району.

Олександр Остапкович.

«Це і сумнозвісна ситуація в кінці вулиці Чорновола, де «відтиснув» провулок для своєї території, аби поставити огорожу, колишній голова фракції Партії регіонів в Броварській міській раді Сергій Федоренко, а колишній заступник міського голови Володимир Руденко «привласнив» шмат тієї ж вулиці Чорновола. Тим самим обоє ускладнили рух автотранспорту у цьому районі. До того ж, мешканці приватних будинків уздовж вулиці Драгоманова в порушення усіх норм ДБН своїми ділянками, які призначені для ОСГ, «влізли» на вулицю, суттєво її звузивши», — розповів Остапкович.

Під час розгляду питань у «Різному» окремо це питання депутати не розглядали.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017