Під Рожнами горіло стихійне сміттєзвалище

Сигнал про пожежу надійшов 1 червня приблизно о 21.30. Горіння почалося на приватній території, розташованій з лівого боку дороги з Броварів до Літок, перед Рожнами.

Як розповів «Трибуні-Бровари» заступник голови РДА Юрій Плакся, який одразу виїхав на місце події, вогонь спалахнув на стихійному сміттєзвалищі, на території приблизно у два гектари. Можна говорити, що звалищу може бути років зо два, оскільки саме два роки тому тут затримали кілька машин, які викидали сміття. На той час звалища в цьому місці не було. Нині можна також говорити, що сміттєзвалище стихійне, але воно кимось кероване. Оскільки в’їхати на нього можна через ворота і там розташований будиночок, де перебував сторож. Так чи інакше, хтось керував прийомом сміття, тобто можна говорити про незаконну діяльність. Переважно тут приймали промислові відходи – від діяльності пилорами, будівельне сміття, автопокришки тощо.

Причину виникнення пожежі мають встановити правоохоронні органи. Професійними зусиллями працівники ДСНС  вже приблизно о 2-3 годині ночі змогли локалізувати досить сильний вогонь. І це не дало йому розповсюдитися до розташованої неподалік лісопосадки. На гасінні були задіяні чотири пожежні машини – з Рожнів, Літок, Великої Димерки та Броварів. Зголосилась допомогти і розташована неподалік військова частина, ДСНС використовувала їхні  ємності для поповнення води.

Вже вранці 2 червня Юрій Плакся провів засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  Броварської РДА безпосередньо на місці. У її роботі взяли участь також сільський голова Рожнів В.Кабиш, заступник начальник ГУ ДСНС в Київській області С. Майстренко. До речі, на запитання – чому раніше ніхто нічого не повідомляв про це стихійне звалище? — сільський голова зауважив, що, мовляв, хоча воно й розташоване неподалік дороги, все ж його візуально важко помітити через нерівність рельєфу.

Комісія ухвалила ряд рішень. Зокрема, буде встановлюватися власник земельної ділянки, причетні до вивезення сміття особи. Останніх потім можна буде притягнути до відповідальності за нанесення шкоди природньому середовищу. Також відділ лабораторних досліджень району має взяти проби атмосферного повітря, залучатиметься додаткова техніка для ліквідації наслідків пожежі тощо.

Юрій Плакся висловив сподівання, що до кінця дня 2 червня задимленість території буде остаточно ліквідована.

Анатолій Дніпровий.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017