«Поліція недопрацьовує»: Сапожко «проштовхнув» проект «Муніципальної варти» на сесію

Новини, Репортажі 14 Сер. 2017 р., 19:44 335

Міський голова, голови комісій та фракцій узгодили порядок денний перед сесією 15 серпня. Під час погоджувальної ради кілька проектів рішень та пунктів пішли на доопрацювання, кілька — зазнали змін. Деякі проекти виносяться на сесію навіть попри те, що погоджувальна рада їх не підтримала.

Перший проект порядку денного, який не зазнав «коригувань», але по ньому виникли питання — № 7 — Про надання дозволу на списання комунального майна територіальної громади м. Бровари.

Ще на засіданні депутатської комісії з питань ЖКГ її голова депутат Борис Дудко зазначав, що члени комісії мають виїхати до КП «Броваритепловодоенергія» та Броварського навчально-виховного об’єднання і на власні очі переконатися, що техніка, яку хоче підприємство списати, справді «зношена». Зокрема, були питання, що списується в БНВО морозильна шафа за 3 664 грн. Як повідомив пан Дудко, виїхати на місце не вдалося. Тим не менш, Сапожко закликав погоджувальну раду підтримати рішення щодо винесення проекту на розгляд сесії.

Далі Погоджувальна рада «загрузла» у проекті № 9 — Про передачу в оренду об’єкта, що перебуває у спільній сумісній власності територіальної громади міста Бровари Київської області та територіальних громад сіл та селищ Броварського району, продовження терміну дії договорів оренди та внесення змін до договорів оренди комунального майна, що перебуває у спільній сумісній власності територіальної громади міста Бровари Київської області та територіальних громад сіл та селищ Броварського району.

Проект рішення передбачає продовження оренди підприємствам тих приміщень, які перебувають у комунальній власності міста та району. Суперечки викликав пункт, який стосується продовження оренди приміщення моргу для приватного підприємства, що надає ритуальні послуги, «Петро Великий». Аргументи «за» і «проти» переросли в особистий конфлікт на підвищених тонах між депутатом міської ради Юрієм Скотніковим та головним лікарем ЦРЛ Валентином Багнюком.

Одна сторона (Багнюк) аргументувала, що підприємство дає велику орендну плату на рахунок лікарні (близько 30 тис. грн.), а якщо відмовляти орендарям, то всім взагалі. Інша сторона (Скотніков) доводила, що морг не можна перетворювати на ринок, нехай навіть ритуальних послуг, хоча б тому, що це всупереч санітарних норм. У підсумку все звелося до того, що питання зняли на довивчення юридичному відділу — чи можна в таких приміщеннях як морг взагалі пускати орендарів і на яких конкурсних засадах його можна у подальшому здавати?

Валентин Багнюк

Зазначимо, що за проектом рішення № 12 Про поповнення статутного капіталу комунального підприємства Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія» підприємство збільшує статутний фонд за рахунок видатків у сумі 4,24 млн. грн. на відновлення колектора на вулиці Незалежності, але у коментарі «Трибуні-Бровари» очільник КП заявив, що ремонтні роботи на таку ж приблизно суму будуть сплачені за рахунок інвесторів. Та депутатів такий «дивний збіг» у цифрах не засмутив і жодного запитання чи уточнення вони не зробили.

Не до кінця доробленим вийшов проект рішення № 15 Про затвердження Програми запобігання та ліквідації наслідків підтоплення території міста Бровари на період 2017—2021 років.

Як розповіла заступник начальника Управління ЖКГ Світлана Решетова, напрацювання програми по ліквідації наслідків підтоплення довелося зводити з пропозиціями та рекомендаціями робочої групи з питань підтоплення на чолі з радником міського голови Ірини Нілової. Серед пропозицій —технічне обслуговування систем водовідведення та зливової каналізації для КП «Бровари-Благоустрій», будівництво вулиць Чехова, Чепурного, Шевельова, провулку Деснянського з водовідведенням, розчищення водойми та обладнання водопропускної системи на вулиці Петропавлівській. Детальну викладку усіх пропозицій пані Решетова пообіцяла надіслати депутатам на електронну пошту до кінця дня.

Світлана Решетова

Дві депутатські комісії з трьох виступили за те, щоб зняти проект рішення № 16 Про реорганізацію Комунального Закладу «Броварська центральна районна лікарня» в Комунальне неприбуткове підприємство «Броварська багатопрофільна лікарня» Броварської районної ради та Броварської міської ради зняти до вивчення. Як і у випадку з орендою приміщення для ПП «Петро Великий» обговорення звелося до «з’ясування стосунків» між головним лікарем Валентином Багнюком та фракцією «Самопоміч» і, зокрема, з Юрієм Скотніковим. Але з аргументацією, що питання потребує детального вивчення, проект рекомендовано зняти на доопрацювання.

Найбільш суперечливий проект рішення, який виноситься на сесію міської ради, № 18 — Про створення комунального підприємства Броварської міської ради «Муніципальна варта» став і найбільш обговорюваним на погоджувальній раді і висновок по ньому вийшов теж дуже суперечливий.

Ігор Сапожко

Нагадаємо, основна ідея ініціаторів проекту — створення організації, яка буде за статусом Комунальне підприємство і яка має виконувати різноманітні функції від допомоги поліції у патрулюванні містом до контрольних функцій за її діями. За статутом визначено, що керівника підприємства призначатиме особисто мер на контрактній основі. Організації такій надаються дуже широкі повноваження аж до затримання, обшуку, носіння зброї тощо. Опоненти такої ідеї керуються тим, що закону про «Муніципальну варту» як такого немає, якщо така організація і має бути створена, то вона має підкорятися виконкому і поліції. Паралельно опоненти проекту виступають за такі ідеї як максимальне заохочення працювати молодих людей у поліції та реорганізації спецвідділу з контролю за благоустроєм, головне, щоб дії тих, хто має забезпечувати правопорядок у місті, регламентувалися законом. Під час різних обговорень, зокрема, у соціальних мережах, звучало багато думок, аби така «Муніципальна варта» не перетворилася на кишеньковий озброєний підрозділ міського голови.

Під час обговорення проекту рішення депутати нагадали, що одна депутатська комісія рекомендувала в статут внести зміни, а інша — зняти проект рішення до вивчення. На погоджувальній раді депутати наполягли, щоб на голосування було винесено питання в такому вигляді: «Зняти до вивчення», але Сапожко поставив як: «Рекомендувати до розгляду на сесії». З дев’яти присутніх членів Погоджувальної ради «за» проголосував лише один (!) депутат Андрій Лопатюк. За логікою, питання мало би бути зняте з порядку денного, однак Сапожко трактував інакше: «Це просто рішення не підтримане, що означає, що воно не знімається, а автоматично виноситься на розгляд сесії як таке, що його не рекомендовано підтримувати. А рішення ухвалюватиме сесія». 

Сам міський голова на прохання депутатів озвучив свою позицію щодо створення КП: він вважає, що поліція недопрацьовує і «Муніципальна варта» потрібна.

 

Проект рішення № 25 Про затвердження Програми діяльності та фінансової підтримки Громадської організації ветеранів – будівельників м.  Бровари на 2 півріччя 2017 року не знайшов підтримки ні у мера, ні у депутатів. Депутати виступили не проти того, щоб не підтримати фінансово ветеранів-будівельників, а за те, щоб підтримати усіх ветеранів праці. Зрештою, ухвалено рішення –зняти проект, а усі заходи щодо підтримки ветеранів-будівельників передати у відомство управління соціального захисту БМР.

Щодо проекту рішення № 30 Про затвердження змін до структури, загальної чисельності виконавчих органів Броварської міської ради Київської області., то тут погоджувальна рада підтримала прохання начальника Управління освіти і науки БМР Оксани Мельник ввести додаткову штатну одиницю — заступника начальника УОН.

Проект рішення № 31 Про затвердження Програми охорони навколишнього природного середовища в м.  Бровари Київської області на 2017 – 2019 роки на прохання керівника відділу капітального будівництва Людмили Павлик та головного спеціаліста з питань екології БМР Юрія Жимайлова знятий на доопрацювання.

Щодо «земельних» питань наступні пропозиції:

№ 36 Про припинення права користування земельними ділянками, надання земельних ділянок у користування, затвердження документації із землеустрою, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, надання згоди на передачу земельної ділянки в суборенду, відмову у наданні земельної ділянки у користування, внесення змін до договорів оренди земельних ділянок, внесення змін до рішення Броварської міської ради, припинення дії договорів оренди земельних ділянок.

5.1. Державному підприємству «Конярство України» — відмовити.

5.2. Відділу капітального будівництва Броварської міської ради для будівництва очисних споруд по вул.Богунській — зняти до вивчення.

6.1. Приватному акціонерному товариству «Київобленерго» для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії по вул. Київській — зняти до вивчення.

  1. Надати дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту Головачу Олександру Миколайовичу по вул. Київській, 1-а — підтримати за погодження Управління освіти.
  2. ТОВ «Основа» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, по вул. Підприємницькій, 9 — земельна ділянка не 2,0326 га., а 2,0228 га.

№ 37 Про поновлення договорів оренди земельних ділянок, продовження термінів укладення договорів оренди земельних ділянок.

1.3. ТОВ «Нива» — відмовити.

1.4. ФОП Піший Віталій — зняти.

1.6. ФОП Вакуленко Ігор — зняти.

1.7. ФОП Братченко Микола — зняти.

1.12-1.13. ФОП Губанов Сергій      поновити угоди лише до 2020 р.

1.14. ФОП Война Олексій — зняти.

1.17. ФОП Литвиченко Алла — зняти.

1.18. Москаленко Олександр — поновити термін оренди до 2020 р.

1.19. ФОП Золотарьов Олександр — зняти.

1.20-1.21. ФОП Бесараб Володимир — поновити термін оренди до 2020 р.

1.22. ФОП Гоменюк Тетяна — поновити термін оренди до 2020 р.

1.23. ФОП Барановський Анатолій — зняти.

1.24. ФОП Незгода Юлія — поновити термін угоди до 2018 р. без реалізації алкоголю та тютюнових виробів.

1.25. ФОП Іваніна Світлана — поновити термін оренди до 2020 р.

1.27. ФОП Ярошенко Олександр — зняти.

1.28. ФОП Кушпіль Любов — поновити термін угоди до 2020 р. без реалізації алкоголю та тютюнових виробів.

Але у підсумку пункти 1.6, 1.27 та 1.23 (Вакуленко, Барановський та Ярошенко) вирішено винести на сесію, оскільки ці підприємства на комісію з земельних питань з’явилися, але засідання не відбулося через відсутність кворуму.

Решта проектів коригувалися лише суто технічно та підтримувалися.

Усі рішення погоджувальної ради є рекомендаційними щодо формування порядку денного сесії міської ради. Засідання останньої розпочнеться завтра 15 серпня о 10.00.

 

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017