Програма «Молодь Броварів 2016—2020»: визначено шість напрямків розвитку

Новини, Репортажі 06 Лют. 2016 р., 13:30 85

Учора, 5 січня, у Броварській міській раді відбувся «Круглий стіл. Розвиток молоді 2016—2020». Темою заходу стало закладення основ міської програми «Молодь Броварів 2016—2020».

Нагадаємо, що під час розробки програми управління молоді та спорту Броварської міськради на чолі з Дмитром Рожковим не залучало саму молодь — учнів, студентів, молодіжні рухи, організації тощо. Спочатку програма була розкритикована на «гуманітарній» комісії, а згодом і взагалі знята з порядку денного на 6-й черговій сесії.

Сам круглий стіл зібрав понад сотню представників молоді — різних рухів та організацій. Були присутні і ОНУМ (Об’єднання незалежної української молоді), і молодіжна організація партії «Свобода» — ГО «Сокіл», і молодіжна організація партії «Демократичний Альянс» — «Молодь ДемАльянсу», ГО «Пласт» та багато інших, а також школярів та студентів.

молодь (9)

молодь (13)

молодь (18)

молодь (20)

Були також на заході як організатори, так і просто учасники депутати — Олег Берестовий, Аліна Дяченко (обидва — «Демократичний Альянс», співорганізатори), Ірина Веремчук, Сергій Батюк, Галина Негода (усі — «Солідарність»), Василь Кочубей, Сергій Бойко (обидва — «Свобода»), Тетяна Тоцька («Єдність»). Також були помічені і претенденти на посаду начальника управління освіти і науки — депутат Оксана Мельник («Єдність») та Ольга Романенко. Але якщо пані Ольга активно брала участь у процесі, то пані Оксана сиділа біля стіни і спостерігала за тим, що відбувається.

 

молодь (23)

Ольга Романенко (праворуч)


молодь (12)

Депутат Оксана Мельник

Цікаво, що після заходу представниця «Єдності» відмовилася ділитися для преси враженнями, однак, зазначила, що якби їй надали слово, то вона б висловила своє бачення розвитку молодіжної програми, але виступити їй, мовляв, не дали.

На запрошення організаторів — «Демократичного Альянсу» — ведучим (фасилітатором) заходу став експерт молодіжної політики, один із розробників національної стратегії та молодіжної програми Київської області Олександр Санченко.

Головну ідею, розробки молодіжної програми, як розповів пан Олександр, запозичили з відповідної програми розвитку молоді Німеччини.

Присутня молодь, на прохання фасилітатора, розділилася на шість умовних груп, кожна з яких долучилася до написання своїх побажань та пропозицій по шести важливих напрямках, які сформовані Міністерством молоді та спорту:

  1. Формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання;
  2. Здоровий спосіб життя молоді;
  3. Розвиток неформальної освіти;
  4. Зайнятість молоді;
  5. Житло для молоді;
  6. Партнерська підтримка молоді, що проживає на тимчасово окупованій території України;

молодь (18)

молодь (27)

молодь (28)

Далі, за задумом ведучого, кожні 10 хвилин групи переходили від одного столу до іншого і дописували свої побажання і пропозиції.

Єдиний організаційний момент, який засмучував — мала, як для такого форуму, зала. Але молодь і тут знайшла вихід — перенісши частину плакатів, на яких писали пропозиції у коридор. Творча робота «кипіла» прямо на підлозі.

молодь (33)

молодь (34)

молодь (37)

молодь (39)

Упродовж години по шести напрямах було написані пропозиції та побажання. Після чого лідером кожної з груп була проведення презентація кожного з напрямків програми.

По завершенню презентації організатори попросили залишити на плакатах свої ім’я, прізвище та контактні телефони відповідно до тих напрямків, у яких хотів би той чи інший учасник себе реалізувати.

Присутні висловили розуміння того, що цей круглий стіл — лише перший крок у процесі розробки молодіжної програми. Адже всі пропозиції та задуми будуть ще опрацьовані щодо можливості втілення в життя і фінансування.

Проте форум створив свого роду прецедент — досі жодну у Броварській міській раді програму, яка стосується якихось певних категорій населення не виносили на широке обговорення із самими представниками цих категорій, тим більше не долучали до розробки.

Прозвучали думки, що у подібному форматі — із залученням широкого кола тих чи інших верств населення мають проводитися розробки усіх важливих програм та проектів.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018