Райвідділ Держсанепідслужби назвав причини кишкових інфекцій у броварчан — оперативна нарада

Новини, Репортажі 29 Сер. 2017 р., 10:38 541

Брудні овочі і фрукти, а також кавуни є причиною більшості кишкових інфекцій, які були зареєстровані у Броварах минулого тижня. На такій інформації наголосила під час оперативної наради виконавчих служб БМР завідувач відділом організації санітарно-гігієнічних досліджень Броварського районного відділу ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держcанепідслужби України» Віра Товстоног.

Віра Товстоног

У цілому минулого тижня було зареєстровано 28 випадків захворювання на небезпечні інфекції або підозри на них. При цьому 12 осіб госпіталізовано до інфекційного відділення, з них 10 — це діти.

На кишкові інфекції, за інформацією Віри Семенівни, захворіло 15 осіб, майже усі випадки — це гастроентероколіти.

Дослідження продукції баштанних культур та перевірку на наявність дозвільних документів, за словами фахівця, проводиться лабораторією ветслужби. А ось за межами ринків перевірка документів проводиться без лабораторного контролю.

На уточнююче запитання заступника міського голови Григорія Голубовського, чи вимагається при виданні дозволів на торгівлю наявність санітарних документів, начальник управління економіки Микола Загуменний зауважив, що ні.

«Ми не вимагаємо (санітарних документів — прим. Т. Б.), але це відповідальність самого продавця, який здійснює реалізацію продукції», — повідомив Загуменний. У свою чергу пані Товстоног додала, що самі реалізатори продукції повинні звернутися до відповідних лабораторій, аби зробити документи на якість своєї продукції.

На інфекції повітряно-крапельним шляхом минулого тижня захворіло шість осіб. Зареєстровано два випадки туберкульозу, один з яких — з відкритою формою, хворий перебуває в обласному протитуберкульозному диспансері. Другий чоловік має закриту форму захворювання, не несе небезпеки для оточуючих та лікується амбулаторно.

Також у Броварах зареєстровано по одному випадку корі, скарлатини, вітрянки та кашлюку. Випадок вітрянки зареєстрований у дитини, яка відвідує ДНЗ «Катюша».

За інформацією представника служби екстреної допомоги Олесі Олексяк, минулого тижня сталося два ДТП, де по одному постраждалому та сім алкогольних сп’янінь, що за її словами, є найменшим за останній час показником.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017