Ремонт даху будинку загиблого учасника АТО Дмитра Янченка: більше двох років очікування

Новини, Репортажі 08 Лип. 2017 р., 12:54 227

«Старий» дах гуртожитку по вулиці Володимира Великого, 10-Б знято, накрито тонкою плівкою, «новий» не покладений. У будинку колись проживав учасник АТО Дмитро Янченко, який одним із першим пішов на Донбас і трагічно загинув у лютому 2015 року.

Під час негоди вода заливає стелі та стіни квартир найвищого поверху. У 2015 році міський голова Ігор Сапожко публічно пообіцяв родині на могилі Дмитра, що у будинку буде полагоджений дах за бюджетні кошти. По факту дах не покритий покрівельним матеріалом. Така картина представилася «Трибуні-Бровари», коли журналісти завітали за вказаною адресою на прохання мешканців гуртожитку.

Заради справедливості зазначимо, що виконання обіцянки з боку керівництва міста — в процесі. А саме: Управління житлово-комунального господарства Броварської міської ради оголосило та провело тендер у травні на визначення підрядника на наступну послугу: «Капітальний ремонт шатрового даху житлового будинку по вул. Володимира Великого, 10 Б».

У конкурсі взяли участь дві компанії — ПП «Маяк» та ТОВ «Укргеоком». З пропозицією у 618 785.41 грн. перемогу отримало ТОВ «Укргеоком». Кошти на оплату ремонтних робіт депутати Броварської міської ради уже зарезервували.

З підрядником вже укладений договір на виконання робіт. Початок робіт — травень 2017 р., завершення — серпень 2017 р. Хоча, як розповіли мешканці будинку, роботи почалися приблизно в 10-х числах червня. Щодо термінів виконання робіт, то поки що підрядник діє в їх рамках, тож претензій до нього з юридичної точки зору бути не може. Проте пожильці, які спілкувалися з «Трибуною-Бровари» висловили побажання, аби підрядник швидше завершував ремонт, оскільки через дощі псується стеля квартир.

Огляд показав, що плівка на даху тонка, на території багато сміття та померлих птахів.

У коридорах будинку видно сліди води, яка текла з даху. Є небезпека, що вода може потрапити на електромережу, вимикачі. На одному крилі біля східців велика щитова, зовсім не прикрита, і кабелі у відкритому доступі. Вода через люк, розповідають жителі будинку, тече у великій кількості і потрапляє прямо на щитову, тож є небезпека короткого замикання.

Подібна картина і в квартирах мешканців. Деякі, як самі зізнаються, поробили в помешканнях ремонти, але ті перетворилися на марну роботу.

Під час зустрічі мешканці розповіли, що в одній із квартир поселилися працівники компанії підрядника, але не розпочинають роботи, оскільки керівник не привозить матеріали для роботи. У якийсь момент із квартири вийшли три робітника фірми-підрядника. Побачивши журналістів з камерою, вони вигукнули у бік мешканців: «От ви майстри сюди різні комісії приводити», і зникли.

Через кілька днів після зустрічі стало відомо, що мешканці гуртожитку потрапили на прийом до міського голови Ігоря Сапожка. «Вочевидь, стало меру не по собі, що жителі будинку прийшли на прийом. Та й підрядник дізнався, що преса приходила, бо відразу заметушилися. Станом на 7 липня привезли матеріал і пообіцяли що у найближчі терміни почнуть виконувати ремонтні роботи», — розповіли жителі гуртожитку.

У розмові з «Трибуною-Бровари»генеральний директор ТОВ «Укргеоком» Олександр Нікулін повідомив, що «роботи тривають з часу підписання угоди, не припинялися і до кінця поточного місяця виконають усі ремонтні роботи».

Щодо пошкоджень у квартирах стель та стін, які виникли внаслідок сирості та протікання дощових вод, то Нікулін запевнив: «Ми не перший рік займаємося будівельними та ремонтними роботами. Зіштовхувалися не раз із ситуаціями, коли вітер зривав плівку і протікали стелі. Будуть складені акти і всі збитки ми, як підрядники, або відремонтуємо, або компенсуємо».

Залишається сподіватися, що по завершенню термінів угоди у родини Дмитра Янченка та їх сусідів буде будинок з новим дахом.

 

 

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017