Роботи по ліквідації аварії на колекторі завершать 20 серпня — КП «Броваритепловодоенергія»

Новини, Репортажі 18 Лип. 2017 р., 10:50 145

Керівник комунального підприємства «Броваритепловодоенергія» Василь Андрєєв під час оперативної наради у міського голови розповів про підготовку до опалювального сезону, про ліквідацію наслідків аварії на колекторі та про борги населення за спожиті послуги.

За словами Андрєєва триває підготовка до опалювального сезону у бюджетних закладах. Нині здійснюється «промивка» систем опалювання в установах, аби очистити труби від накипу та нальоту.

Щодо ліквідації аварії на колекторі на бульварі Незалежності Андрєєв повідомив, що нині підрядниками вже здійснено врізання нової гілки мереж у старий колектор. Нова гілка протягується по території підприємства «Трансгруп» у напрямку вулиці Металургів. Зараз роботи ведуться в районі пасажирського автопарку.

Аби відкрити вулицю Петлюри для проїзду, стару частину колектора накрили спеціальною металевою конструкцією і слідкуватимуть, чи не буде колектор протікати. На думку керівника КП, відрізок дороги від бульвару Незалежності до залізничного вокзалу мають відкрити вже на цьому тижні, щоправда, поки що асфальтування не робитимуть.

Як розповів «Трибуні-Бровари» Василь Андрєєв, наразі у процесі ліквідації наслідків аварії на колекторі залишилася найскладніша ділянка: «Починаючи від вулиці Симона Петлюри до вулиці Металургів уся траса в мережах. Там знаходяться і газопровід, і лінії електропостачання, а також врізання в колектор від підприємств, що там базуються.

На колекторі вийшла з ладу певна ділянка, тому ми збудували обвідну металеву трубу. Зараз робимо нову постійну мережу. Лише після того, як ми замкнемо нову гілку зі старим колектором, можна буде робити в неї врізання такі, які були в старому колекторі. Це і від підприємств, і, зокрема, від трикотажної фабрики, і від житлових будинків».

Василь Андрєєв

Щодо термінів виконання усіх робіт, то головний відповідальний за тепло у місті назвав їх — до 20 серпня 2017 р, водночас висловив надію, що це може статися і раніше.

«На вулиці Металургів та Петлюри встановлені два насоси. Це обладнання, яке ми взяли в оренду у «Київводоканалу». Ми ж завершуємо процес придбання насосу, який працює на автономному дизельному двигуні.

Роботи проводяться за територією трикотажної фабрики. Можливо, саме тому у броварчан виникає візуальне відчуття, що на колекторі роботи не проводяться. Основний центр робіт — на території підприємства «Трансгруп» в районі повороту з вулиці Незалежності на Металургів», — повідомив Андрєєв.

Терміни виконання робіт залежать від фінансування, а з цим є проблеми, оскільки платежі від населення в міжопалювальний сезон йдуть мінімальні. «Фактично надходження йдуть планові за водопостачання і водовідведення. За теплопостачання надходять лише борги», — пояснив керівник Броваритепловодоенергія».

Водночас він повідомив, що підрядники — ТОВ «Вентмонтаж», Колективне підприємство по будівництву інженерних мереж №6 та «Київводоканал» — були обрані поза тендером (аварійна ситуація), фінансування цих робіт (а це близько 4,5 млн грн) здійснюється за кошти інвесторів.

«Ці кошти сплачують забудовники нашого міста за тристоронньою угодою. За цією угодою КП «Броваритепловодоенергія» є замовником робіт, підрядники є виконавцями, а інвестори оплачують ці роботи. Роботи виконуються ані за кошти державного бюджету, ані місцевого бюджету», — уточнив Андрєєв. Що це за забудовники та інвестори пан Василь не повідомив, пообіцявши надати усі відповіді у письмовому вигляді, якщо будуть надані відповідні інформаційні запити.

Також головний «постачальник тепла і води» повідомив про перемовини з аудиторськими компаніями на предмет перевірки стану міських мереж та проведення фінансового аудиту, аби визначити, які є резерви у підприємства і як їх можна використати.

Низьким, за словами Василя Андрєєва, є рівень оплати від населення за послуги. «Ми сподівалися, що у літній період надходитимуть «живі» кошти, але вони не надходять. Населення заборгувало підприємству майже 33 мільйони гривень за надані послуги», — сказав керівник «Броваритепловодоенергії».

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017