Родину Немчиних підозрюють в афері: в квартирі прописані 12 осіб, щоб отримати житло за програмою для АТОвців?

Новини, Репортажі 17 Бер. 2017 р., 11:10 635

16 березня у Броварській міській раді відбулося засідання комісії щодо питань отримання грошової компенсації для придбання житла сім’ями загиблих учасників АТО та інвалідами І-II групи з числа учасників АТО.

Підставою для засідання стало звернення до міської ради учасника Антитерористичної операції, військового 11 окремого мотопіхотного батальйону Юрія Немчина (його дружина – Тетяна Немчина – відома у місті як лідер ГО «Комітет громадського самоврядування Київщини, позивач по справах перейменувань вулиць та представник у окремих судових справах депутата Олексія Здоровця).

Як розповіла заступник міського голови Лариса Виноградова, до заяви Юрія Немчина додані документи, зокрема, копія посвідчення інваліда ІІ групи Антитерористичної операції, копія рішення про взяття на квартирний облік.

Під час засідання присутній лідер ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов попросив ознайомитися з документами заявника і почав їх фотографувати. Щоправда, потім змушений був їх видалити з телефону, оскільки члени комісії та пані Немчина, яка представляла інтереси свого чоловіка, заявили, що поширювати інформацію про стан здоров’я людини (у даному випадку заявника) заборонено законом.

За інформацією Виноградової, розрахунок зроблений на суму 876 тисяч 141 гривня. «На цю суму сімя може придбати собі житло», — заявила Виноградова.

Як розповіла начальник Управління соціального захисту Алла Петренко, у випадку, якщо рішення комісії про виділення коштів буде підтримано, учаснику АТО буде відкритий банківський рахунок в Ощадбанку. Учасник АТО має вибрати житло, принести договір купівлі-продажу і тоді з цього рахунку будуть перераховані кошти за квартиру. У випадку, якщо квартира буде за ціною дешевша визначеної суми, решта коштів буде повернена до державного бюджету. Дозволяється шукати квартиру як на первинному, так і на вторинному ринку, а також вкладати їх як інвестицію в новобудову. Кошти виділятимуться з державного бюджету у вигляді субвенцій спочатку на обласний бюджет, а вже потім перенаправлятимуться на міський.

Під час обговорення прозвучала інформація, що в квартирі родини Немчиних прописано 12 осіб, які, за словами пані Тетяни, на нове житло не претендуватимуть. Остання деталь дала підстави окремим членам комісії висловити припущення, чи не тому Юрія Немчина поставили на квартирний облік? Зокрема, це питання порушила начальник відділу капітального будівництва міської ради Людмила Павлик.

«Ми бачимо, що в квартирі зареєстровано 12 осіб. Це зроблено для того, щоб людину поставили на квартоблік. Ми заздалегідь бачимо, що проводиться якась афера. У людини є де жити. Одну квартиру переобладнали під перукарню, тепер шашличну, в іншій — прописали 12 осіб і подають документи на нове житло. Афера на афері! У нас що, немає справді тих, хто потребує житло? Є люди, які живуть в гуртожитках і реально не мають житла. Коли ж здійснюються афери, мене це дратує», — заявила Павлик. Також пані Людмила висловила обурення, що проекти готуються ніби так, щоб навмисне не було підстав для відмови.

Зазначимо, що учасник АТО Ігор Муратов звернув увагу на те, що травма, про яку говориться у довідці Юрія Немчина (члени комісії наполягли на тому, що не можна озвучувати діагноз) сталася у серпні 2014 році, а Медико-соціальну експертну комісію (спеціальний заклад в системі охорони здоров'я, що проводить медико-соціальну експертизу особам, які звертаються для встановлення інвалідності — прим. Т. Б.) проходив аж у вересні 2016 року. «Виникають питання, чому людина так довго не проходила комісію та не подавала документи», — зазначив Муратов.

У підсумку питання про заяву поставили на голосування і підтримали майже одноголосно, утрималася лише начальник ВКБ Людмила Павлик. Пані Нємчина після цього задоволена залишила залу.

Далі члени комісії, наполягаючи на тому, що будуть обговорювати діагноз заявника, попросили журналістів припинити відеозйомку.

Людмила Павлик та Ігор Муратов знову почали озвучувати питання щодо кількості людей прописаних у квартирі родини Нємчиних, щодо термінів подачі документів, проходження медичної комісії та становлення на квартирний облік.

Зрештою, комісія прямо на засіданні переглянула своє рішення і дала протокольне доручення провести начальнику відділу з житлових питань Володимиру Маковському службову перевірку.

На прохання «Трибуни-Бровари» прокоментувати ситуацію, заступник міського голови Лариса Виноградова, посилаючись на те, що інформація, яка стосується Юрія Нємчина є для службового користування, відмовилася від коментарів.

 

 

 

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017