Семенюк хоче на ОРЦ ще три мільйони, депутати вимагають звіту за попередній рік

Новини, Репортажі 27 Кві. 2017 р., 19:04 158

Програму фінансової підтримки комунального підприємства Броварської міської ради «Оздоровчо-реабілітаційний центр» на 2017 р. у тому вигляді, в якому подала керівник ОзРЦ Олена Семенюк не можна ухвалювати в жодному разі. На цьому наголосили члени бюджетної комісії з числа депутатів, які входять до Робочої групи з вивчення діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

Згідно Додатку до проекту рішення, керівництво ОзРЦ на 2017 рік з бюджету запросило 3,2 млн грн, зокрема, 1,7 млн грн — на заробітну плату.

Депутатів-членів робочої групи по темі ОзРЦ обурило не стільки сам запит на бюджетні кошти, скільки те, що він зроблений без жодних звітувань за підсумками роботи робочої групи та без надання «бізнес-плану» або пропозицій як запобігти у своїй фінансовій діяльності роботи «в мінус». Пропозиції (бізнес-план) Олена Семенюк мала надати робочій групі згідно протокольного доручення, але так досі цього і не зробила.

Нагадаємо, що за час своєї роботи депутатська комісія з питань діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційного центру» виявила, що у басейну накопичувалися борги, а також виявила, що була заплутана ситуація зі сплатою податків.

Члени бюджетної комісії наполягли на тому, що керівник КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» Олена Семенюк має обов’язково відзвітуватися за діяльність басейну за 2016 р. та надати пропозиції — як басейн збирається заробляти кошти.

Депутати звернули увагу на те, що в реабілітаційному центрі є можливості надавати додаткові послуги, окрім басейну: сольова кімната, масаж, гідромасаж, тренажерні зали і т. д., які можна задіяти, і у такий спосіб збільшувати доходи, але чи використовуються вони керівництвом басейну — невідомо. «Спочатку звітування керівника басейну, потім — кошти», — таке резюме висунули депутати бюджетної комісії. Зрештою, доходи можна збільшувати за рахунок здачі в оренду приміщень, що до речі прописано в п.4 програми. Але в додатку до проекту рішення все утримання передбачено за рахунок бюджету.

Виникли у депутатів запитання і до фінансових паперів, які надала пані Семенюк (на них не було печаток та підписів керівника підприємства). Так, доходи басейну за 2016 рік склали 3 188 883 грн., а планові витрати 4 875 380 грн. «Різниця між доходами і плановими витратами аж ніяк не 3 мільйони», — наголосили депутати.

Олена Семенюк.

Пані Семенюк спробувала пояснити тим, що заробітній фонд збільшився у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати. Однак депутати звернули увагу, що витрати за 2016 рік по факту склали 4 566 285 грн., а планові витрати на 2017 рік — 4 875 380 грн. Депутати і тут звернули увагу на те, що різниця між доходами та витратами не «тягне» на 3 мільйони гривень. І якщо зараз надати 3,2 млн. грн. з бюджету, виходить, що басейн, за розрахунками його керівництва, заробить лише 1,6 млн. грн. Прозвучала навіть думка про те, що депутатський корпус має в принципі переглянути доцільність перебування на посаді комунального підприємства особи, яка думає лише про витратну частину підприємства, не працює над покращенням фінансової ситуації і не надає пропозицій щодо поліпшення ефективності роботи КП.

Аналізуючи фінансові папери за 2016 рік., депутати, зокрема, Вадим Мутило, звернув увагу ще на одну деталь: у 2016 році ОзРЦ заробив за оздоровчі послуги 2 662 261 грн., але в «дохід» було включено 1 953 000 грн. з бюджету на Управління освіти на оздоровлення дітей. Тобто за 2016 рік на цих послугах басейн заробив близько 700 тисяч гривень.

Однак депутат Ірина Веремчук звернула увагу, що станом на 1 червня 2016 дохід становив 868 тисяч гривень. «Ви що 7 місяців не працювали?!», — поставили запитання депутати. Кричущу невідповідність у цифрах керівник басейну Олена Семенюк пояснити не змогла.

Аби «остаточно не заплутатися» в «документації», що надала керівник басейну, депутати домовилися провести робочу зустріч комісії з питань діяльності басейну, на якій Олена Семенюк зобов’язана відзвітуватися за 2016 рік, а її звіт бюджетна комісія має проаналізувати на ще одному засіданні.

Заплановано, що робоча зустріч комісії з питань діяльності басейну збереться 4 травня об 11.00, а бюджетна — 5-го о 9.00. Секретарю міської ради Петру Бабичу дане протокольне доручення донести інформацію про засідання робочої групи усім без винятку депутатам.

Головне, щоб за таких обставин не повторилася ситуація минулого року, коли міський голова Ігор Сапожко залишив депутатів без вибору, умовно шантажуючи тим, що якщо не буде фінансування, то басейн не зможе функціонувати, і в цьому нібито будуть винні депутати.

За «такої» фінансової діяльності басейну, усі, хто буде виправдовувати його керівництво без детального аналізу ситуації, має автоматично нести за його дії відповідальність.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017